Kürtçe Facebook

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Sonunda bu da oldu. Kürtçe Facebook Dil Seçeneği. Yorum sizin...

2z5p4ro.jpg

yuci308

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ne yorumu bekliyorsun kürtçede bir dil değilmi sonuçta.

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
yorum yapmaya gerek yok. kürtçe zaten dünya çapında kabul edilen bir dil. herkesin kullandığı ubuntu'nun yükleme ekranında bile kürtçe klavye ve dil seçenekleri ben kendimi bildim bileli var.

xoybun

Asistan
Reaksiyon puanı
0
nesi yanlış bunun.? türkçenin yanında kürtçe olmasa başka dil olsa sesiniz çıkmayacak...sonrada diyorsunuz ki yok ayrımcılık yapılıyor yok bilmem ne oldu ... bir dönün önce aynaya ve yaptıklarınıza bakın... yüzlerce dil var ırk var millet var gocunmazsınız ama kürtçeyi sindiremiyorsunuz...

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Sakıncası yok. Sonuçta düşmanımız Kürtler değil PKK (2/3'ü Ermeni). 1/3'ü de cahillikten. Bu tür ayrımlara girersek kaybeden yine biz oluruz, Türkiye olur.

udede

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bundaki sorunu bana açıklarmısın sonunda buda oldu diyen kişi!

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Resmi bir dil olan Katalanca niye yok peki? Kürtçe dünya çapında kabul edilen bir dil ya hani.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Bu yaklaşık 4 aydan beri var.Yeni mi aklınıza geldi konu açmak :D

pcmuratpc

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Ne yorumu bekliyorsun kürtçede bir dil değilmi sonuçta.

Kürtçe diye yazılır.

---------- saat 10:56 eklendi ---------- önceki mesaj saat 10:54 eklenmişti ----------

nesi yanlış bunun.? türkçenin yanında kürtçe olmasa başka dil olsa sesiniz çıkmayacak...sonrada diyorsunuz ki yok ayrımcılık yapılıyor yok bilmem ne oldu ... bir dönün önce aynaya ve yaptıklarınıza bakın... yüzlerce dil var ırk var millet var gocunmazsınız ama kürtçeyi sindiremiyorsunuz...

Türkçe ve Kürtçe diyecektin galiba bunlara dikkat edelim lütfen nasılsa internetten yazıyoruz diye önemsememezlik yapmayın.

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Ülkede pkkya destek veren Kürtlerin azımsanmayacak ölçüde olmasından ötürü bu tepki. Kürt kelimesi pkk ile yan yana anılmasa kimsenin Kürtçeye kızdığı yok. Çerkezce facebook çıksa kim rahatsız olacak? Sorun bu. Bununla birlikte dinimizin gereği olarak insanların ırkına diline saygı gösteririz. Sonuçta Kürtçede bir dil. pkk'ya destek veren kürtlerde Irak'ı dikkate alsınlar. Böyle giderse sonları onlar gibi olacak. Gelecek Amerikan askeri becerecek anasını bacısını görecek ebesini.

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Kürtçe ile ilgili ilk yazılı örnekler nelerdir acaba bilen varsa paylaşabilir mi ?

yuci308

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Kürtçe diye yazılır.

---------- saat 10:56 eklendi ---------- önceki mesaj saat 10:54 eklenmişti ----------

Türkçe ve Kürtçe diyecektin galiba bunlara dikkat edelim lütfen nasılsa internetten yazıyoruz diye önemsememezlik yapmayın.

Sırf mesaj yazmak içinmi yazıyorsun konuyu anlamsız yerlere getiriyorsun.

Türkçe ve Kürtçe diyecektin galiba bunlara dikkat edelim lütfen (ünlem işareti ve cümle sonu olduğunda nokta gelecek) nasılsa internetten yazıyoruz diye önemsememezlik yapmayın (anlam bozukluğu var yapıyoruz=biz için, yapmayın=siz için).

---------- saat 11:32 eklendi ---------- önceki mesaj saat 11:28 eklenmişti ----------

Kürtçe ile ilgili ilk yazılı örnekler nelerdir acaba bilen varsa paylaşabilir mi ?

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kürtçe

by efsane

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Çerkezce facebook çıksa kim rahatsız olacak? Sorun bu. Bununla birlikte dinimizin gereği olarak insanların ırkına diline saygı gösteririz. Sonuçta Kürtçede bir dil. QUOTE]
:clap::clap::clap:

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Ülkede pkkya destek veren Kürtlerin azımsanmayacak ölçüde olmasından ötürü bu tepki. Kürt kelimesi pkk ile yan yana anılmasa kimsenin Kürtçeye kızdığı yok. Çerkezce facebook çıksa kim rahatsız olacak? Sorun bu. Bununla birlikte dinimizin gereği olarak insanların ırkına diline saygı gösteririz. Sonuçta Kürtçede bir dil. pkk'ya destek veren kürtlerde Irak'ı dikkate alsınlar. Böyle giderse sonları onlar gibi olacak. Gelecek Amerikan askeri becerecek anasını bacısını görecek ebesini.

Diyecek Hiç Bişey Bırakmamışsın

Noktasına Virgülüne Bu Yazılanların Altına İmzamı Atarım!

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Kürtçe de TC içinde konuşulan dillerden birisi bunda rahatsız olacak bir şey yok. Elin Amerikalısı Müslümanları 500 parçaya bölmüş siz hala ayrımcılık peşindesiniz.

Akin_25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet hemen kampanya başlatalım değil mi bizi bölmek istiyorlar vs diye Kürt ve Kürtçe diye kavramlar kabul etsekde etmesek de vardır.Bunu ailemden Kürt olmamasına rağmen söylüyorum.Siz buna tepki gösterirseniz bu yarın provoke bir olay olarak da yansıtılabilir.Baskı her zaman şiddeti doğrurur.Cahillik ise her zaman bir piyon olmayı kabul etmektir.Bugün Pkk nın özü de cahilliktir.

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Kürtçe de TC içinde konuşulan dillerden birisi bunda rahatsız olacak bir şey yok. Elin Amerikalısı Müslümanları 500 parçaya bölmüş siz hala ayrımcılık peşindesiniz.
Yapmamak elde mi ? Benim içimde vatan sevgisi sıfır denecek kadar az. Ama ülkenin gelişmesini önleyen, her yere pisligi getiren. İnsan gibi yaşamayı bilmeyen. Şehirlerde hergün olay çıkaran. Dağda askeri vuran bir topluluk. Dinimde ırklara dinlere saygı dan yazmışsınız. Kürtte müslümanım diyor hani onların saygısı nerede. Hangi devlet kurumundan sen kürtsün diye ayırmışlarda haksızlık yapmışlarda hak istiyorlar. Doğu gelişmiyorsa kendi yobazlıklarındandır. Benden uzak allaha yakın olsunlar ki Kul hakkı yememeyi ögrensinler.

acuster

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ya herkes aynı yorumları yapmış face de.
Kürtçe bir dil tıpkı Türkçe gibi Facebook biz Kürdistanı kabul ettik dese böyle bir tepki verebilirsiniz.

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
Yapmamak elde mi ? Benim içimde vatan sevgisi sıfır denecek kadar az. Ama ülkenin gelişmesini önleyen, her yere pisligi getiren. İnsan gibi yaşamayı bilmeyen. Şehirlerde hergün olay çıkaran. Dağda askeri vuran bir topluluk. Dinimde ırklara dinlere saygı dan yazmışsınız. Kürtte müslümanım diyor hani onların saygısı nerede. Hangi devlet kurumundan sen kürtsün diye ayırmışlarda haksızlık yapmışlarda hak istiyorlar. Doğu gelişmiyorsa kendi yobazlıklarındandır. Benden uzak allaha yakın olsunlar ki Kul hakkı yememeyi ögrensinler.

Sen kimsin ki senden uzak olsunlar Allah'a yakın?
O zaman sen Allah'a yakın değilsin ki benden uzak olsunlar diyorsun.,

Allah
'a Uzak birisinin sözüne güvenilmeyeceğine göre senin bu yazdıkların hepsi boş.
Madem o insanlar gelişmiyorsa git geliştir birşeyler öğret sen çok gelişmişsin ya.
Ek olarak kul hakkı demişsin,acaba tanımadığı bir toplum hakkında yobazlık ithamında bulunuyorsun bu onca kişinin kul hakkına girmez mi?

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Dinime küfreden müslüman olsa bari.
Hayat acıdır
Biber acıdır
O halde hayat biberdir.

Pesimistyle! Yorum yapmak için anma uğraşmışsın be.
Ülkemin askerinin yılladır pkk ve bunlar yüzünden harcadığı parayla şuan kat ve kat daha ferah bir yaşam tarzımı olacaktı. Ben sıradan bir kürt halkında daha fazla şey cektim yasalardaki yanlışlıktan yaşam mucadelemi kazandım ama özgürlüğümü daha kazanamadım. Kahrolası yasalardan şimdi gidip bi devlet binasına zarar mı vereyim gidip bomba koyup sivilleri mi öldüreyim ya da otobüsteki 17 yaşında ki gencecik bir kızımızı mı yakayım. ????

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Konu siyasete kaydı, hiç istemiyorum ama kapanması yakındır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...