Laptop Kulaklık Algılamama Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

orkunaryus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
win10 kurulu. daha önceleri kulaklık taktığımda ses ekranı gelir oradan kulaklığı seçip onayladığımda ses kulaklıktan gelmeye başlardı. kulaklığı taktığımda o ekran gelmedi ve dahili hoparlörden gelen ses devam etti, kulaklığa geçmedi ses. ses ayarlarından sürücü güncellemesini geri aldığımda sorun düzelmişti birkaç gün önce. daha sonra hoparlörden gelen seste ufak şekilde patlamalar olduğunu fark ettim. sürücüyü güncelledim tekrar bu sorun gitti. kulaklık takınca da direk algılayıp sesi kulaklıktan veriyordu. şimdi ise yeniden kulaklığı algılamıyor. güncellemeyi de geri çekemiyorum. güncellemeleri yapmak, devre dışı bırakıp etkinleştirmek gibi yöntemleri denedim çözüm olmadı. ayrıca usb ile kulaklık taktığımda sorun olmuyor. kayıttan yürütme aygıtları menüsünde önceden hoparlör kısmının altında kulaklık kısmı da olurdu o kısım yok güncellemeden önce. usb ile kulaklık takınca geliyor otomatik ama jak girişi ile kulaklık kullanamıyorum

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Başka 3.5mm jak girişine sahip kulaklık denediniz mi?Bilgisayardaki jak girişinde sorun olabilir mi?

orkunaryus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka 3.5mm jak girişine sahip kulaklık denediniz mi?Bilgisayardaki jak girişinde sorun olabilir mi?
3 farklı kulaklık ile denedim. şöyle bir ayrıntı daha vereyim jakı takıp pcyi yeniden başlattığımda (jak takılı halde) o zaman ses kulaklıktan geliyor. çıkarıp takınca tekrar algılamıyor.

yılmaz öz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Aynı sorun bende de başladı çözüm bulabildiniz mi. Bilgisayar açılmadan önce jak girişine bir aygıt takılıysa bilgisayar açıldıktan sonra çalışıyor (Kulaklık, harici hoparlör) fakat bilgisayar açıldıktan sonra kulaklığı çıkarıp tekrar takarsanız , kulaklığı algılamıyor. Dell Inspiron 15 7000 Gaming kullanıyorum, tek jak girişi var, önceden bir ekran açılır, jack girişine ne taktığımı sorardı şimdi o ekran gelmiyor.

yılmaz öz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Aynı sorunu yaşayanlar için çözümü yazıyorum
1- Aygıt Yöneticisi Açın
2-Ses, video ve oyun denetleyicileri altında Realtek i seçip sağ tıkladıktan sonra Sürücüyü güncelleştir e tıklayın
3- Sürücü yazılımı için bilgiyasarımı tara yı seçin
4- Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin veri tıklayın
5- High Definition Audio Aygıtını Seçin
6- Uyarı verecek aldırmayın, yükleme bitince bilgisayarınızı yeniden başlatın
Geçmiş Olsun

---- Mesajlar birleştirildi ----

Edit :
http://www.dell.com/support adresinden Drivers & downloads tabına tıklayıp eski sürüm bir driver yükleyin. Realtek High Definition Audio ALC3246 Driver i yükleyince benim sorunum çözüldü.

Son düzenleme:

KnightThunder2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1- Aygıt Yöneticisi Açın
2-Ses, video ve oyun denetleyicileri altında Realtek i seçip sağ tıkladıktan sonra Sürücüyü güncelleştir e tıklayın
4- Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin veri tıklayın
Geçmiş Olsun

Edit :
Support | Dell Turkey adresinden Drivers & downloads tabına tıklayıp eski sürüm bir driver yükleyin. Realtek High Definition Audio ALC3246 Driver i yükleyince benim sorunum çözüldü.

bu sefer de kulaklıktan çok rahatsız edici bir ''tık'' sesi gelip duruyor her 30 saniyede bir.

bereavement

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1- Aygıt Yöneticisi Açın
Geçmiş Olsun

Edit :
Support | Dell Turkey adresinden Drivers & downloads tabına tıklayıp eski sürüm bir driver yükleyin. Realtek High Definition Audio ALC3246 Driver i yükleyince benim sorunum çözüldü.

Bu işlemi gerçekleştirdim fakat geri almak istiyorum, nasıl geri alabilirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu sefer de kulaklıktan çok rahatsız edici bir ''tık'' sesi gelip duruyor her 30 saniyede bir.

Ben de yaşadım ve işlemi geri almak istiyorum, sen ne yaptın?

RamazanBerkYT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1-Windows arama kısmına realtek yaz.
2-control panelden gelişmiş ayarlara gir.
3-yukarıda jak kontrolü diye bir şey var onun tikini kaldır.

KnightThunder2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu işlemi gerçekleştirdim fakat geri almak istiyorum, nasıl geri alabilirim?

Ben de yaşadım ve işlemi geri almak istiyorum, sen ne yaptın?
Merhaba. Cevabım çok geç oldu biliyorum ancak sorunu daha az önce çözebildim. Realtek sürücüsünü aygıt yöneticisinden kaldırdım, cihazı yeniden başlattım ve bir daha realtek sürücüsü yüklü gözüktü. Silip bir daha baştan başlattım ve otomatik olarak "High Definition Audio Device" programının ses kontrolünde olduğunu gördüm. Hem kulaklığı algıladı, hem tık sesi gitti hem de istediğim zaman sağ alttaki ses menüsüne tıklayarak kulaklık ve hoparlör arasında geçiş yapabiliyorum.

Umarım işinize yarar.

1-Windows arama kısmına realtek yaz.
2-control panelden gelişmiş ayarlara gir.
3-yukarıda jak kontrolü diye bir şey var onun tikini kaldır.
Bazı sistemlerde Realtek kontrol paneli yüklenmiyor.