Bu konuyu okuyanlar

aliguzel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Casper Pc Almış olduğum ürün linkteki ürün tabi zamanın da etkisiyle sistemi biraz daha canlandırmak için ssd takıp windows(10)'u buna aktarmak istiyorum.
Birkaç sorum olacak yardımcı olabilirseniz sevinirim...
-Alacağım ssd m2 sata girişleri var sanırım bunlardan hangisini alacağımı en basit nasıl öğrenirim ya da verdiğim linkle anlaşılabiliyor ise,
-Pc'nin orjinal harddiskini söküp bu harddiski yedek depolama alanı olarak dvd-rw bölümüne bu aparatla takmak istiyorum,
-Ssd yide orjinal harddisk bölümüne takıp windows'u buna kurmak istiyorum.
-Diyelim ki bunları yaptım imaj kopyalama işlemini bu ikisi pc'ye takılıyken bu işlemi yapabilirmiyim (yani ayrıca usb 3 e dönüştürücü alıp dışarıdan eklemek istemiyorum.)
Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...

aliguzel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki diğer sorularıma cevap verebilirmisin ustam.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
imaj kopyalamayı hiç denemedim. Format favorimdir. Ama bi dene ,takılıyken,bakalım,Belki olur.
Apartla takılıyor zaten Dwd yuvasına,,ama o şu kalınlık denilen 9,5 mm konusunda gerçekten pek bi bilgim yok.:)

aliguzel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim şu an ki windows ta bios da gömülü serial vardı.Direkt olarak yeni ssd yi takıp format atsam etkinleşir mi? Parça değişimlerinde fark ediyor mu ?

aliguzel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
imaj kopyalamayı hiç denemedim. Format favorimdir. Ama bi dene ,takılıyken,bakalım,Belki olur.
Apartla takılıyor zaten Dwd yuvasına,,ama o şu kalınlık denilen 9,5 mm konusunda gerçekten pek bi bilgim yok.:)
teşekkkürler hocam bilgiler için

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Biraz bakındımda, dvd yuvaları 12,7 ve 9,5 mm olarak iki türlü imiş. Sendeki hangisiise ona uygun ölçüde aparat al,yani.Standart olan 12,7 mm.

Son mesajlar