Laptop ekran kartını görmüyor

Barisguzel1

Barisgzl1
Reaksiyon puanı
67
Bilgisayarcıya format attırmayın crack Windows kuruyorlar ve kendiniz kurmanız daha sağlıklı olacaktır.
Windows 7 anakarttan lisans tanımıyor windows 8 yada 10 gibi değil onda format atsam tanırdı tekrar lisansı ayrıca windows kurmak zararlı olmuştu kuzenim şarj yerinin bozulduğunu söyledi.

Barisguzel1

Barisgzl1
Reaksiyon puanı
67
Konu dışına çıkıcam kusura bakmayın Kuzenim laptopbu gta vice city oynarken kapandı neden olabilir ?

Halsizilik3456

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Driver vooster indir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pardon driver booster olcak

Halsizilik3456

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Bi dene

Kurduktan sobra yaz anlatcam

Bendede okuyodu böyle çözdüm

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,778
Grafik adaptörü sürücüsü yüklü değil. Aygıt yöneticisinden donanım kimliğini kopyalayıp Google’de arat ve en son sürümü indir. Eğer modeli biliyorsan direkt olarak siteden de indirebilirsin.

Heilung

Asistan
Reaksiyon puanı
148
öncelikle intel sürücüsünü indirmelisin, onu indirmeden diğerini kuramazsın, onu indirmek için laptopun modelini tam olarak yaz sana sürücüsünü göndereyim, laptopun altında detaylı olarak model numarası yazar

Barisguzel1

Barisgzl1
Reaksiyon puanı
67
öncelikle intel sürücüsünü indirmelisin, onu indirmeden diğerini kuramazsın, onu indirmek için laptopun modelini tam olarak yaz sana sürücüsünü göndereyim, laptopun altında detaylı olarak model numarası yazar
İntel sürücü yükledim zaten gördü ama oyunlarda kasıyor.

Heilung

Asistan
Reaksiyon puanı
148
İntel sürücü yükledim zaten gördü ama oyunlarda kasıyor.

aygıt yöneticisine baktığında intel sürücüsü düzgün olarak yüklenmiş görünüyor mu? ünlem işareti falan var mı? düzgün yüklenmiş görünüyorsa modeli nedir intel grafik sürücüsünün?

Barisguzel1

Barisgzl1
Reaksiyon puanı
67
aygıt yöneticisine baktığında intel sürücüsü düzgün olarak yüklenmiş görünüyor mu? ünlem işareti falan var mı? düzgün yüklenmiş görünüyorsa modeli nedir intel grafik sürücüsünün?
Hiç bi sıkıntı yok yanlış şu bilgiyide verim ndivia sürücüsü yükleyemedim kuzenim bilgisayarı bize getirmişti tam yükleyecektim kalkması gerekti.

Heilung

Asistan
Reaksiyon puanı
148
şu anda pc sende değil yani? dolayısıyla sorun çözülmüş oldu mu diyorsun?

Heilung

Asistan
Reaksiyon puanı
148
bazı laptoplarda, oyunun üzerine sağ tıkladığında yüksek performanslı grafik işlemciyle çalıştır gibi bir seçenek çıkar, ama hepsinde değil, çıkmıyorsa da varsayılan olarak zaten güçlü ekran kartıyla çalıştırıyor demektir, sağ tıklayıp öyle bir seçenek olup olmadığına bakmış mıydın? bakmadıysan sorun o olabilir, öyle bir seçenek yoksa nvididanın özelliklerinden 3d kısmını açıp çalıştırmak istediğiniz oyunu seçip gt520m ile çalışmasını sağlayabilrsiniz

tabi bunlar sürücüyü doğru kurmuş olduğunu varsaydığımızda geçerli

Barisguzel1

Barisgzl1
Reaksiyon puanı
67
bazı laptoplarda, oyunun üzerine sağ tıkladığında yüksek performanslı grafik işlemciyle çalıştır gibi bir seçenek çıkar, ama hepsinde değil, çıkmıyorsa da varsayılan olarak zaten güçlü ekran kartıyla çalıştırıyor demektir, sağ tıklayıp öyle bir seçenek olup olmadığına bakmış mıydın? bakmadıysan sorun o olabilir, öyle bir seçenek yoksa nvididanın özelliklerinden 3d kısmını açıp çalıştırmak istediğiniz oyunu seçip gt520m ile çalışmasını sağlayabilrsiniz

tabi bunlar sürücüyü doğru kurmuş olduğunu varsaydığımızda geçerli
Windows 7ye nvidia sürücüsü kurdum yine kasıyordu.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam benim yazışmalardan edindiğim bilgilere göre sorun şu;
Crack Windows kullandığınız için otomatik güncellemeler yapılmadı, otomatik güncellemeler normalde Intel sürücüsünü indirir yani düşük seviye ekran kartının sürücülerini indirir. Böylece Intel sürücüleriyle sorun yaşamazsınız. Daha sonra bütün otomatik güncellemeler yapıldıktan sonra ekran kartı sürücüsü indirilir. (Manuel olarak kullanıcı tarafından.) Böylece sorun kalmaz. Oyunlarda kasmasının sebebi ise budur. Yüksek seviye ekran kartı çalışmadığı için düşük olan kullanılır ve oyunlarda performans alamazsınız. Daha önce önerildiği gibi bilgisayara format atınız ve orijinal Windows kullanınız. (50TL değerinde OEM Windows kodları satın alabilirsiniz.) Eğer format nasıl atılır bilmiyorsanız internetten araştırabilirsiniz. Kendim bir video linki vermek isterdim ancak karşı forumun videosu olduğundan sorun olabilir. Format attıktan sonra sorun devam ediyorsa aklımda olan ihtimal bilgisayarcının ekran kartı modülünü aldığıdır ancak laptop ekran kartlarını başka laptoplarda kullanılabilme olasılığı var mıdır bilmiyorum. Sorun formattan sonra devam ederse lütfen bize tekrar ulaşınız olabildiğince yardımcı oluruz.

Barisguzel1

Barisgzl1
Reaksiyon puanı
67
Hocam benim yazışmalardan edindiğim bilgilere göre sorun şu;
Crack Windows kullandığınız için otomatik güncellemeler yapılmadı, otomatik güncellemeler normalde Intel sürücüsünü indirir yani düşük seviye ekran kartının sürücülerini indirir. Böylece Intel sürücüleriyle sorun yaşamazsınız. Daha sonra bütün otomatik güncellemeler yapıldıktan sonra ekran kartı sürücüsü indirilir. (Manuel olarak kullanıcı tarafından.) Böylece sorun kalmaz. Oyunlarda kasmasının sebebi ise budur. Yüksek seviye ekran kartı çalışmadığı için düşük olan kullanılır ve oyunlarda performans alamazsınız. Daha önce önerildiği gibi bilgisayara format atınız ve orijinal Windows kullanınız. (50TL değerinde OEM Windows kodları satın alabilirsiniz.) Eğer format nasıl atılır bilmiyorsanız internetten araştırabilirsiniz. Kendim bir video linki vermek isterdim ancak karşı forumun videosu olduğundan sorun olabilir. Format attıktan sonra sorun devam ediyorsa aklımda olan ihtimal bilgisayarcının ekran kartı modülünü aldığıdır ancak laptop ekran kartlarını başka laptoplarda kullanılabilme olasılığı var mıdır bilmiyorum. Sorun formattan sonra devam ederse lütfen bize tekrar ulaşınız olabildiğince yardımcı oluruz.
Ekran kartı çalınmadı bilgisayar gördü driver yükleyince.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Ekran kartı çalınmadı bilgisayar gördü driver yükleyince.
Anladım. O zaman Nvidia kontrol paneli yüklendi. (Driver'ı yükleyebildiyseniz.) Oradan "3D ayarları > Uygulama ayarları"na girip, oynadığınız oyunu oradan seçip yüksek performans NVIDIA ekran kartını kullan seçeneğini uygulayabilir misiniz?

Barisguzel1

Barisgzl1
Reaksiyon puanı
67
Anladım. O zaman Nvidia kontrol paneli yüklendi. (Driver'ı yükleyebildiyseniz.) Oradan "3D ayarları > Uygulama ayarları"na girip, oynadığınız oyunu oradan seçip yüksek performans NVIDIA ekran kartını kullan seçeneğini uygulayabilir misiniz?
Vallaha yazılımsal değil donanımsal olduğunu düşünüyorum artık.