Bu konuyu okuyanlar

Suzi Bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Lenovo ideapad 320 marka laptopumun ekranı ekteki görüntüdeki hâle geldi. Bu hâle bir anda gelmedi. İlk başlarda ekranın en altta kısmında çok ince yeşil bir çizgi çıktı fakat bana engel olmadığı için pek bir sıkıntı çıkaracağını düşünmedim. Fakat üstünden biraz zaman geçtikten sonra o alt taraftaki yeşil çizgi biraz daha kalınlaştı ve farklı renkte birkaç çizgi daha eklendi. Bir zaman sonra bu renkler beyazlaşmaya başladı. Ve bir gün laptopumu kullanırken alt taraftaki kısımda bir değişiklik olmadan bu sefer ekranımın tamamı mor renk aldı. Alt taraftaki öğeleri vs göremezken ekranda büyük yer kaplayan mor kısmın kapladığı yerdeki verilerimi dosyalarımı vs. mor tabakanın altından saydam bir şekilde görebiliyordum. Bu bana engel olmaya başlayınca ben de laptopu HDMI kablosu ile televizyona bağladım ve televizyondaki görüntüde hiç bir bozukluk veya farklılık olmadığını gördüm. Uzun bir süre bilgisayarımı televizyona bağlayarak kullandım (oyun, video, film vs.) ve bir sıkıntı çıkarmadığı için öyle devam ettim. Fakat bir zaman sonra bu ekrandaki bozukluğun daha da ilerlediğini gördüm. Bu sefer ekranın tamamı ekteki görsel gibi oldu. HDMI ile hâlâ kullanabiliyordum fakat bugün kabloyu yine bağladımda televizyona görüntü gelmedi. "Sinyal Yok" yazısı ile karşılaştım. Bunun sebebinin bilgisayardaki sürücülerle olabileceği sonucuna vardım fakat ekranımı kullanamadığım için sürücüleri güncelleme vb. bir imkanım yok. Bu konulardaki yardımlarınızı bekliyorum, nasıl bir yol izlemeliyim, laptop ekranı için tamirci vs. ne yapmam gerek. Ayrıca kısa vadede HDMI ile kullanabilmeye devam edebilmek için yapabileceğim bir şeyler var mı? Şimdiden teşekkür ederim.
1.jpeg
2.jpeg

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
servise vermen gerek evde yapılcak bişey yok panel soeunu olabilir.

Suzi Bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
servise vermen gerek evde yapılcak bişey yok panel soeunu olabilir.
Cevap için sağol, normal tamircilerin de yapabileceği bir arıza mı? Öyleyse eğer tahmini bir fiyat söyleyebilir misin? Bir de panel sorunu ise tamamen panel değişimi mi gerek yoksa tamir edilebilecek bir şey midir? Fazla soru oldu ama cevaplayabileceğin olursa şimdiden çok teşekkürler.