Kulaklıktan ses geliyor fakat hoparlörden ses gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar. Daha dün akşam laptopumdan dizi izlemiştim ve kulaklıktan da hoparlörden de ses geliyordu fakat bugün yeğenime laptopu verdikten sonra geri aldığımda hoparlörden ses gelmediğini fark ettim. Kulaklığı takınca ses geliyor sadece fakat hoparlörden ses gelmiyor. Yeğenim bana laptopu verirken ekranda bir hata yazıyordu ama ben daha okuyamadan yeğenim hatayı kapattı iyi bir şey yapmış gibi. :biggrin: Kısacası kulaklıktan ses geliyor fakat hoparlörden ses gelmiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

WinDPzero

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar. Daha dün akşam laptopumdan dizi izlemiştim ve kulaklıktan da hoparlörden de ses geliyordu fakat bugün yeğenime laptopu verdikten sonra geri aldığımda hoparlörden ses gelmediğini fark ettim. Kulaklığı takınca ses geliyor sadece fakat hoparlörden ses gelmiyor. Yeğenim bana laptopu verirken ekranda bir hata yazıyordu ama ben daha okuyamadan yeğenim hatayı kapattı iyi bir şey yapmış gibi. :biggrin: Kısacası kulaklıktan ses geliyor fakat hoparlörden ses gelmiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Anlaşılan 2 dk'da halletmiş laptopu :D Modeli ne? Belki birşey bulabilirim.

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
özellikleri neler? birden fazla G50-70 var çünkü

Intel Core i5-4210U CPU 1.70-2.40 Ghz

4 GB RAM 64 bit işletim sistemi

Ekran kartı: AMD Radeon R5 230M 2 GB 128 bit ekran kartı

Bildiğim aklımdaki özellikler bunlar hocam.

WinDPzero

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Intel Core i5-4210U CPU 1.70-2.40 Ghz

4 GB RAM 64 bit işletim sistemi

Ekran kartı: AMD Radeon R5 230M 2 GB 128 bit ekran kartı

Bildiğim aklımdaki özellikler bunlar hocam.

bakıyorum şu an. öncelikle sesi açık değil mi? bana çok oldu. ses kapalıymış ben de diyorum neden çalışmıyor.

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
bakıyorum şu an. öncelikle sesi açık değil mi? bana çok oldu. ses kapalıymış ben de diyorum neden çalışmıyor.

Ses açık olduğuna eminim hocam hatta Youtube'dan bir video açıyorum. Hoparlörden ses çıkmadığı halde ses varmış gibi ses artıp azalıyor şarkıya göre.

WinDPzero

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Resimli tarif ediyorum:
ADIM 1: Kulaklığı çıkartıyoruz. (Çıkartmazsak aynı sorun kulaklık için olabilir.)

ADIM 2: Denetim Masası > Donanım ve Ses > Ses adresine giriyoruz.

ADIM 3: "Hoparlör" aygıtını seçtikten sonra "Varsayılan Yap" diyoruz.

adim1ses.JPG

ADIM 4: Bitti. Düzelmiş olması gerek.

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Hoparlör varsayılan aygıt olarak görünüyor hocam zaten istiyorsan resim atabilirim.

WinDPzero

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Hoparlör varsayılan aygıt olarak görünüyor hocam zaten istiyorsan resim atabilirim.
Anladım...

EDIT: Bloğumda bununla ilgili birşey paylaşmıştım. Belki illegal içerik olabilir diye (yok ama ne olur ne olmaz) isterseniz özelden gönderebilirim linki.

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3

Windows'a güncelleme gelmiş 30 tane, şu an onları yüklüyorum belki sesle bir alakaları vardır diye zaten hiç sanmıyorum ama olmazsa format deneyeceğim. O da olmazsa teknik servise göndereceğim, garanti devam ediyor fakat 1-2 saatlik işlem için 30 iş gününü doldurana kadar göndermezler kesin. Gel de kafayı yeme. :helpsmilie:

EDIT: Gönderirseniz çok sevinirim hocam.

WinDPzero

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Windows'a güncelleme gelmiş 30 tane, şu an onları yüklüyorum belki sesle bir alakaları vardır diye zaten hiç sanmıyorum ama olmazsa format deneyeceğim. O da olmazsa teknik servise göndereceğim, garanti devam ediyor fakat 1-2 saatlik işlem için 30 iş gününü doldurana kadar göndermezler kesin. Gel de kafayı yeme. :helpsmilie:

EDIT: Gönderirseniz çok sevinirim hocam.
Gönderdim

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3

Sorunu çözdüm hocam, editleyeceğim şimdi. :biggrin:

EDIT: Konu çözüldü. SmartAudio diye ses yazılımının programı varmış. Yeğenim nasıl girdiyse oradan kulaklığı seçtiği için ses sadece kulaklıktan çıkacak şekilde ayarlanmış. Normalde kulaklığı taktığımızda bir ayar seçmeyiz ya da istemez ama yeğenim nasıl bulduysa artık(ben bile şimdi öğrendim) bulup oradan kulaklığı seçmiş. SmartAudio adlı programı bulup ayarlardan onun seçtiği kulaklığı normale çevirdim ve hoparlörden ses çıkmaya başladı. Kulaklığı taktığımda da kulaklıktan da ses çıkıyor. Kısacası sorun düzeldi ve her şey normale döndü. Çok teşekkür ederim.

bensemih35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi günler dilerim. laptopu üstün bir başarı ile düşürdük. düştükten sonra jak köşesi kırıldı. laptopu açtığımda hoparlörden ses gelmedi. kulaklık taktım ses geliyor. laptopu dağıtıp hoparlörleri ve kablolarını ölçü cihazı ile kontrol ettim sağlam. format yeni driverlar ve tüm ayarlarını denedim. müzik açtığımda ses göstergesi aşağı yukarı dans ediyor fakat hoparlörden ses gelmiyor. sizce başka neleri kontrol edebilirim?

Son mesajlar