Laptobu hep şarjda mı kullanmalıyım yoksa şarjı azalınca mı takmayalıyım

Bu konuyu okuyanlar

sberkbayram

Asistan
Reaksiyon puanı
109
yeni laptop aldım oyun vs oynuyorum genelde ya da photoshopta falan uğraşıyorum, bataryayı çabucak öldürmek istemiyorum o yüzden hep şarjda mı kullanmalıyım yoksa şarjı azalınca şarja mı takmalıyım hangi türlü batarya daha uzun ömürlü olur

KovboyBey

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,001
Oyun oynarken sarjda oyna tam fps alirsin interrnette sorf yaparken ise ssrjda oynamassin

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Eğer oyun oynarken prizde oynamazsanız büyük ihtimalle 30FPS'e limitlenir. O yüzden oyun için prizde oynamak zorundasınız ancak normal kullanımda ister batarya, ister prizde oynayın bir zararı olmaz. Yeni nesil bilgisayarlarda bataryanın ölmemesi için korumalar bulunuyor.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Eğer oyun oynarken prizde oynamazsanız büyük ihtimalle 30FPS'e limitlenir. O yüzden oyun için prizde oynamak zorundasınız ancak normal kullanımda ister batarya, ister prizde oynayın bir zararı olmaz. Yeni nesil bilgisayarlarda bataryanın ölmemesi için korumalar bulunuyor.
Hocam peki laptop kapalı iken geceleri şarjda durması sorun olur mu ?

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Dediğim gibi yeni nesil ürünler bunlar için korumalı. Pil dolduğunda elektrik almayı kesiyor yani fişe takılmamış gibi oluyor. Bir sorun olmaması lazım.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Takmasan daha iyi gene de sağlığın için yapma.Gece akım koruyucu bozulabilir,elektrik kesilir vs vs yangın çıkar bir şey olur bilgisayarına veya sana zarar verebilir.Oyun yüklemek için diyorsan 1-2 gün yaparsın bir şey olmaz ama sürekli alışkanlık haline getirmeni tavsiye etmem.Sonuçta yeni de olsa elektronik alet ne zaman ne olacsğı bilinmez

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Takmasan daha iyi gene de sağlığın için yapma.Gece akım koruyucu bozulabilir elektrik kesilir vs vs yangın çıkar bir şey olur bilgisayarına veya sana zarar verebilir.Oyun yüklemek için diyorsan 1-2 gün yaparsın bir şey olmaz ama sürekli alışkanlık haline getirmeni tavsiye etmem.
Ama pc kapalı işte. Açık bırakıp yapmıyorum. Kapatınca her seferinde çıkarmam mı lazım kabloyu ?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Batarya çıkıyorsa çıkar. Masaüstü PC gibi fişte kullan laptopu.
Bataryayı boşuna şişirme doldurup boşaltmakla.