Kușa kendimi nasil alistirabilirim

Bu konuyu okuyanlar

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Arkadaslar salondaki kucuk balkona kus yumurtladi ona biraz yaklasinca hemen kanadini kaldiriyor ayrica yemek su falan koydum hicbirini yemedi. Kusa biraz daha yaklasinca korkmamasini nasil saglayabilirim? Bulgur ve su koydum hicbirini yemedi.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Kuşa kendini değil, kuşu kendine alıştırman, şeklinde yazman daha doğru kanımca... Su yenilmez, içilir :p

Diğer önemli nokta yeni yumurtadan çıkan kuş civcivini annesinin ulaşabileceği bir noktaya yerleştirirsen daha çok sevap olur. Onun senin sevginden daha çok annesinin sevgisine ihtiyacı var.

TRTURKEYTR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,375
Arkadaslar salondaki kucuk balkona kus yumurtladi ona biraz yaklasinca hemen kanadini kaldiriyor ayrica yemek su falan koydum hicbirini yemedi. Kusa biraz daha yaklasinca korkmamasini nasil saglayabilirim? Bulgur ve su koydum hicbirini yemedi.
Kuşun sana güvenmesi gerekiyor. Daldarı vb. alıp, başta daldarıyı kuşun önüne az az koyarak beslemeni, daha sonra daldarıyı elinde vermeyi denemeni tavsiye ederim. Bunlardan sonra 10-15 günde size alışır zaten.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
En çok sevdikleri solucan olur diye düşünüyorum, sinek ölüsünü de çok severler ??