Laptop CD Slotuna SSD Takmak

Bu konuyu okuyanlar

furkanbaba061

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
başlık saçma olmuş olabilir konuyu açayım ben laptopuma harddiski çıkartmadan ssd takmak istiyorum çözüm olarakda cd dvd yerine ssd takma aparatıyla takmak istiyorum bazılarına uyumlu olmayabiliyormuş bunu nerden öğrenebilirim veya uyumlu olup olmadığını söylerseniz sevinirim
bilgisayara markası : toshiba c55 - a - 1u7
cd dvd markası : tsst su-208fb
şimdiden teşekkürler

Son düzenleyen moderatör:

Ss_FusuY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
ben hhd nin olduğu yere ssd takıp cd roma eski hdd yi taktım
bilgisayarın kendi slotu her zaman daha hızlı, verimli olduğunu duyduğum için böyle yaptım
cd romu hdd/ssd ye çevirme aparatının 2 şekli var kalın ve ince benim laptop 8 yıllık ve kalın olduğu için kalın sipariş ettim uygun oldu
şu an 1 hdd cd romda ssd de eski hdd nin olduğu yerde

White Ravens

Öğrenci
Reaksiyon puanı
95
başlık saçma olmuş olabilir konuyu açayım ben laptopuma harddiski çıkartmadan ssd takmak istiyorum çözüm olarakda cd dvd yerine ssd takma aparatıyla takmak istiyorum bazılarına uyumlu olmayabiliyormuş bunu nerden öğrenebilirim veya uyumlu olup olmadığını söylerseniz sevinirim
bilgisayara markası : toshiba c55 - a - 1u7
cd dvd markası : tsst su-208fb
şimdiden teşekkürler
DVD okuyucu için yazdığın kodu (tsst su-208fb) internette arattığım zaman 9.5 mm olarak görünüyor.
Yani alacağın HDD Caddy'nin de bu boyutta olması gerekiyor.
Yaygın olarak 12.7 mm olanlar da var, ama onlardan alırsan laptoptaki yuvaya uymayacaktır.

Poyraz35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
daha önce uzun süre kullandım HDD yerine SSD taktım C diski olarak kurdum hddyi HDD caddy ile kullandım bir problemde yaşamadım önemli olan doğru parça almak :) satıcılara yazınca uyumlu olanı gönderiyorlar değişiklik çok basit elin tornavida tutuyorsa yaparsın.