Kulağa Su Kaçmasına Çözüm

Bu konuyu okuyanlar

okipookie67

Öğrenci
Katılım
9 Tem 2018
Mesajlar
44
Reaksiyon puanı
10
Puanları
8
Yaş
22
Kulağa su kaçması her insanın yüzerken veya duş esnasında yaşadığı bir durumdur. Bu yazımızda uzmanların bu konu hakkındaki görüşlerini paylaşacağız.

  1. Başınızı yana doğru yatırın ve kulağınızı zemine paralel tutun. Avucunuzu kulağınızı kapatacak şekilde başınıza koyun, birkaç saniye bastırıp bırakın. Bu yöntem geçici bir vakum oluşturacaktır. Çiğneme ve esneme yöntemleri de dış kulak yolunu esnettiği için kulağınızdaki suyu tahliye etmenize yardımcı olabilir.
  2. Saç kurutma makinesi, kulağınızdaki suyun daha çabuk buharlaşmasını sağlayabilir. Sıcak, kuru hava suyu buhar haline getirir ve bu da suyun kulağın dışına çıkmasına yardımcı olur. Kulağınızı vücudunuzun dışına doğru çekin. Saç kurutma makinesini kulağınızdan 15-20 cm uzakta tutun. Kurutucunun sıcaklığını artırın ve hava basıncını düşürün. Kurutucuyu açın ve doğrudan kulak kanalına doğru tutun. İşleme 30 saniye boyunca devam edin. Gerekirse bu işlemi tekrarlayın. Kurutucuyu kulağınıza birkaç dakikadan fazla tutmayın.
  3. Hidrojen peroksit yaygın bilinen adıyla ‘oksijenli su’ kulaktaki sudan kurtulmanın diğer bir etkili yoludur. Hidrojen peroksit, sıkışan sıvıyı kolayca çıkarabilir. Damlalık kullanarak, etkilenen kulağa dört ile beş damla hidrojen peroksit koyun. Bir ya da iki dakika bekleyin. Sıvının kolayca boşaltılmasını sağlamak için başınızı aşağı doğru eğin.

Kaynak: Yaşamdan Haberler: KULAĞA SU KAÇMASINA ÇÖZÜM!
 
Son düzenleyen moderatör:

Son mesajlar

Üst