iPhone X Ahizeden Ses Geliyor Hoparlörden Gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

utkubatin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar merhaba. Telefonumun hoparlöründen gelmesi gereken ses ahizeden geliyor. Mesela müzik açıyorum dizi izliyorum hepsi ahizeden geliyor. Yine ses yüksek çıkıyor ama bir hoparlör kadar değil. Önceden hem hoparlörden hem ahizeden geliyordu. Şimdi sadece ahizeden çıkıyor hoparlörden ses hiç gelmiyor. Hard reset attım telefonu güncelledim ama olmadı bir türlü. Telefonum iPhone X. Bu sorunun çözümü hakkında fikri olan var mı?

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Arkadaşlar merhaba. Telefonumun hoparlöründen gelmesi gereken ses ahizeden geliyor. Mesela müzik açıyorum dizi izliyorum hepsi ahizeden geliyor. Yine ses yüksek çıkıyor ama bir hoparlör kadar değil. Önceden hem hoparlörden hem ahizeden geliyordu. Şimdi sadece ahizeden çıkıyor hoparlörden ses hiç gelmiyor. Hard reset attım telefonu güncelledim ama olmadı bir türlü. Telefonum iPhone X. Bu sorunun çözümü hakkında fikri olan var mı?
Servise gönder.

utkubatin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Garantisi yok dostum. Belki sorunun servise göndermeden çözümü var mı diye yazdım buraya. Yoksa ben de biliyorum tamire götürmeyi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardımcı olacak birisi yok mu?

KagloT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Normalde sesin hem ahizeden hem de lightning girişinin yanındaki hoparlörden gelmesi gerekir (iPhone 7 ve sonraki modellerde stereo ses vardır .)ancak sadece ahizeden ses geliyorsa bence de telefonu servise vermen kulağa mantıklı gelebilir . Eğer farklı bir çözümü varsa onu ben bilemiyorum maalesef

Akinakbas1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorunu şimdi bebde yaşıyorum. Nasıl çözdünüz ?