Yardım Korece öğrenmek için doğru kaynak

Bu konuyu okuyanlar

TaurusCrux

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Arkadaşlar merhaba. Ben kendimi geliştirmek ve dillerini sevdiğim için korece öğrenmeye karar verdim. Araştırmalara başladım. 3 farklı kaynak buldum bu kaynaklar telaffuz konusunda birbirleri ile çelişiyor. Mesela bu ㄱ (g) harfi için bir kaynak kelimenin başına gelirse k diye okunur diyor, diğeri biraz sertleştirilir öyle okunur diyor ve sonuncu kaynak ise direk g gibi okunur böyle bir şey yoktur diyor. Bu dili öğrenmeyi çok ama çok istiyorum. Fakat böyle çekişmeler görünce tüm öğrenme isteğim yok oluyor. Korece dilini öğrenmek için Türklere göre olan bir kaynak varmı? Ya da nasıl bulabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Udemy den de bakabilirsin.

TaurusCrux

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Asialogy Japonca ve Korece için güzel bir kaynak.
Sizce doğru bir kaynak mıdır? Bir de benim şuan incelediğim bir youtube kanalı var Koreli Can diye onun doğruluğu hakkında bir bilginiz varmı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Udemy den de bakabilirsin.
Udemy paralı galiba ama doğru olduğuna eminseniz parayı da hallederim bir şekilde.

Duolingoya baktım maalesef İngilizce Korece veriyor. İngilizce korece öğrenmek hem Türkçeye çevrildiğinde farklı anlamlar çıkarabiliyor ve öğrenme zamanını oldukça arttırıyor. Teşekkür ederim ama zamanınızı ayırıp yardımcı olduğunuz için.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Ben asialogy sitesinde japonca ile. Ilgileniyordum kaynak olarak güzel lakin büyük bir ihtimal korecesi de güzeldir. Ama diger bahsettiğiniz YouTube kanalı hakkında bilgim yok.

TaurusCrux

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Ben asialogy sitesinde japonca ile. Ilgileniyordum kaynak olarak güzel lakin büyük bir ihtimal korecesi de güzeldir. Ama diger bahsettiğiniz YouTube kanalı hakkında bilgim yok.
Anladım çok teşekkür ederim asialogy sitesine baktım biraz önce gayet hoşuma gitti. Biraz daha araştırıp kitaplarını almayı düşünüyorum gyet güzel bir kitap seti gördüm. İşime yarayacağını düşünüyorum. Zamanınızı ayırıp yardımcı olduğunuz için çok ama çok teşekkür ederim. Gerçekten çok yardımcı oldunuz sağolun. İyi akşamlar dilerim.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Hatta destek amaçlı kelime veya harfleri öğrenmek için quizlet veya anki kullanabilirsin.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Sizce doğru bir kaynak mıdır? Bir de benim şuan incelediğim bir youtube kanalı var Koreli Can diye onun doğruluğu hakkında bir bilginiz varmı?

Udemy paralı galiba ama doğru olduğuna eminseniz parayı da hallederim bir şekilde.

Duolingoya baktım maalesef İngilizce Korece veriyor. İngilizce korece öğrenmek hem Türkçeye çevrildiğinde farklı anlamlar çıkarabiliyor ve öğrenme zamanını oldukça arttırıyor. Teşekkür ederim ama zamanınızı ayırıp yardımcı olduğunuz için.
Paralı ama sağlam kaynaklar var.

TaurusCrux

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Paralı ama sağlam kaynaklar var.
Tamamdır onu da araştıracağım iyice. Sizede çok teşekkür ederim. Zamanınızı ayırıp yardımcı olduğunuz için sağolun.

Hatta destek amaçlı kelime veya harfleri öğrenmek için quizlet veya anki kullanabilirsin.
Bunlar kitap mı yoksa bir telefon/bilgisayar uygulaması mı?

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Telefon uygulaması pc de Web siteleri mevcut quizlet reklamli ücretsiz ücretli kısmı da var. Anki ios da paralı Android de ücretsiz.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
forvo yaz google'a. Gir , sözcüğü yaz... yerel konuşmacılardan dinle.

TaurusCrux

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Telefon uygulaması pc de Web siteleri mevcut quizlet reklamli ücretsiz ücretli kısmı da var. Anki ios da paralı Android de ücretsiz.
Tamamdır bugün bakacağım. Tekrardan çok teşekkür ederim.

forvo yaz google'a. Gir , sözcüğü yaz... yerel konuşmacılardan dinle.
Tamamdır not aldım. Bakacağım teşekkür ederim.