Bu konuyu okuyanlar

omererturk20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar merhaba,
compaq cq61 300st dizüstü bilgisayarım açtığımda sadece güç düğmesi ışığı yanıyor ve caps lock tuşu sürekli yanıp sönüyor. bir kere açmaya çalışırken başlangıç onarma ekranı geldi tamamlandığında sorunsuz açıldı biraz kullanıp kapattım tekrar açtım ve açıldı. ama şimdi açılmıyor. aynı ilk baştaki gibi sadece power ışığı yanıyor ve caps lock yanıp sönüyor. yardımcı olur musunuz?

master1354

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Hiç ekrana bir şey geliyormu HP lağosu vs tarzında ?

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
arkadaşlar merhaba,
compaq cq61 300st dizüstü bilgisayarım açtığımda sadece güç düğmesi ışığı yanıyor ve caps lock tuşu sürekli yanıp sönüyor. bir kere açmaya çalışırken başlangıç onarma ekranı geldi tamamlandığında sorunsuz açıldı biraz kullanıp kapattım tekrar açtım ve açıldı. ama şimdi açılmıyor. aynı ilk baştaki gibi sadece power ışığı yanıyor ve caps lock yanıp sönüyor. yardımcı olur musunuz?
Ram ve hdd yi söküp tak tekrar dene

omererturk20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hiç ekrana bir şey geliyormu HP lağosu vs tarzında ?
hayır hiç birşey gelmiyor. zaten açılırken hdd ışığı yanıp söner ya o da olmuyor. sadece açma kapama düğmesinin ışığı yanıyor ama sanki bilgisayar çalışmıyor gibi.

omererturk20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Pil varmıydı unuttum :D pili'de çıkar tak
pil var ama sanki şarj etmiyor. yani sadece pil takılıyken pover ışığı da yanmıyor mutlaka şarjda olması gerek ya pilin şarjı yok yada pil bitmiş.
eskiden kullanırken pile ihtiyaç duymuyordum direk adaptör ile kullanıyordum açılıyordu. pil ile alakalı olabilir mi yani ?

onurturan78

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Ramların tekini sök sonra öyle çalıştır pc az ısınsın sonra diğer ram tak bekle tabi o sırada şarj kablosu takılı olsun acılır eğer yazılımda bir problem yoksa

omererturk20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ramların tekini sök sonra öyle çalıştır pc az ısınsın sonra diğer ram tak bekle tabi o sırada şarj kablosu takılı olsun acılır eğer yazılımda bir problem yoksa
ikinci ramı taktıktan sonra beklerken çalışır durumda mı olacak bilgisayar. yoksa kapatıp açayım mı

omererturk20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ramleri söktüm teker teker 2 yuvayada taktım ama hdd sökmemiştim bide o şekilde deniyim
Ram ve hdd yi söküp tak tekrar dene

denedim ama yine ilk zamanki gibi. bir değişiklik olmadı hala açılmıyor.
mesela dün bir kere açılmıştı başlangıç onarım gibi bir ekran gelmişti "varsayılan olarak başlat, ve başlangıç onarılan gibi bir siyah beyaz ekran gelmişti. ama birdaha o şekilde hiç açılmadı. sorunum ne olabilir tam olarak ?

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
denedim ama yine ilk zamanki gibi. bir değişiklik olmadı hala açılmıyor.
mesela dün bir kere açılmıştı başlangıç onarım gibi bir ekran gelmişti "varsayılan olarak başlat, ve başlangıç onarılan gibi bir siyah beyaz ekran gelmişti. ama birdaha o şekilde hiç açılmadı. sorunum ne olabilir tam olarak ?
Windows'ta sıkıntı olabilir veya Hdd sorun olabilir.

The Zoe

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Bilgisayarı düğmesinden kapattıysan bu sorunu Bios pilini değişerek çözebilirsin.
Ayrıca sistemi düğmesinden kapatmak tamamen bir sistemi yıkmak (tahrik) gibi bir şeydir. Bilgisayarını sadece servisi (garantisi varsa) yapabilir. Aslında bildiğim kadarıyla eski bilgisayarlarda ana kart yanması, RAM ısınıp tahrik olması gibi sonuçlar alındığını duydum.
Yaptırırsan bilgisayarını düzgün şekilde kapat. Kapatmazsan yine aynı duruma gelebilir.

omer $$$$$$$$$$

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarin isiklari yaniyo leptop ama acimiyo bilgisayar 5binlira yardimci olun