Laptop Açılmıyor

luf1x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba geçen gece laptopumu kapatıp yatmaya gittim ertesi sabah uyandığımda açmaya çalıştığımda açılmıyordu.

Power tuşuna bastığımda power ışığı yanıyor ve 10sn sonra sönüyor. Fan falanda çalışmıyor bu 10 saniye içinde.

NOT: Laptopun markası HP ve garanti süresi doldu.

Scofi€ld

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bizim lenovo laptop da olmuştu statik elektrik mi birşey dediler teknik servis halletti senin sorunun da büyük ihtimal ile bu olabilir eğer sorun buysa kendin halledemeyebilirsin.

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Pili çıkarıp 30 saniye boyunca güç tuşuna basılı tutun. Sonra pili yeniden takıp deneyin. Yine olmazsa adaptör takılıyken deneyin. :)

luf1x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Pili çıkarıp 30 saniye boyunca güç tuşuna basılı tutun. Sonra pili yeniden takıp deneyin. Yine olmazsa adaptör takılıyken deneyin. :)
Reis bataryası bozuk uzun suredir fişe takılı çalıştırıyorum bunu deneyemem ?

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Tamam, deneyememe sebebiniz ne? :D pili (varsa) ve adaptörü bilgisayardan çıkarın. (güç aldığı hiçbir yer kalmasın) Ve 30 saniye boyunca güç tuşuna basılı tutup pili (varsa) ve adaptörü yeniden takıp çalıştırmayı deneyin. :)

luf1x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tamam, deneyememe sebebiniz ne? :D pili (varsa) ve adaptörü bilgisayardan çıkarın. (güç aldığı hiçbir yer kalmasın) Ve 30 saniye boyunca güç tuşuna basılı tutup pili (varsa) ve adaptörü yeniden takıp çalıştırmayı deneyin. :)
Batarya olmadığı için öyle demiştim reis kusura bakma deniyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Maalesef işlemedi buda reis aynı sorunlar devam ediyor

Son düzenleme:

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101

Statik elektrik boşaltma tekniğiydi o. (ve tek bildiğim statik elektrik boşaltma tekniği) Ne yaptıktan sonra oldu? Yani düştü mü, hafif de olsa darbe aldı mı? :D

Yok ne kusuru ya :D

jnsMavx105eFX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
54
Merhaba geçen gece laptopumu kapatıp yatmaya gittim ertesi sabah uyandığımda açmaya çalıştığımda açılmıyordu.

Power tuşuna bastığımda power ışığı yanıyor ve 10sn sonra sönüyor. Fan falanda çalışmıyor bu 10 saniye içinde.

NOT: Laptopun markası HP ve garanti süresi doldu.
Benim de bir laptopum vardı aynı seninki gibi power tuşuna bastığımda yanıyor 5-6 saniye geri sönüyordu hiçbir tepki yoktu sanırım kısa devre falan ile ilgili demişlerdi

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Benim de bir laptopum vardı aynı seninki gibi power tuşuna bastığımda yanıyor 5-6 saniye geri sönüyordu hiçbir tepki yoktu sanırım kısa devre falan ile ilgili demişlerdi
Hiçbir şey çalışmıyor ama. Kısa devre olsa çalışır 1-2 saniye sonra kapanır diye biliyorum. :)

luf1x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Statik elektrik boşaltma tekniğiydi o. (ve tek bildiğim statik elektrik boşaltma tekniği) Ne yaptıktan sonra oldu? Yani düştü mü, hafif de olsa darbe aldı mı? :D

Yok ne kusuru ya :D
Hic bir şey olmadı reis gece kapattim uykuya gittim sabah geldim açılmıyordu.

Bugün bilgisayarcıya götürecem ve galiba 19v hattında kısa devre olmuş olabilir diyorlar.

Reaksiyon puanı
268
Bro alakası yok bataryası bozuk olsada statik elektrik birikir çıkar bataryayı benim 6 yıllık PC de olmuştu benimki de HP idi. Edit üstteki mesajları görmedim ama bataryayı çıkararak mı denedin?

Reaksiyon puanı
268
Hic bir şey olmadı reis gece kapattim uykuya gittim sabah geldim açılmıyordu.

Bugün bilgisayarcıya götürecem ve galiba 19v hattında kısa devre olmuş olabilir diyorlar.
Garantisi bitse bile markanın teknik servis daha iyi olur bence. Sonuçta onlar bilgisayarı mahalle bilgisayarcısından iyi biliyorlardır. Bence bilgisayarcılara şarj adaptörü gibi aparatları almak için belki nadir de olsa teknik servis kazık attığı durumlarda gidilebilir.

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
başka bir monitöre bağlamayı deneyn 10saniyede hiç marka yazısı gelicekmi ekrana

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Şu soruları cevaplayanilirmisiniz;
1: Cihazı en son şarjda mı bıraktınız?
2:En son kaç saaat önce kapattınız
3:nasıl kapattınız
4:Herhangi birşey yükledinizmi?

luf1x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ram çalınır demissiniz ama götüreceğim yer öyle mahalle tamircisi değil. O yüzden sıkıntı yasayacagimi sanmıyorum.

Şu soruları cevaplayanilirmisiniz;
1: Cihazı en son şarjda mı bıraktınız?
2:En son kaç saaat önce kapattınız
3:nasıl kapattınız
4:Herhangi birşey yükledinizmi?
1. Hayır
2. 2 gün oluyor
3. Bilgisayarı kapattan
4. Hayır

başka bir monitöre bağlamayı deneyn 10saniyede hiç marka yazısı gelicekmi ekrana
Denedim bunu gelmiyor.

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Ram çalınır demissiniz ama götüreceğim yer öyle mahalle tamircisi değil. O yüzden sıkıntı yasayacagimi sanmıyorum.

1. Hayır
2. 2 gün oluyor
3. Bilgisayarı kapattan
4. Hayır

Denedim bunu gelmiyor.
Batarya kısmınnnda hiçbirşey yokmu?

Reaksiyon puanı
268
Şakasına dedim ben

1. Hayır
2. 2 gün oluyor
3. Bilgisayarı kapattan
4. Hayır

Denedim bunu gelmiyor.
:)

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Hayır bataryası bozuk ve takılı değil.
Bataryada ısınma gibi tehlikeli bir sorun yoksa onu takın bir süre güç tuşuna basılı tutun sonra aynı işi biataryayı çıkarıp deneyin sonra güç kablosunu takın ve tekrar deneyin.

luf1x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bataryada ısınma gibi tehlikeli bir sorun yoksa onu takın bir süre güç tuşuna basılı tutun sonra aynı işi biataryayı çıkarıp deneyin sonra güç kablosunu takın ve tekrar deneyin.
Bataryası kayıp ?