@Kullanıcı Adı Sistemi

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Arkadaşlar biliyorsunuz facebookta kullanılan bir sistem bu ve bence harika bir sistem. Forumda etkili olacağını düşünüyorum. Örneğin birinden bir konuda yardım istiyorsunuz ona özel mesaj atmak yerine konuda örnk veriyorum "@Alia ilgilenirmisin ?" diye mesaj attık diyelim. @ işareti ile birlikte kullanıcı adı kullanınca o kullanıcıya bildirim gönderilse "Şu konuda sizden bahsedildi." diye nasıl olur ? :blush:

O yapılmıyosa bile birisi mesajımızı alıntı yapınca haberdar olsak o da yeterdi. Her mesaj attığımız konuyu takip etmek sıkıntı olabiliyor.
1eec94a0ce6ac90b787b19b2efea617d_1274580324.jpg

Bir de AJAX Chat olsa iyi olurdu ya.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Güncel.

Üst düzey bir yetkiliden açıklama istiyoruz :D

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Harbi noldu konunun akıbeti ? Olacak mı yoksa olmayacak mı ?

elmalisoda

Profesör
Reaksiyon puanı
23
:) Çok mantıklı, her iki fikir de.
Sürekli yardım isteyen biri olarak konuşuyorum; süppeeeer olur :D

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
bence de biri mesajımıza alıntı yaptığında, tıpkı beğeni aldığımız gibi, uyarı bildirimi gelse güzel olur. :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Bence iki sistemde aktif olmalı diyorum tabi scripti bulmada sorun olmazsa.

EzberimSin

Profesör
Reaksiyon puanı
11
gayet güzel ve kullanışlı bir durum olur diye düşünüyorum.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Hala üstdüzey bir yetkiliden cevap gelmedi ? :S

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Olsa güzel olurdu ama bu sisteme desteğimiz olduğunu sanmıyorum.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Alıntı yapıldığında bildirim gelmesi için vbulletin desteği var... quote notification.... bunu bu işlerden anlayan arkadaşlar araştırabilir...

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Olmayacak galiba bu olay :( olmasını çok isterdim halbuki.

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
sağ taraftaki son konular widgetını kaldıran bir siteye böyle bir öneriyi sunmak bence mantıksız. Eğer site gerçekten widget'ı kaldıramıyorsa bahsettiğiniz adresleme olayını asla kaldıramaz :)

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Arkadaşlar biliyorsunuz facebookta kullanılan bir sistem bu ve bence harika bir sistem. Forumda etkili olacağını düşünüyorum. Örneğin birinden bir konuda yardım istiyorsunuz ona özel mesaj atmak yerine konuda örnk veriyorum "@Alia ilgilenirmisin ?" diye mesaj attık diyelim. @ işareti ile birlikte kullanıcı adı kullanınca o kullanıcıya bildirim gönderilse "Şu konuda sizden bahsedildi." diye nasıl olur ? :blush:
Şimdi ben samilcan'ın mesajını alıntı yaptım. Doğal olarak samilcan'a cevap hakkı doğmuş oldu. Ama samilcan günde onlarca mesaj yazıyor ve hangi birini kontrol etsin. Eğer samilcan'a engerex şu mesajınızı alıntı olarak kullandı diye bir uyarı ulaşırsa çok hızlı ve sağlıklı iletişim sağlamış oluruz.

Ayrıca mirc'ten hatırladığım " @samilcan fikrini bizimle paylaştığın için çok sağ ol." dediğimde engerex size seslendi diye bir uyarı ulaşırsa yine çok hızlı ve sağlıklı iletişim sağlamış oluruz.

Bende acaba alıntı mı olsa yoksa @ veya benzer şekilde mi kullanılsa diye düşünüyordum. İkisi de olursa iyi olur. Bir çoğumuz aynı şeyleri düşünmüşüz. Mutlaka olmalı diyorum.

surmelim37

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Eğer mümkünse olmalı bence forumda ayrı bir hava yaratacaktır ve herkesin işi kolaylaşacaktır konu konu gezmelerine gerek kalmayacak

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Ah birde bu yorumları üst rütbeler görse @Troy duy sesimizi :D

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Arkadaşlar daha forumdaki online arkadaşları bile gösteremiyoruz. Öneriniz şimdilik donanımsal olarak bile mümkün değil malesef.

Saygılar.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Şu kıytırık facebook yapıyorsa biz hayli hayli yaparız canım :D

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Hiç mi imkanı yok hemen yarın demiyoruz ama üzerinde çalışılsa felan . Foruma çok şey katacağı inancındayım.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Daha önce r10 da bu şekilde eklentiler ücret karşılığında yapıldı.
Link:
http://www.r10.net/vbulletin/819055-alinti-yapinca-pm-ile-uyari-eklentisi-yazdirilacak.html
Burada istediğimiz gibi bir eklenti yapılıp teslim edilmiş.

Birde şöyle birşey buldum.
http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=112498

Ben hiç Vbullten kurmadım ve web master olarak hiç bir Vbullten forumunda görev almadığım için nasıl kurulacağı yada forumun destekleyip desteklemeyeceği konularında bilgim yok. Ancak birileri birşekilde ücret ödeyerek yada hazır eklentiler ile yapmışlar. Bence oldukça gerekli ve forumun işleyişini önemli ölçüde geliştirecek bir öneri. Biraz daha araştırmalı yada ücret karşılığında eklenti kodlatılmalı.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Bahsettiğiniz alıntı uyarısıyla, bu başlıkta istenen özellikler farklı şeyler ancak dediğim gibi forum bir düze çıksın, erişim sorunlarından kurtulalalım, tekrar değerlendirebiliriz. Daha sağ blok'u bile aktif edemiyoruz... :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Valla merakla bekliyorum en çok yazın online sayısı artıyor sanırım iyi olur ki bu özellik Türkiyede ilk olur sanırım.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Valla merakla bekliyorum en çok yazın online sayısı artıyor sanırım iyi olur ki bu özellik Türkiyede ilk olur sanırım.

@ şeklinde bir uyarı sistemi sıkıntılı olacaktır büyük ihtimal, çünkü @ harfini normalde de kullanılabileceği için, sistemi yoracaktır, ancak diğer sorunlarımızı aştıktan sonra alıntı uyarısını sisteme ekleyebiliriz gibi geliyor.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
@ olmaz başka karakter olur ama bu sistem güzel olur. Daha önceki yazılarımıza cevap verildi mi verilmedi mi birde çok aktif bir konuysa elle kontrol mümkün değil.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Yalnız @ işareti sadece forum üyeleri için aktif olacak yani @troy için sistem aktif olurken @tro için bir anlam ifade edilmeyecek. @ işaretini seçme sebebim genel hitap bu yönde olduğu için gerek facebookta gerek sozluklerde :)

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bence olabilir ama diğer yandan da site bayağı zorlanır. Sistem kaldırmayabilir.

çökmeler falan... :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Benim anlamadığım olay şu bu sistem yapıldı diyelim. Kullanılmasa bile sistem yorulurmu. Mesela bir üye grafik bölümünde onlt den yardım isteyecek sadece onun için kullanacak yada bir konuda bir üyeden bahsederken yani sürekli kullanım söz konusu olmayacak. Kullanım olmasa bile sistemi yorarmi ?

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Benim anlamadığım olay şu bu sistem yapıldı diyelim. Kullanılmasa bile sistem yorulurmu. Mesela bir üye grafik bölümünde onlt den yardım isteyecek sadece onun için kullanacak yada bir konuda bir üyeden bahsederken yani sürekli kullanım söz konusu olmayacak. Kullanım olmasa bile sistemi yorarmi ?

Yoruyor arkadaşım, arkada eşek yüküyle sorgu çalışıyor, her @ işaretini sistem tarayacak demek oluyor. Bunun götürüsü çok büyük oluyor, dışarıdan 1 tane @ ne kadar yorabilir ki diye düşündüğünüz gibi olmuyor arkaplanda...