Kum üstüne yazı yazmak

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,324
Kum Üzerine Yazı Yazmak
İki arkadaş çölde yolculuk yapıyorlardı. Yolun bir yerinde aralarında tartışma çıktı ve arkadaşlardan birisi diğerinin yüzüne tokat attı. Tokat yiyen arkadaş hiçbir şey demedi. Sadece eğilip kuma şöyle yazdı: “Bugün en iyi arkadaşım yüzüme tokat attı.”

Yürümeye devam ettiler. Suları bitmek üzereydi. Neyse ki, sonunda bir vahaya ulaştılar. Doya doya su içtiler. Mataralarını doldurdular. Sonra, suda yıkanmaya karar verdiler. Tokat yemiş olan arkadaş suyun balçıklı kısmına takıldı. Git gide batıyordu.

Ama arkadaşı hemen atılıp onu kurtardı. Suda boğulmanın eşiğinden kurtulan arkadaş biraz ötedeki bir kayanın yanına gitti ve kayanın üzerine şu yazıyı kazıdı: “Bugün en iyi arkadaşım hayatımı kurtardı.” Diğeri sordu: "Senin canını yaktıktan sonra kum'un üstüne yazmıştın. Şimdi ise bir kaya'nın üstüne yazıyorsun, neden?” Arkadaşı ona şöyle cevap verdi: “Birisi bizi incittiğinde, bunu kum'un üstüne yazmalıyız. Ta ki affedicilik rüzgarları onu kolayca silebilsin. Fakat, birisi bize iyilik yaptığında onu kaya'nın üstüne nakşetmeliyiz ki ne öfke, ne intikam rüzgarları onu oradan silemesin."

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Her paylaştığın öyküyü severek okuyorum abi, daha fazlasını görmek isteriz :)

Reaksiyon puanı
10,324
Her paylaştığın öyküyü severek okuyorum abi, daha fazlasını görmek isteriz :)
Sevgili Dora, öncelikle teşekkür ederim. Ağır ağır ve hazmederek gitmek belki daha yararlı olur diye düşündüm hep. Buna rağmen bazen günde bir tane, bazen de iki veya üç günde mutlaka bir tane hikaye sıkıştırıveriyoruz araya. Siyasetin, kavganın arasında terapi vazifesi gören hikayeler seçmeye gayret ediyorum! :)

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Sevgili Dora, öncelikle teşekkür ederim. Ağır ağır ve hazmederek gitmek belki daha yararlı olur diye düşündüm hep. Buna rağmen bazen günde bir tane, bazen de iki veya üç günde mutlaka bir tane hikaye sıkıştırıveriyoruz araya. Siyasetin, kavganın arasında terapi vazifesi gören hikayeler seçmeye gayret ediyorum! :)
Kesinlikle abi çok iyi oluyor bu hikayeler böylesine hiddetli siyaset vs konuşulan forumda