Telefonu aylarca şarjda bırakırsak ne olur ?

Bu konuyu okuyanlar

ahmettmemis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba sizlere bir sorum olacak malüm araç hırsılıkları gitgide artıyor araç takip sistemleride çok pahalı benimde aklıma bir fikir geldi kullanmadığım eski bir android telefonum var google'ın da desteklediği cihazımı bul diye bir uygulaması var telefonu aracın gizli bir yerine yerleştirsem cihazımı bul uygulamasına girince anlık olarak aracımın bulunduğu yeri görebilirim fakat bunun için telefonun açık internetin ve gps nin açık olması gerekiyor örnek veriyorum telefon bu koşullar altında 1 gün şarjı dayana biliyorsa ben aracımı en fazla bir gün takip edebileceğim sarj etmeyi unuttuğum taktirde bu süre çok daha azalıcak ki telefonun batarya kapesitesi 1500 mah bir günü bile çıkarmaya bilir bu yüzden telefonun sürekli şarjda durması gerekiyor internette biraz araştırdım akıllı telefonlar sarjı %100 olunca batarya ile iletişimi kesip gelen akımı telefonu açık tutmak için yönlendiriliyormuş tabi bu sadece telefonun yanında gelen adaptör ile mi oluyor yoksa araç şarj aleti ilede oluyor mu bilmiyorum diyelim ki oluyor bu ne kadar daha devam edebilir gece sarja takıp sabaha kadar idare etsin gibi mi yoksa gerçekten aylarca idare eder mi batarya, telefon bozulacak derecede ısınır mı telefon veya batarya bozulur mu sürekli şarjda kaldığı için arıza yapar mı bunlar hep kafada soru işareti kimi kaynak zararlı diyor kimisi bişey olmaz diyor bu uygulamayı yapsam mı yapmasam mı çok arada kaldım bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Telefonun çok eskiye benziyor batarya çok ısınır ve telefon patlar

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
valla benim gt-s5360 geceler boyunca spotify ile müzik çaldığı sürece şarj oluyor ısınmıyor şarjı 700mA olursa sorun olmaz...
v2-64780-1_medium.jpg

bununla 7/24 Metallica keyfi...

ahmettmemis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla benim gt-s5360 geceler boyunca spotify ile müzik çaldığı sürece şarj oluyor ısınmıyor şarjı 700mA olursa sorun olmaz...
Ekli dosyayı görüntüle 29795
bununla 7/24 Metallica keyfi...
kaç saat şarjda kalıyor mesela normalde bu telefonu akşam yatmadan önde şarjı %100 de olsa taktığım oldu sabahta aynı şekil aldım yaklaşık 10 saate yakın şarjda durdu bir şey olmadı ama bu işe kalkıştığımda aylarca belki yıllarca arabanın içinde şarjda olacak 10 saat şarjda durmaya benzemez heralde
--- Gönderi Güncellendi ---
Telefonunun ne olduğunuda söyleyeydin iidi
telefon galaxy trend plus 1500 mha bir batarysı var

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
bir ara o gt-s5360 modem olarak kullandım öncesi e250 ve chat527 de sorun olmadı olmaz bişey bataryası zayıflıyor...

sonerozkaynak

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Sarj tamamlandığında telefon şarjı otomatikmen kesiyor zaten şarj olduğu esnadaki gücü tüketmiyor zaten pilin dandik bir pil değilse orjinalse sorun olmaz. Zaten öyle sorun olsa laptoplar şarjlı lambalar da patlaması lazım apartman girişlerinde yıllarca şarjda takılı lambalar var