Laptop monitörü görmüyor

Bu konuyu okuyanlar

Simsiyahbikiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ekranı kırık laptopum var ordan görüntü olmadığı için harici monitöre takıyordum. Fakat format attıktan sonra artık görmüyor monitörü.

Format atmadan önce monitöre görüntü bu ışık beyaz olunca geliyordu. Hp laptop kullanıyorum.

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
masaüstü sağ tık ekran algıla yapmanız lazım. Eğer monitörünüz dediğiniz gibi çalışmıyorsa; aliexpressten eski laptop ekranınızın arkasında yazan ürün numarasını aratıp aynı pin sayısına sahip ekranı ortalama 100-150 tl ye alırsınız. tüm ek kablo vs geliyor zaten. bunu yapan (aliexpress üzerinden) köklü -büyük bir firma var. Sipariş vermeden önce ücretsiz olarak ürün nmarasını onlara gönderip ellerinde olan uygun muadilini yada orjinalini size ulaştırmak için ellerinden geleni yaparlar.

Simsiyahbikiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
masaüstü sağ tık ekran algıla yapmanız lazım. Eğer monitörünüz dediğiniz gibi çalışmıyorsa; aliexpressten eski laptop ekranınızın arkasında yazan ürün numarasını aratıp aynı pin sayısına sahip ekranı ortalama 100-150 tl ye alırsınız. tüm ek kablo vs geliyor zaten. bunu yapan (aliexpress üzerinden) köklü -büyük bir firma var. Sipariş vermeden önce ücretsiz olarak ürün nmarasını onlara gönderip ellerinde olan uygun muadilini yada orjinalini size ulaştırmak için ellerinden geleni yaparlar.

Algıla yapıyorum fakat değişen bir şey olmuyor. Monitör formattan önce gayet iyi açılıyordu. Monitör driver ı aygıt yöneticisinde görünmüyor. Driver ı indirdim fakat setup kuramıyorum. Aygıt yöneticisinden de olmuyor monitör görünmüyor çünkü.

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
driver neden kurulmuyor acaba ?
--- Gönderi Güncellendi ---
bu arada belki yardımı dokunur @ConfickerBelasi

Simsiyahbikiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Setup dosyası yok çünkü indirdiğim driver da. Aygıt yöneticisinden hedef göstericem fakat algılamamış görünmüyor harici monitör. Monitör çalışıyor ama. Bir de laptop da hani Windows ve p tuşuna basınca seçenekler çıkar ya genişlet falan monitör için. O seçenekler çıkmıyor.

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
elinizde yedek varsa ger yükleme yapın derim monitörün çalıştığı zamana göre. monitor driver ı yerine öncelikle çıkışını almaya açalıştığınız laptop un anakartını bir bios update yapın derim. monitor driver ı şimdilik son seçeneğiniz olsun..

Simsiyahbikiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hmm peki bu biostan harici monitörü varsayılan yapma muhabbeti nasıl oluyor? Belki oradan kaynaklıdır.

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
o konu hakkında bilgim yok ama eğer laptop marka model verirseniz .exe uzantılı bir bios update bulmaya çalışırım sizin için..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
ekran takmadan çözümü yok ubuntu ile baksın gerekli sürücü olmadığı için monitöre görüntü aktaramıyor Fn+ ekran resimli F tuşuna basınca ne oluyor? ubuntu da o tuş çalışıyor.

Simsiyahbikiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran takmadan çözümü yok ubuntu ile baksın gerekli sürücü olmadığı için monitöre görüntü aktaramıyor Fn+ ekran resimli F tuşuna basınca ne oluyor? ubuntu da o tuş çalışıyor.

Ekran takmaya gerek yok usta. Ben laptop ekranını görebiliyorum fakat çok az telefon ışığıyla format attım driverları yükledim. Yani formattan önce laptopu harici monitöre takıp çalıştırıyordum rahatça, formattan sonra olmuyor artık.

Sanırım tanıması için bir şey gerekiyor o ne bilmiyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Ekran takmaya gerek yok usta. Ben laptop ekranını görebiliyorum fakat çok az telefon ışığıyla format attım driverları yükledim. Yani formattan önce laptopu harici monitöre takıp çalıştırıyordum rahatça, formattan sonra olmuyor artık.

Sanırım tanıması için bir şey gerekiyor o ne bilmiyorum.
lcd tek parça ışığı yok? led mi? floresan mı? soğuk katod floresan ise değişimi mümkün bilgisayarcılar yapabilir.

Simsiyahbikiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lcd tek parça ışığı yok? led mi? floresan mı? soğuk katod floresan ise değişimi mümkün bilgisayarcılar yapabilir.
Kardeşim benim laptop ekranıyla bir sorunum yok. Harici Monitor taktım onu görmüyor laptop. Laptop kötü olduğu için harcama yapmak istemiyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
inventör arızası olabilir bakkallara bak onun modelinin parçalananından çıkabilir 15-20lira olur takarsın ekran düzelir.

Simsiyahbikiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunu çözdüm bu arada ekran kartını güncellemek gerekiyormuş.

Starboy-x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1590681071760.png
Ben ekran kartımı güncelleştiremiyorum . Pc den ses gelmiyordu az önce 2 kez bilgisayarı yeniden başlattım ve geçti. Ancak hâla laptop monitörü algılamıyor. Lütfen yardım edin (laptop un yanında harici bir monitör kullanıyorun)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
iki cihaz kapalı iken takman gerek Fn+F10'a bastın mı?

Starboy-x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fn+F10 kombinasyonunu kullandığımda hiçbirşey olmadı.

Starboy-x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Var F4

Ben F4 tuşunun ne işe yaradığını biliyorum acak benim sorunum galiba ilk attığım mesajdaki driver sorunu.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
windows 10 ? belki kapalı iken bağlıcan bu arada ekran ayarında HDMI açık mı? benim ki kapatma seçenekli.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
ekran ayarında olmalı şimdi bulamadım ...
Ek Açıklama 2020-05-31 160521.png

algılayı tıklayınca ne oluyor?

Starboy-x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim nasıl güncelledin benim güncel ama aynı sorunu veriyor
İlk önce pc ye format attım ( sadece uygulamaların silindiği format ) sonra da ekran kartı driverlarını güncelledim.

Ve ondan birkaç ay sonra ne yazık ki elektrikler gitti ve monitör bozuldu ( açılmamaya başladı )

bilol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
agalar 5 yıl olmuş ama vga dönüştürücüyle pc yi monitore bağlıyorum ekran geliyor no signal diyip kapanıyor ne yapabilirim