Laptop Seçimi (Asus, Toshiba, Dell)

yemrekmekci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sitelerdeki yorumları değerlendirdikten sonra 3 notebook arasında kararsız kaldım ve size sormaya karar verdim. 3 notebook’un arasında fazla bir fark yok. Gerek ürün özellikleri gerekse servis yardımı hakkında detaylı açıklama yaparsanız sevinirim.

Asus N53SV-SX077V i7-2630 4GB 500GB 15.6
http://pcdepo.com/asus-n53sv-sx077v-i7-2630-4gb-500gb-15-6-urun5371.html

TOSHIBA SATELLITE L675-119 i5-460 4GB 640GB 17.3
http://pcdepo.com/toshiba-satellite-l675-119-i5-460-4gb-640gb-17-3-urun5038.html

DELL INSPIRON 5010 G46H45 i5-460 4GB 500GB 15.6
http://pcdepo.com/dell-inspiron-5010-g46h45-i5-460-4gb-500gb-15-6-39-39-gumus-renkli-urun5006.html

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
özellikleri pek yakın değil. ben sana asus u öneririm. İşlemcisi daha iyi diğer ikisine göre. i7 gerçekten fark ettiriyor kendini. Ha bir de toshibanın ekranı cok büyük bence pek kullanıslı olmaz. Teknik servis açısından ben asustan memnunum. Bir kere teknik servise muhtaç kaldım. 9 gün içerisinde ( haftasonu dahil) bilgisayarımı geri alabildim. çok memnunum

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
marka olarak 3 markada çok iyi.özellik olarak asus çok önde.bence fiyatıda oldukça uygun.kaçırma al derim ben.

yemrekmekci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde ilk olarak tercihim Asus ama servis yönünden biraz tereddütteyim...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
ASUS ların servis ile işi olmaz ki? Ben ne azından ASUS kullanıp Servis Yüzü Gören Bilmiyorum... Kendim 4 yıl oldu kullanıyorum Tüm arkadaşlarıma mümkün olduğunca tavsiye ettim bir çoğu aldılar memnun kaldılar bir daha ki sefere yine ASUS aldılar... Ve Çevremdekiler belli ki çok iyi kullanıyor hiç biri servise gitmedi... :)

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ben kendi hatamdan ötürü servis yüzü görmüş biriyim Asus kullanıcı olarak :D Ama sağolsunlar çok güzel servisleri var.

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
ASUS al keyfine bak:)

Asus dan sonra Dell' i alabilirsin :)

Toshiba' yı önermiyorum

yemrekmekci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus'un bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
ASUS dünya üzerinde en az arıza yapan Laptoptur... Bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum demene şaşırdım çünkü Gerçek Anlamda Notebook üreten ender markalardandır... Dğer bir çoğu sadece toplama yaparlar... ASUS Anakartını ürettiği için en iyi sistem optimizasyonları yapılmış bir şekilde üretilir...

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ASUS dünya üzerinde en az arıza yapan Laptoptur... Bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum demene şaşırdım çünkü Gerçek Anlamda Notebook üreten ender markalardandır... Dğer bir çoğu sadece toplama yaparlar... ASUS Anakartını ürettiği için en iyi sistem optimizasyonları yapılmış bir şekilde üretilir...
+1 :thumbup1:
sağlamlık testlerine göre ve garanti servislerine gelen bilgisayarlara göre en sağlam marka asus'dur asusda şaşma (ben kendim 4 yıldır toshıba kullanıyorum hiç bir sıkıntısını görmedim, daha servise bile göndermedim ama marka olduğundan çok pahalı)

desende_asi

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Ben Dell'in bu modelini bu siteden aldım.
http://www.antifiyat.com/?urun-1070...0M-2-66GHz-4GB-500GB-15-6inc-1024VGA-DOS.html
Windows 7 puanları ve Pc Mark Vantage Puanları resimlerdeki gibi..
2601.jpg

2608.jpg

Asus'u da bugün bimekste inceledim. Sorduğun diğer iki notebook ile karşılaştırılamayacak bir bilgisayar. Hem görünüş olarak hem performans olarak hele ki işlemci çok iyi Asus'un..

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
para muhim değilse asus al :) eğer muhimsi dell al :)

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Asusla yaklaşık aynı fiyat bunada bak
Bunun ekran kartı daha zayıf. Oyun falan oynamak istenirse zorlanır bu kart.

Ben Asus'un bir önceki nesil "N" serisi kullanıyorum, 8 ay falan oldu alalı herhangi bir sorun yaşamadım, eğer çok şanssız birisi değilseniz siz de yaşamazsınız. Ama Dell'in eşdeğer bir modelini bulursanız da onu almanızı tavsiye ederim, çünkü işçiliği biraz daha iyi.

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1

Bileşenlerin önemli bir kısmını kendisi ürettiği için diğerlerinden az arıza istatistiği olan bir marka olması normal..
Benim anlamadığım Toshibanın neden yerden yere vurulduğu :)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Bileşenlerin önemli bir kısmını kendisi ürettiği için diğerlerinden az arıza istatistiği olan bir marka olması normal..
Benim anlamadığım Toshibanın neden yerden yere vurulduğu :)

Ben henüz öyle çok kötü bir Toshiba ile karşılaşmadım... Hatta antika denilecek derece yaşlı olup hala çalışanlarını gördüm :) Ancak son zamanlarda kasa kalitesinde düşüş olduğunu söylüyor kullanıcıları... Ben Toshiba kullanmadığım için bu konuda ne dersem yanıltıcı olur... :)

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
3 yıl süredir Toshiba kullanıyorum nazar değmesin de hiçbir sorunuyla karşılaşmadım. Aslında bu işler biraz kullanıcıya bağlı birazda şans faktörüne bağlı.

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
3 yıldır Asus kullanıyorum çok şükür bir kere bile servise gitmedi üstelik yere düşürdüğüm halde :)
Toshiba kötü değil ama aynı özelliklere sahip bir Toshiba Asus'tan daha pahalı oluyor :)
Onun dışında hakkında bildiğim tek kötü şey var onu da bir arkadaşımdan biliyorum amd işlemcili Toshiba laptopu var 1-2 saat call of duty oynayınca ısınıp kapanıyor.
Dayımda da var Toshiba laptop çocukları ne kadar oyun oynasa da hiç kapanmıyor orası ayrı :)
Bu arada kullanana çok bağlı laptopun ömrü evde yan odadaki arkadaşımda da Asus var benden 3-4 ay önce aldı, mönitör ile kasayı birbirine bağlayan menteşeler çatladı, bölümden bir arkadaşta da var onda da kasanın altında bir kısım komple kırılmış çünkü feci düşürmüş ama bir madde söylemişti onunla yapıştırıp boşlukları doldurmuş taş gibi oldu diyor geçen gösterdi harbiden öyle eskisinden daha sert ve sağlam olmuş :D

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Fiyata göre Dell al bence. Bende Dell kullanıyorum.

NZT

Asistan
Reaksiyon puanı
2
dell al bencede,yanlız mouse pad'i çukur alma yani kaydırıken parmakların keskin köşegene geliyor o modellerden alma

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Toshiba'yı zaten direk es geçiyorum.

Verdiğin linklerdeki Asus ve Dell aynı konfigrasyon ürün değil. Asus'un o ürününe muadil olabilecek örnek olarak şu ürün var ve fiyatı Asus'a göre çok uygun. Marka olarak da Dell gayet iyidir. İlla bu bilgisayar demiyorum ama Dell modellerine bakmadan almayın notebook.

setek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş BEN Toshiba kullanıyorum o Kapanma sebebi kendin bilgisayarı kotu kullanıyorsan vuruyorsan dusuruyorsan vb. onla kapanır ama cok temız ve guzel bır sekılde kullanırsan Toshiba ASUS dan daha iiyidir asus Fazla yayınlanmayan bir markadır ama cogu kısı bılır TOSHİBA yı guzel kullan bak nasıl calısıyor

Reaksiyon puanı
0
Kuşkusuz Toshiba çok iyi bir marka. Ancak bu yeterli değil. Yetkili servis, ve müşteri hizmetleri ve satış sonrası da bir o kadar önemli. 3.500 tl verip aldığım toshiba ultrabook kutudan hasarlı çıktı. Ancak ne servis ne Toshiba Türkiye selam bile vermiyor. Ektede resmini görebilirsiniz.
Servise yada Toshiba ya ulaşmak ortadoğuya barış getirmekten daha zor. Deneyin göreceksiniz. Uzak durunnnn. Çok uzak durunnnnn. Hatta kaçınnnn.

Ekli dosyalar

• 20160827_134509.jpg
    20160827_134509.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 567