Haber Kripto para mağdurlarının sürekli haber yapılması

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
114
Borsada hiç batan yokmuş gibi şu sıralar sadece nedense kripto para mağdurlarıyla ilgili haberler görmeye başladım. Bu nedense bana kripto paralarla ilgili yasak gelebilir gibi geldi. Genelde çünkü devletler bişeyi yasaklamadan önce toplumun desteğini toplamaya çalışır ya onun gibi. Neyse siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Borsada batan çok, kripto borsasında da batan çok ama bu insanlar battığı için değil de dolandırıldığı için mağdur oluyor. Sonuç olarak neye yatırım yaparsak yapalım örn; altın, dolar, borsa, kripto para vs. bunların hepsinde çıkma imkanımız olduğu gibi batma imkanımızda var. Haberlere konu olan kripto mağdurları kendi isteğiyle batmasını göze ala ala o kriptoya para yatıran insanlar ve mağdur oldukları konu yatırım yaptıkları paranın düşmesi değil tercih etmiş oldukları borsaların vurgun yapıp kaçması. Yani demem o ki bu haberler yüzünden kripto paralara yasak gelmez. Sadece binance, paribu, btcturk pro gibi ülkemizde hizmet vermek isteyen borsalara sıkı denetlemeler gelir ve haliyle kendi şahsi fikrim olarak aldığımız kripto paraları bozup bankamıza yollarken devlet bizden vergi alır. Yakında ne olacağı ortaya çıkar.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Borsada batan çok, kripto borsasında da batan çok ama bu insanlar battığı için değil de dolandırıldığı için mağdur oluyor. Sonuç olarak neye yatırım yaparsak yapalım örn; altın, dolar, borsa, kripto para vs. bunların hepsinde çıkma imkanımız olduğu gibi batma imkanımızda var. Haberlere konu olan kripto mağdurları kendi isteğiyle batmasını göze ala ala o kriptoya para yatıran insanlar ve mağdur oldukları konu yatırım yaptıkları paranın düşmesi değil tercih etmiş oldukları borsaların vurgun yapıp kaçması. Yani demem o ki bu haberler yüzünden kripto paralara yasak gelmez. Sadece binance, paribu, btcturk pro gibi ülkemizde hizmet vermek isteyen borsalara sıkı denetlemeler gelir ve haliyle kendi şahsi fikrim olarak aldığımız kripto paraları bozup bankamıza yollarken devlet bizden vergi alır. Yakında ne olacağı ortaya çıkar.
Sıkı denetim derken ana para + kâra ortak olunması gibi. Mesela ana paran 1000 tl yükselttin 1400 tl yaptın. Senin eline 700-800 tl devlete de bir o kadar. Kar yaparken aslında eksiye düşmüş olacağız yakında.

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Sıkı denetim derken ana para + kâra ortak olunması gibi. Mesela ana paran 1000 tl yükselttin 1400 tl yaptın. Senin eline 700-800 tl devlete de bir o kadar. Kar yaparken aslında eksiye düşmüş olacağız yakında.
Evet böyle bir şey var maalesef ve şuan yatırım yapmaya çekiniyorum. Bir borsada şuan belli bir miktar türk liram var ve usdt ye çevirip kripto alsam mı almasam mı diye düşüne düşüne 1 haftadır karar veremedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak ortaya atılan bir iddiaya göre 32.000 TL karda %15 32.000 - 70.000 arası karda %20 vergi alınacağı söyleniyor.

Kaynak; TV100 Twitter Hesabı

Son düzenleme:

intibah

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Evet böyle bir şey var maalesef ve şuan yatırım yapmaya çekiniyorum. Bir borsada şuan belli bir miktar türk liram var ve usdt ye çevirip kripto alsam mı almasam mı diye düşüne düşüne 1 haftadır karar veremedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak ortaya atılan bir iddiaya göre 32.000 TL karda %15 32.000 - 70.000 arası karda %20 vergi alınacağı söyleniyor.

Kaynak; TV100 Twitter Hesabı
Tv 100'ün haberi yalan. Vergilendirme söz konusu değil. Zaten borsalarda işlem yaparken vergilendiriliyoruz. Btc Türk 1 milyar tl, Paribu ise 1.5 milyar tl vergi ödediğini açıkladı. Binance Türkiye'de daha aşağı değildir. Diğer ufak borsalar da var.
Yasanın yatırımcıyı korumaya yönelik olduğu ve dünya da ilk beşte olduğumuz bir alanda kısıtlamaların söz konusu olmadığı açıklandı.
Borsalar için sermaye ve lisans zorunluluğu geliyor.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Elektrik fiyatları artsa dahi bence kazıma devam etmenizi öneririm. Yatırım olayı çok sakat hiç girilmez. Eth kazımı dursa bile başka coinler var.