Laptopa su döküldü

Bu konuyu okuyanlar

bptle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Diz üstü bilgisayarımın klavyesine baya bir su döküldü bilgisayar kapanmadı bataryası takılı değildi hemen prizden çekip kuruladım tekrar açıldı 10 dakika sonra mavi ekran verdi tekrar açıldı,yaklaşık 40-50 dk sonra 3 usb yeri de gitti birden düzelir mi kendliğinden ne yapmalıyım

fönle klavye kısmını ve arkasını kuruttum baya bi

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
İçini açıp da kuruttunuz sanırım ama kalmıştır ulaşamadığınız yerlerde diye düşünüyorum. Biraz daha geçsin. Islak yer varsa kurusun. Eğer yine açılmazsa mefta diye düşünüyorum.

bptle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İçini açıp da kuruttunuz sanırım ama kalmıştır ulaşamadığınız yerlerde diye düşünüyorum. Biraz daha geçsin. Islak yer varsa kurusun. Eğer yine açılmazsa mefta diye düşünüyorum.
bilgisayar şuan açık çalışıyor kendi içinde yüksek ısıya bıraksam oyun vs. açıp suların buharlaşarak klavyenin arasından vs. ayrılma ihtimali var mmı ?

fzlcnysr

Asistan
Reaksiyon puanı
75
bilgisayar şuan açık çalışıyor kendi içinde yüksek ısıya bıraksam oyun vs. açıp suların buharlaşarak klavyenin arasından vs. ayrılma ihtimali var mmı ?
Bu dediğin oldukça riskli tavsiye etmem. Su buharlaşıp uzaklaşamaz ve su başka yerlere temas ederse durumu daha kötü yaparsın.

enes.wtp

Asistan
Reaksiyon puanı
772
Bilgisayarını kullanmaya bir müddet ara vermelisin. Su iletken sonuçta. Dizüstü kasasını sökün ve ters bir şekilde bekletin. Kapalı kaldıkça yine dışarı çıkması zorlaşır, fön makinasından yardım alınız.

alperekenel

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Bilgisayarını kullanmaya bir müddet ara vermelisin. Su iletken sonuçta. Dizüstü kasasını sökün ve ters bir şekilde bekletin. Kapalı kaldıkça yine dışarı çıkması zorlaşır, fön makinasından yardım alınız.
Ben fön makinası zararlı diye biliyorum elektronik cihazlara. Tavsiyem kasayı tamamen ayır altına yün bir havlu aç 3 gün bırak sonra tekrar dene eğer açılmazsa ve şansın varsa ram veya işlemci bozulmuş olabilir şanssızsan tamamen elektrik devreleri yanmış olabilir bu olursa bilgisayarı açmayı denediğinden ram cpu gpu monitor hepsi dengesiz elektrikten bozulmuş olabilir.

enes.wtp

Asistan
Reaksiyon puanı
772
@alperekenel zarar mı? Neden ki? Yünlü bir havlu daha zararlı, statik elektrik daha zararlı. Fön makinası da yakından tutulmadıkça bir sorun görmüyorum, elektrik süpürgesi zararlı olabiliyor.

alperekenel

Asistan
Reaksiyon puanı
54
@alperekenel zarar mı? Neden ki? Yünlü bir havlu daha zararlı, statik elektrik daha zararlı. Fön makinası da yakından tutulmadıkça bir sorun görmüyorum, elektrik süpürgesi zararlı olabiliyor.
Kesin bir bilgim yok ama havluda bilgisayar kasasıyla sürtünerek(ki sürtünmeyecek bile)statik elektrik üretmez. Fönü deneyebilir.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Kesinlikle arkadaşlara katılıyorum. Kullanmayın. Kasayı açıp havlu bi peçeteye yatırın. 2-3 gün dursun.

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Pirincin içine yatır. Böylece pirinç suyu içine çekip şişecek.