Laptop donanım yükseltme

Bu konuyu okuyanlar

Padawan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar şimdi ben de acer marka
Pentium b960 2.2 ghz ( pge988) 2 gb ramli bilgisayar var malum bilgisayarlar ucuk fiyatlardan dolayi yenisini almam mümkün degil bunu yükseltmek için ne yapabilirimde iyi bi bilgisayar olur yada islemciyi hangi nesil İ serisiyle degistirebilirim

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Arka kapaği aç ram slotu var mıdır varsa modeline bak cihazın kaç ram desteklediğine ona göre aynı marka model ram takabilirsin ddr a dikkat ederek birde ssd takabilirsin

cTnky26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Yapabileceğiniz yükseltmeler:Eğer yeterli slot var ise ram ve ssd yükseltmesi,İşlemci yükseltmesi yapılabiliyor ancak biraz maliyetli ve zor bir iş bir de bildiğim kadarıyla garanti dışı kalır bilgisayarın.

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Yapabileceğiniz yükseltmeler:Eğer yeterli slot var ise ram ve ssd yükseltmesi,İşlemci yükseltmesi yapılabiliyor ancak biraz maliyetli ve zor bir iş bir de bildiğim kadarıyla garanti dışı kalır bilgisayarın.
Her bilgisayara işlemci ya da ekran kartı harici olarak takılamıyor genelde düşük bütceli olanlara o yüzden işlemci veya ekran kartı takabileceğini zannetmiyorum

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Pentium b960 2.2 ghz ( pge988) 2 gb ramli bilgisayar var malum bilgisayarlar ucuk fiyatlardan dolayi yenisini almam mümkün degil bunu yükseltmek için ne yapabilirimde iyi bi bilgisayar olur yada islemciyi hangi nesil İ serisiyle degistirebilirim
Intel Core i7 2630QM alabilirsin RAM dışında. Ha, birde SATA SSD.

Padawan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler beyler rami 6 yaptim islemciyi de İ5 2.30ghz taktirdim belki bi de ssd takarsam daha hizlanir

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
Sadece ram ve depolama yükseltebilirsin işlemci bga olmadığı için aynı soket kullanan işmeci takabilirsin, yeni alman daha iyi olur.

Padawan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sadece ram ve depolama yükseltebilirsin işlemci bga olmadığı için aynı soket kullanan işmeci takabilirsin, yeni alman daha iyi olur.
Kardeşim pga işlemci b960 şurdan bakabilirsin en iyi en güvenilir değiştirme nasil olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Intel Core i7 2630QM alabilirsin RAM dışında. Ha, birde SATA SSD.
Usta İ5 2410m taktim ama yarim saate bi kapaniyor herhalde bi sıkıntı oldu halbuki 2.nesil taktim bu sorun neden kaynakli olabilir

Son düzenleme:

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Kardeşim pga işlemci b960 şurdan bakabilirsin en iyi en güvenilir değiştirme nasil olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Usta İ5 2410m taktim ama yarim saate bi kapaniyor herhalde bi sıkıntı oldu halbuki 2.nesil taktim bu sorun neden kaynakli olabilir
Açılıpta biraz sonra kapanıyosa yüzde doksan termal macunu yanlış sürmüşsündür ya da bloğu tam temas ettirememişsindir