Laptop seçimi. Arada kaldım

Bu konuyu okuyanlar

NOFLOR

Öğrenci
Dell ekran kartı yönünden iyi, Lenovo işlemci yönünden. Ufak tefek oyunlar da oynamak istiyorsan, Dell daha mantıklı. Düz ofis için alacaksan, Lenovo al arkana yaslan :)

Szayel

Profesör
Hocam öncelikle dell'de ekstra ram slotu var mı ? M2 ssd slotu var mı kasada ? iyice bir araştırdınız mı ?
Aşağıdaki linkte var görünüyor lakin,lokasyondan lokasyona ürünler farklılık gösterebiliyor.

--

Lenovo ssd'siz kullanılamaz ve ssd'si var. Lakin laptop üzerinde ryzen işlemcili bir makine hiç görmedim.
Fakat ryzen u ve öteki de low performans bir işlemci. İşlem bazında performansı belli, az şarj tüketeceği de. Yapılacak iş sanıyorum ki tarayıcı ve excel.

Ram ve ssd slotları mevcut. İyi bir araştırma yaptım o konuda. Kullanım amacım dümdüz ofis amaçlı kesinlikle. Hiç oyun oynanmayacak. Youtube,netflix,excel,powerpoint ve word kullanımı olacak

İki bilgisayarın ekran kartına bakıldığında CS-GO, PUBG ve Fortnite gibi oyunlarda yaklaşık 20 Fps lik farklar oluyor. İntel 1035G1 işlemcisini ilk defa gördüğümden bi şey diyemeyeceğim ama Ryzen 7 3700U i7 8. nesil notebook işlemcilerinden daha iyi performans verir ve içindeki Vega 10 eğer çok iyi oyunlar oynamayacaksanız size yeterde artar bile. Aşğıdan iki ekran kartının karşılaştırıldığı videoyu izleyebilirsiniz:

EFI Shell

Rektör
O Dell'i alacaksan RAM'i 2666MHz al.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lenovo almak daha mantıklı. Siz sadece iş için arıyorsunuz galiba. O yüzden direkt Lenovo. Tercihinizi Çin'den yana kullanın :)

SDN Son Haberler

Son mesajlar