Korona pozitif çıktı karantina süresi bitti şimdi ne yapmak gerek

Bu konuyu okuyanlar

vursace5438

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Size test yapmıyorlar.Kan tahlili alıyorlar ama siz yinede test yaptırın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada geçmiş olsun

vursace5438

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Size test yapmıyorlar.Kan tahlili alıyorlar ama siz yinede test yaptırın

Bu arada geçmiş olsun
Yeniden hastaneye gidip test yaptırcam mı diyoruz yoksa ayrı bir işlem mi oalcak..Konu ile ilgili ne bir arayan var ne de soran..Aradığımız yerlere de ulaşamıyoruz

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Özel hastanede test yaptırın, 50-80 arası birşey ücreti, kimsenin hayatını riske etmeye gerek yok, yine izole bir şekilde kimseye temas etmeden test yaptırmanız en doğrusu.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Ben de atlattım. 14 gün sonra belirti göstermiyorsanız evden çıkabilirsiniz. Hastanede zaten 2. testi yapmıyorlar. Belirti yoksa yakalanmadan önceki hale dönebilirsiniz. Maske + sosyal mesafe + temizlik.

-Doktor bana bunları söyledi. 2. testi yapmaya gerek yok atlatmışsındır dedi. Sağlık çalışanı değilsen 2. test yapılmıyor.

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Yeniden hastaneye gidip test yaptırcam mı diyoruz yoksa ayrı bir işlem mi oalcak..Konu ile ilgili ne bir arayan var ne de soran..Aradığımız yerlere de ulaşamıyoruz
Sizden kan tahlili almaları lazım.Test yapımıyorlar ama siz dikatlice gidip yinede siz özel bir hastanede yaptırın test

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Ben de atlattım. 14 gün sonra belirti göstermiyorsanız evden çıkabilirsiniz. Hastanede zaten 2. testi yapmıyorlar. Belirti yoksa yakalanmadan önceki hale dönebilirsiniz. Maske + sosyal mesafe + temizlik.
Belirti göstermeden de pozitif vakalar var kimsenin hayatını tehlikeye sokmamak adına test yaptırmak en iyisi.

vursace5438

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Bana 10 günlük rapor verdiler,ek olarak yarın yine aile hekiminden rapor isteyebilir miyiz ?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Belirti göstermeden de pozitif vakalar var kimsenin hayatını tehlikeye sokmamak adına test yaptırmak en iyisi.
Pozitif çıkmış ve 14 gün geçmiş.
Zaten 12 gün sonra bulaştırıcılığı kalmıyor. Negatife dönüyor. Bu yüzden hastane test yapma ihtiyacı duymuyor. Bunu kafamdan söylemiyorum. Bana doktorlar bunları söyledi.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Pozitif çıkmış ve 14 gün geçmiş.
Zaten 12 gün sonra bulaştırıcılığı kalmıyor. Negatife dönüyor. Bu yüzden hastane test yapma ihtiyacı duymuyor. Bunu kafamdan söylemiyorum. Bana doktorlar bunları söyledi.
Demek istediğim, 14 gün sonrasında test yaptırıp tekrar pozitif çıkan var, pozitif çıktığı halde bulaştırıcılığı kalmıyor mu?

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Geçmiş olsun, sanırım tekrar bir test yapmanız gerek.

vursace5438

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Ben de biraqz daha öksürük devam ediyor bununla ilgili neler söylüyorsunuz peki

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Demek istediğim, 14 gün sonrasında test yaptırıp tekrar pozitif çıkan var, pozitif çıktığı halde bulaştırıcılığı kalmıyor mu?
Ben 14 gün sonra hastaneye gittiğimde bana test yapmadılar. Belirti yoksa atlatmışsındır, negatiftir dediler. Benden sert atlatan annem hemşire olduğu için ona test yaptılar 14 gün sonra 2 kez ama onun da negatif çıktı.

Ben de biraqz daha öksürük devam ediyor bununla ilgili neler söylüyorsunuz peki
Annemin öksürüğü de baya uzun sürdü.

vursace5438

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Ben 14 gün sonra hastaneye gittiğimde bana test yapmadılar. Belirti yoksa atlatmışsındır, negatiftir dediler. Benden sert atlatan annem hemşire olduğu için ona test yaptılar 14 gün sonra 2 kez ama onun da negatif çıktı.

Nasıl bir yol izlediniz peki

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968

Devlet hastanesinde zaten yapmıyorlar test, o yüzden özelde test yaptırmak en doğrusu pahalı değil zaten.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Nasıl bir yol izlediniz peki
14. gün pazardı. Pazartesi günü dershane vardı. Doktora sordum gideyim mi diye. O da gidebilirsin sıkıntı olmaz dedi ve gittim. Annem de hastanede işe gitti aynı gün.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Devlet hastanesinde zaten yapmıyorlar test, o yüzden özelde test yaptırmak en doğrusu pahalı değil zaten.
Üniversite hastanesi. İlk pcr testini yaptılar ama 14 gün sonrakinde belirti yoksa teste gerek duyulmuyor.

vursace5438

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
14. gün pazardı. Pazartesi günü dershane vardı. Doktora sordum gideyim mi diye. O da gidebilirsin sıkıntı olmaz dedi ve gittim. Annem de hastanede işe gitti aynı gün.
Öyle tabi de ,ben de biraz daha öksürük devam ediyor.Çevreme her ne kadar süre bitti desem de öksürünce direkt olarak bir korku oluşabilir..Tekrar test olup negatif sonucu almam gerek gibime geliyor

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Üniversite hastanesi. İlk pcr testini yaptılar ama 14 gün sonrakinde belirti yoksa teste gerek duyulmuyor.
Değişik birşey, haber sayfasında okumuştum Ronaldo ilk test pozitif karantinası vs bitince belirti kalmamış fakat test yaptırmış yinede pozitif çıkmış.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Öyle tabi de ,ben de biraz daha öksürük devam ediyor.Çevreme her ne kadar süre bitti desem de öksürünce direkt olarak bir korku oluşabilir..Tekrar test olup negatif sonucu almam gerek gibime geliyor
Evet öksürükten tedirgin olabilirler. Ama haberiniz olsun öksürük hemen geçmeyebilir. Annem hala ara sıra öksürüyor. 2 ay olacak neredeyse.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Benimki de pozitif ama hiç bir belirti yok karantina sürecindeyim hala, geçmiş olsun size de.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Devlet hastanelerinin işine akıl sır etmiyor.

Ben de geçen halsizlik için hastaneye gittim ve Covid'ten muayene ettiler. Kan alıp röntgen çektiler. Sonrada Koronavirüs ile Temaslı Formu imzalatmak istediler. Bu formda 10 gün karantinaya alındığın tebliğ ediliyor. Benim Covidli ile temasım olmadı. Covid testi yapılmadan ve pozitif çıkmadan niye 10 gün karantinaya gireceğim dedim. Bunu imzalamadan sürüntü örneği almayız yani covid testi yapmayız, dediler. Ben de imzalamadığım için test yapmadılar.
Yani öyle saçma bir şey ki karantinaya alıp ondan sonra test yapıyor ve test negatif olsa bile 10 gün karantinada kalıyorsun. Bir taraftan da bakıyorsun ki pozitif çıkan birisi var. 10-14 gün karantina süresi doluyor ve negatife dönmüş mü diye test yapan yok ve semptom falan yoksa işe başlaman gerekiyor. Devlet saçmalıkta çığır açacak bu gidişle.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
En merak ettiğim şey, testi nasıl yapıyorlar? Burundan ağızdan çubuk sokuyorlar acısı çok mu oluyor? Ne kadar sürüyor bir test yapılması?
3 saniye sürüyor maksimum.

Önemli olan test sırasında gözünüzü açmamak. Gözünü açarsan iğrenirsin ve kıprıdarsın. Sonra tekrar örnek almak zorunda kalırlar. Ağzından alıyorlar ve sonra burnundan. Acıyor ama 2-3 saniye sürdüğü için dayanması zor değil.

vursace5438

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Devlet hastanelerinin işine akıl sır etmiyor.

Ben de geçen halsizlik için hastaneye gittim ve Covid'ten muayene ettiler. Kan alıp röntgen çektiler. Sonrada Koronavirüs ile Temaslı Formu imzalatmak istediler. Bu formda 10 gün karantinaya alındığın tebliğ ediliyor. Benim Covidli ile temasım olmadı. Covid testi yapılmadan ve pozitif çıkmadan niye 10 gün karantinaya gireceğim dedim. Bunu imzalamadan sürüntü örneği almayız yani covid testi yapmayız, dediler. Ben de imzalamadığım için test yapmadılar.
Yani öyle saçma bir şey ki karantinaya alıp ondan sonra test yapıyor ve test negatif olsa bile 10 gün karantinada kalıyorsun. Bir taraftan da bakıyorsun ki pozitif çıkan birisi var. 10-14 gün karantina süresi doluyor ve negatife dönmüş mü diye test yapan yok ve semptom falan yoksa işe başlaman gerekiyor. Devlet saçmalıkta çığır açacak bu gidişle.
yani azizim o kadar tuhaf şeyler var ki,hiç olumlu izlenim vermedi bana..