Korona pozitif çıktı karantina süresi bitti şimdi ne yapmak gerek

Bu konuyu okuyanlar

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,676
En merak ettiğim şey, testi nasıl yapıyorlar? Burundan ağızdan çubuk sokuyorlar acısı çok mu oluyor? Ne kadar sürüyor bir test yapılması?
Boğazdan hiç acıtmıyor da, burnunuz biraz sızlıyor o da korkulacak bir şey değil hocam. Test sonucu 1 gün sonra çıkıyor, yoğunluğa göre değişir tabi sonuç süresi.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Devlet hastanelerinin işine akıl sır etmiyor.

Ben de geçen halsizlik için hastaneye gittim ve Covid'ten muayene ettiler. Kan alıp röntgen çektiler. Sonrada Koronavirüs ile Temaslı Formu imzalatmak istediler. Bu formda 10 gün karantinaya alındığın tebliğ ediliyor. Benim Covidli ile temasım olmadı. Covid testi yapılmadan ve pozitif çıkmadan niye 10 gün karantinaya gireceğim dedim. Bunu imzalamadan sürüntü örneği almayız yani covid testi yapmayız, dediler. Ben de imzalamadığım için test yapmadılar.
Yani öyle saçma bir şey ki karantinaya alıp ondan sonra test yapıyor ve test negatif olsa bile 10 gün karantinada kalıyorsun. Bir taraftan da bakıyorsun ki pozitif çıkan birisi var. 10-14 gün karantina süresi doluyor ve negatife dönmüş mü diye test yapan yok ve semptom falan yoksa işe başlaman gerekiyor. Devlet saçmalıkta çığır açacak bu gidişle.
Onu her yerde imzalatıyorlar. Temaslı olduğum için diretmeden imzaladım ben. Sonuçta test 1 gün sonra çıkıyor. 1 gün boyunca gezmenizi riske edemezler.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
En merak ettiğim şey, testi nasıl yapıyorlar? Burundan ağızdan çubuk sokuyorlar acısı çok mu oluyor? Ne kadar sürüyor bir test yapılması?
Daha önce yaptırmıştım Covid -19 testi (sürüntü örneği):
Burnuna ve boğazına tel sokuyor15cm boyunda falan. Burnuna sokunca biraz huylanıyor insan. Gözlerini yaşartabiliyor gayri ihtiyari. Ama acıyor denilmez bence. Bu işlemlerin hepsi toplam 1dk'dan az sürüyor. Test sonuçları da 1 gün sonra çıkıyor normalde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Onu her yerde imzalatıyorlar. Temaslı olduğum için diretmeden imzaladım ben. Sonuçta test 1 gün sonra çıkıyor. 1 gün boyunca gezmenizi riske edemezler.
1 gün değil, 10 gün karantinaya alıyor doğrudan test negatif çıksa bile. Daha önce imzaladığımdan biliyorum. O zaman ben de temaslı olduğum için itiraz etmemiştim. Test negatif çıkınca arayıp karantinaya bozdurabilirsiniz falan demişlerdi. Testim negatif çıktı ertesi gün. Aradım ama karantinayı bozamayız dediler. 14 gün evde yattım. İşyeri ile papaz oldum sonra.

Son düzenleme:

fatih1430

Asistan
Reaksiyon puanı
113
konuyu açan arkadaş için söylemiyorum

yanlış anlaşılmasın

bizim insanımız yeniliklere bayılır

korono testi için saatlerce sıra bekler pozitif çıktı evinde 15 gün bekleyeceksin dedilermi

ikinci günü dışarda gezer evde filasyon için geldigimiz de bulunmaz telefonla acınca ben iyiyim hastalık yokki der

len mal adam hasta deyildin niye gittin test yaptırdın

pozitif çıkmış niye beklemiyon sonrada cezayı yer