Soru Laptop Kapalıyken Şarjı Azalıyor

Bu konuyu okuyanlar

Bedos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bundan 3-4 hafta önce HP Omen-15 2019 aldım. Bilgisayarı her gün sürekli şarjda kullanıyorum ve sadece gece vakti açık değil ki bu da yaklaşık 10 saat gibi bir süre yapıyor. Son iki gündür şarjı kapalıyken kendi kendine az bir miktar da olsa azalıyor. İlk aldığım zamanda da böyle şeyler yaşadım ama BIOS'tan USB Şarj özelliğini kapattım ve sorun doğal olarak çözüldü. Bu probleme sebep olabileceğini düşündüğüm her şeyi yazacağım çünkü kendim pek anlamıyorum. İlki Undervolt. Yaklaşık 4 gün önce HP Omen Command Center ile otomatik Undervolt yapmıştım ve sanırım sorun ondan sonra başladı. Yani ben el ile bir şey kısmadım program tek başına yaptı. İkincisi de aynı günün erken saatleri oyun oynarken indirme yapıyordum ve bilgisayar baya ısınmıştı. Ayrıca odada garip bir koku vardı, adaptörden geldiğini varsaymıştım ve oyundan çıktığımda şarjın %4 kadar azalmış olduğunu görmüştüm. Adaptör de 200w olduğu için pek beklenmedik bir durumdu ve şarjdan çıkartıp bir süre adaptörün soğuması için zaman verdim.

Bilgisayar yeni olduğu için biraz korkuyorum, garantiye vermeli miyim ya da normal midir? Yoksa Undervolt mı bu soruna sebep oluyor?
Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.