Korsan müzik indirenin ADSL'i iptal

Bu konuyu okuyanlar

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Telif hakkına sahip olmayan hangi müzik var merak ettim

sen ne tür bir müzik dinliyon allah aşkına :D

Neyse konu kapansın boşver :)

orjinal müzik arşivini gösterme karşılığında forumu terk etmemi istiyosun ama sonradan bunların telifi yok falan filan diyosun :D

ne anladım ben onun orjinalliğinden :D

bilgisayarımdaki mp3 lerin değil evimde rafımda duran kaset ve cd lerin orjinal olduğunu göstereceğim...

bilgisayarımdaki 5gb arşivi zorlama anlayamazsın... :wink:

D1360

Asistan
Reaksiyon puanı
13
bilgisayarımdaki mp3 lerin değil evimde rafımda duran kaset ve cd lerin orjinal olduğunu göstereceğim...

bilgisayarımdaki 5gb arşivi zorlama anlayamazsın... :wink:

Hani şarkı bişey katmıyodu sana o yüzden kitabın korsanını alıyodun

evindeki orjinal kasetlere nerden buldun parayı ?

Konustukca batıyosun bence sus :)

encoder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Korsan mı hiç öyle kötü bi alışkanlığım yoktur. Korsan indireni kınıyorum buradan terbisizler.
Upload Download
kotak.jpg

Korsana saygı lütfen :)

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Hani şarkı bişey katmıyodu sana o yüzden kitabın korsanını alıyodun

evindeki orjinal kasetlere nerden buldun parayı ?

Konustukca batıyosun bence sus :)

10 liralık albümle 35 liralık kitap aynı şey mi?

10-15 liralık kitaplarımın hepsi de orjinaldir...

ancak daha fazlası bir öğrenciyi kasar...

üstelik 100 lerce kitap almama karşılık aldığım müzik albümleri o kadar değil...

Üstelik Müzik CD lerini de seçici bir şekilde sadece Şebnem Ferah Ayna gibi sevdiğim bir kaç sanatçı ile sınırlı tutuyorum...

Diğerleri için radyo bol bol yetiyor...

Benim battığım yok...
Sen hala bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorsun...

Sen benim üzerimden muhabbeti uzatarak korsanı aklayabileceğini zannediyorsan çok yanılıyorsun...

Ben diyorum ki ortada bir korsan vakası var...

Bu korsanın çok büyük bir bölümü müzik film gibi eğlence sektöründe...

ve bunlar ihtiyaç değildir...

Devlet sıkı tedbirler ile yasaklarsa bunun önüne geçilebilir...

Sonuçta insanlar mp3 indirmek zorunda değiller...

Bunu şu an serbestçe yapabildikleri için yapıyorlar...

Bu serbestiyet kaldırılıp alan daraltılırsa insanlar korsana ulaşmak için 50 takla atmaya uğraşmayacaktır...

Ama siz hala yok bu bizim ülkemizde yasaklanmaz... Biz açız biz fakiriz bizim k*çımızda don yok ayağımzda ayakkabı yok ondna korsan alıyoruz...

Avrupa zengin onların parası çok onlar elbette orijinal alacaklar...
--------------
Bu arada durmadan tribüne oynama deyip duruyorsun...
Burada ben kimim? Elbruz46 kim? Tribün nere?
Burada tribüne oynasam beni tanıyan kim?
Bunun bana getirisi ne?
Sanalda kendimi tatmin edecek yaşı çoktan geçtim...
Senin aklında tribünlere oynamak var ki durmadan dile getirmişsin...
Ben bu sanal alemde gerçek olmayan bir nickle kimsenin beni tanımadığı bir yerde asıp kesip biçmekle kendimi tatmin etmem...:thumbup1:

---------------

Son sözüm
Fiyatların yüksek olduğunu ben de kabul ediyorum...
Milli gelirimize oranlarsak fiyatlar elbette çok yüksek...

Ancak bu korsanı meşrulaştırmıyor...

Müzik dinleyeceksen radyo dinle...
Uyduda sayısız müzik kanalı var onları dinle...

Film izleyeceksen ABD'de, Avrupa da insanların yaptığı gibi git Orijinal film kirala izle sonra filmi iade et... Yani İlla o filmi alıp izleyip bir köşeye koymak zorunda değilsin...

Yani sanki hiç çıkar yok yokmuş her yön kapalıymış bir tek korsan sektörü kalmış gibi korsanı aklamaya meşrulaştırmaya çalışmayın...

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Hayırlısı olsun .:)

Eχe.CuƬioη

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Korsan indirince ne oluyor?

[SDNTV]http://video.ak.facebook.com/video-ak-sf2p/v2686/5/79/75080681099_63148.mp4[/SDNTV]

Korsan indirince şu oluyor. Malesef herkez şanslı doğmuyor Türkiyede oyunlar olsun programlar olsun 20 50 tl den şaşmıyor bu miktar bir kişinin haftalık maaşı belki bundan oluyodur ?

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Elbruz46 arkadaşımız korsan düşmanı olarak arkadaşlara birşeyler anlatmak istemiş. Bazı arkadaşlar tartışma yaratmış. Gerek yok tartışmaya arkadaşlar. Uzatmanın bir alemi yok :) Kırmayın birbirinizi :)

post34

Doçent
Reaksiyon puanı
37
Elbruz46 durumu çok iyi özetlemiş, klavyene sağlık

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Ben de elbruz46 ya katılıyorum.Yazdığı herşey günümüzün gerçekleri.Aklına sağlık.:thumbup:

since1453

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Elbruz bir dediğin bi dediğini tutmuyor amma yanar dönerli adamsın sen ya. Ben dediklerine katılmıyorum.

playmaker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Mankenlikten şarkıcılığa transfer birisi yıllar önce albümünü satarken malesef korsan yüzünden 5 liraya satıyoruz demişti. Albüm başına 5 lirayı küçümsemesini bir yana bıraktım bunun suçlusunuda korsan olarak gösterdi.(yoksa tek şarkıyla söğüşleyecek milleti.) Şimdi soruyorum mp3 çalarlar yokken walkmanlerinde kaç kez kalemle başa sardınız kasetlerinizi ? Yada teyplerde bir yüzünün hiç dinlenmediği kaç kaset hatırlıyorsunuz ? Tek şarkıya klip çekip gerisini ıvır zıvır ile dolduran sözde sanatçıların albümlerine bu dediklerim. Bunlar için yaşasın korsan diyorum. Bu tarz olaylar için orjinal tek şarkı alınabilecek güvenilir siteler yaygınlaştırılıp reklamları ilgili kuruluşlar tarafından yapılmalı. Uzun ömürlü sütte ve okan bayülgenin kredi kartı reklamlarında olduğu gibi vatandaş teşvik edilmeli. Ama yinede bir kaç kez dinlenilip çöp kutusundan geri dönüştürülmeyecek şekilde silinen sanatsal içeriği olmayan şarkılar için yaşasın korsan. Hemen hemen her insan ister arşivinin orjinal olmasını , ama sözde sanatçılarında sütten çıkmış ak kaşık olduğunu kimse iddaa etmesin. Bir arkadaşın dediğinede ayrıca katılıyorum en kötü bir kitapda bile çoğu albümdenkinden daha fazla emek vardır.

attorney

Doçent
Reaksiyon puanı
18
yaw santcılar bıle bunu artık umursamıyorlar sankı cd dvd den kaznaıyorlar parayı bır reklam bır tv programı v.s yapsalar omur boyu yetcek parayı kaznaıolar zaten

Hydra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Telif hakları fazla abartılıyor. Ultra lüks yaşam tarzlarını devam ettirmek isteyen kişiler eğlencenin de ancak bir lüks olabileceğini savunuyorlar.
Tarih boyunca insanlığın gelişimi hep bir birikimin sonucu olmuştur. Bu birikim de bilginin ve kültürün paylaşılmasıyla oluşmuştur. Ama günümüzde öğrenmek, bilgi sahibi olmak ve hatta eğlenmek için bile bir ücret ödenmesi gerekmekte.
Yanlış anlaşılmasın tabi ki emeğin karşılığı alınmalıdır ama ortaya çıkarılan bir ürünün sonsuza kadar üreticisine gelir sağlaması bana göre mantıksızdır. Ayrıca bu durum üretkenliği de etkiler.
Bence telif haklarında süre sınırı olmalıdır. Örneğin 2 yıl. Bu süre sonunda ürünler kamu malı sayılmalıdır ki gelişim ve üretkenlik devam etsin.
Düşünsenize tekerleği bulan adam patentini de alsaydı nasıl bir gelişim olurdu?

Ayrıca günümüzde bu durumu eleştiren ve karşı duruş sergileyen gruplar ve müzisyenler de var ve albümlerini internet üzerinden ücretsiz dağıtıyorlar. Tüm gelirleri de konserlerden elde ediyorlar. Bunun karşılığında ultra olmasa da lüks bir hayat yaşayabiliyorlar. Müzik sektörünün yaptığı bence tamamen açgözlülük.

Son olarak çok hoşuma giden ve yalın olarak konuyu özetleyen South Park tan küçük bir bölüm
http://forum.shiftdelete.net/komik-video/86251-south-park-mp3-indirme-korsan-gercekler.html

ugurhanuslu

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
D1360 sende baya post kastın bu konuda. az daha devam et asistan olacan :D tartışmaya gerek yok. kim ne indirirse indirir. ben şimdi size korsan arşivimi göstersem hepinizinkinden fazladır :) benim hdtv alacak paramda yok. müzik dinleyecek ses sistemimde yok. aldığım müzikleri koyacak rafımda yok :mrgreen:

MR_LONELY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
korsana nasıl hayır denebilir ki ? winamptan dinlediğin her müziğe netten çektiğin her programa her filme para ödediğini düşünsene...bu yaşamak istemeyeceğim bir dünya olurdu :( kim ne derse desin yerim yeraltı ve ölümüne korsan :)

D1360

Asistan
Reaksiyon puanı
13

Kardeşim uzun uzuuuuuuuun yazmışsın yine ama nafile :)

Ben sana en başından demiştim Korsanlığı savunmuyorum sadece olan gerçekleri söylüyorum.

Korsanlık = Hırsızlık buraya kadar mutabıkız seninle :)

O zaman sen diyosun ki ben sadece pahalı kitapları çalıyorum uculzarı orjinal alıyorum bunu mu demek istiyosun ?

Hırsızlığın küçüğü büyüğü olmaz sen küçüğünü savunuyosun galiba

:)

ugurhanuslu D1360 sende baya post kastın bu konuda. az daha devam et asistan olacan
100 ü geçsem yeter . Gündeme konu açtırmıyorlar bana çömezsin diye gururuma dokunuyor :D

ugurhanuslu

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
sende her konuya teşekkürler yaz ama dikkat et uçma :D elbruz takibe alıyo hemen :)

Hammers

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bunu ispat etmeleri imkansız.. Belirli bir miktarı geçince zırlamaya başlar ttnet kesin.

Tüm dünya korsan indiriyor, avrupa da yasalar var ama uygulanmıyor. Piyango bir elemana vuruyor ona büyük cezalar veriyorlar felan filan..

Film yapımcıları,oyuncular vs.. hak ettikleri parayı her şekilde kazanıyorlar. O kadar korsan oyun indiriliyor, millet zarara girse idi oyun sektörüne harcanan para hollywood da filmlere harcanan parayı geçmezdi herhalde.. Korsan içerik indirenlerden sonradan gidip orjinalini alanlarda oluyor sonra..

Herkes kendi milletini düşünmeli. Elin gavuruna kişisel zevklerim için para kazandırmak bana ters. Ülkemizde yapılan yapımları destekliyorum, orjinal olarak temin etmeye çalışıyorum.

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Elbruz46'ya katılacağım aklımın ucundan bile geçmezdi ama sonuna kadar katılıyor ve destekliyorum.

Korsan kullanmam ben de. MP3'leri internetten indirdiğim doğru ama başka yapacak bir şeyim yok. İşletim sistemi gibi alternatifi olan konularda ise her zaman yasal olanı tercih ederim. :)

bygamsiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ülkemizde asgari ücretle çalışan kişi sayısı çok işsizlik son haddinde öncelikle sorunun ana temeli nedir? Geçimsizlik sen önce bunu çöz sonra korsanlıga gel.....

Slokr

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
elbruz un dediği gibi mecbur olmassak kimse almaz denetimleri sıkı yapsınlar ister al ister alma bende utanarak söylüyorum 1 tane orjinal albüm var o hediye 1 tanede orjinal oyun var o da ekran kartından film desen sıfır bakıyorum böyle sevdiğim filmleri alıp katkı yapıyım diyorum araştırıyorum falan sonradan bende var bu niye para vereyim diyorum.

Tek yaptığımız şey beleşe konmak.Emeğe saygı denilen şey forumlarda illegal içeriklerin altına yazmaktan farklı bir şey.

feerleas

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Benim anlamadığım nokta Böyle bişey çıkarsa Dosya paylaşım siteleri iflas eder (rapid,megaupload,hotfile vs)
bu degerlı arkadasımın bu konuyu actıgından haberım olmadıgı ıcın bende actım ve degerlı arkadasımız allem ettı kullem ettı konuyu kendıne aldı ee bende koccaman alkıslıyorum kendılerını :clap::clap:

---------- saat 21:27 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:25 eklenmişti ----------

konular birleştirildi
sende suppersın hatta super otesısısn sayın superultra moderator

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
ttnet param gitmesin isterse herkes korsan indirsin der