Laptop Windows 7'de Donuyor

cnrtnc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Konuya Baktığınız İçin Teşekkür Ederim..

Arkadaşlar benim sorunum başlıktada yazdığım gibi laptopumun işletim sistemi windows 7 olduğu zaman pc açıldıktan 5-10 dakka sonra donuyor ve reset atmadan düzelmiyor reset attığım zaman tekrar açılıyor ve 5-10 dakka ( Arada sırada 30 dk ) İçinde tekrar donuyor ve tekrar reset atmak zorunda kalıyorum . Windows Xp kurduğum zaman herhangi bir donma kasma vb. şeyler olmuyor .

Sizce bunun bir çözümü varmıdır ?

Laptomun özellikleri iyi sayılır win7 kaldırcak durumda .

Laptop : Exper
İşlemci : İntel(R) Core (TM)2 Dua CPU T5750 @ 2.00GHz
Ram : 2 Gb
HDD ( Hard Disk ) : 360 Gb

Laptopun başlıca özellikleri bunlar.

Yardımcı Olucak Arkadaşlara Şimdiden Teşekkür Ederim

furko64

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Virus olabilir bilgisayarında yada hiç laptop u açık içini temizledin mi bilgisayarın fanlarini falan eğer temizlemediysen bir ac temizle içini belki pc aşırı ısınıyor olabilir fanlar tam çalışmıyorsa aklıma gelen bu ;)

cnrtnc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=318570]furko64[/MENTION] Bırak fanları harddiskn üstünü bile temizledim temizlik bakımından sıkıntı yok yani, Hem fanlar tıkanmış olsa Xp'dede aynı sorunu yapardı diye düşünüyorum ama xpde sağasağlam taş gibi pc ;)
[MENTION=361584]POWERBLACK[/MENTION] Şmdi veya sonra ne zmn format atarsam atim win7 kurduğumda sorunum devam ediyor :)

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
windows 8 kur düzelir o zaman yada sürücülerde sıkıntı çikiyor donanimda olsa xp de çalişmaz ram de sıkıntı olabilir işlemcidede dicemde benim eski leptoba ben windows 8 64 bit kurdum donma felan yoktu kafa durdu benim hdd de olabilir ama xp de çalişiyor
mesaj kutuna windows 8 link gönderdim bakalim onu kuruncada sorun olçakmi

cnrtnc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=361584]POWERBLACK[/MENTION] Önerin için çok teşekkür ederim ama win8 kurmak istemiyorum çalışsa bile kurmam wi8'den nefret ediyorum :) Başka bi çözüm varsa söylersen çok sevinirim ama bu kadarını biliyorum dersen genede allah razı olsun konuya cevap yazdığın için :)