Kola Hakkında - Markası önemli mi? Cochineal (Cola'ya Rengini Veren Böcek)

bilgiyes

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Zaten Kola bölcekte olmasa yararlı değil İÇMEYİN!

c0lin

Profesör
Reaksiyon puanı
5
heam bende diyom hep neden kola içirken bir yandanda açlığım gidiyor meğerse arada böcekte yiyormuşuz :D

aliça

Asistan
Reaksiyon puanı
0
resident dedi ki:
polatrezilleral6.jpg
Bencede polat abi şu colacılardan herşey beklenir emret vuralım :D

iskoco

Profesör
Reaksiyon puanı
12
valla arkadaşlar ben bimin kolasını içiyorum eskiden kötü yapıyorlardı şimdi coca colaya rakip derecesine geldiler zemzem kolada tutulmadı yaşaşın TÜRK malları

bjk_ayse

Profesör
Reaksiyon puanı
1
iskoco dedi ki:
valla arkadaşlar ben bimin kolasını içiyorum eskiden kötü yapıyorlardı şimdi coca colaya rakip derecesine geldiler zemzem kolada tutulmadı yaşaşın TÜRK malları
hemde diğer cola lardan çok daha ucuz

Yasko

Asistan
Reaksiyon puanı
0
en güzeli arkadaşlar.... LEcola :D:D 25 ykr ..az içmedik be :D

Tartarus

Profesör
Reaksiyon puanı
0
bjk_ayse dedi ki:
iskoco dedi ki:
hemde diğer cola lardan çok daha ucuz

Türk malı değil sadece şişesinin üzerinde Bim yazıyor. Şişelerin içine kolayı Ya coca-cola company ya da pepsi basıyor. en azından ben böyle biliyorum. örneğin migros deterjanları felanda aynı şekilde büyük markaların deterjanları var o şişelerin içinde ama adı migros deterjan yazdığı için daha ucuz...

lapa_lapa

Asistan
Reaksiyon puanı
2
yaa gencler bi arastiralim bi bakalim lutfen yaa;hemen iftiraya gecmeyelim :)
coca colanın icinde bocek mocek yok bknz gıda guvenligi dernegi ne demis: http://www.ggd.org.tr/asparagas.asp
o adam firmayı karalamak icin anlatmistir boyle seyler; hem zaten neler yiyo neler iciyoruz
coca cola forever:D

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
lapa_lapa dedi ki:
yaa gencler bi arastiralim bi bakalim lutfen yaa;hemen iftiraya gecmeyelim :)
coca colanın icinde bocek mocek yok bknz gıda guvenligi dernegi ne demis: http://www.ggd.org.tr/asparagas.asp
o adam firmayı karalamak icin anlatmistir boyle seyler; hem zaten neler yiyo neler iciyoruz
coca cola forever:D
Asparagas,masparagas sonuçta bildiğimiz bir nokta var;o da kolanın sağlığımıza zarar verdiği.

atilgan_han

Asistan
Reaksiyon puanı
0
zaten 1,5 yıldır içmiyordum.bu haberi okumam iyi oldu. erafımdaki insanlarıda bilgilendireyim.

mnyk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bunların hepsi yalandan ibarettir arkadaşlar. Yani en azından doğruluğu kesin değildir. Yani daha doğrusu kolanın özütü içinde ne olduğunu bilemeyiz. Bildiğim kadarıyla Coca-Cola nın gizli formulünü 2 kişi(3 de olabilir tam hatırlamıyorum) bilmektedir. hatta bir iş için uçağa binmek zorunda olurlarsa biri binmiyormuş ki eğer uçak düşecek olursa gizli formulü bilen biri kalsın diye :) bu anlattığımı bir yerden duymuştum emin değilim. Ama şu gerçek var ki içinde ne olup olmadığını bilemeyiz. Ama ben böyle böcekli fareli şeyler olduğunu inanmıyorum. Bi ara da Pepsi için içinde fare kanı var yalanı çıkmıştı. Bunu rakip firmaların işi olduğuna eminim. Çünkü herşeyiyle bu formülü gizli tutma haklarına sahipler. Ama tabi ki ne olursa olsun bu durum kolanın yararlı bir içecek olduğunu göstermez. Zaten en başında asit olması başlı başına zarardır. Ben de kola içiyorum ama lütfen olabildiğince uzak duralım sağlığımız için. Ben de çocukken çok içerdim ama şimdi azalttım. Bir de lütfen çocuklarımıza kolayı kötü birşey olarak öğretelim. Saygılarla... :)

lapa_lapa

Asistan
Reaksiyon puanı
2

Asparagas,masparagas sonuçta bildiğimiz bir nokta var;o da kolanın sağlığımıza zarar verdiği.
[/quote]

evet de sonucta her seyin cok fazlasi herkese zararlıdır. suyun da fazlasi zararli, domatesin de fazlasi zararli. sigarada bile mesela insan vucudu gunde 3 taneyi temizleyebiliyormus
ama paket paket icersen zararlı. yani sonucta mantıklı dozlarda icersek (her seyi aynı sekilde) kimseye bisi olmaz derim ben.

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
abi ben bu olaya hadi len diyorum başkada bişe demiyorum

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
zemzem mi içelim? tamamen hurafe bunlar. mail boxınızı gereksiz yere dolduran gereksiz insanlar tarafından yazılan hoax haberler...

idealterror

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kolanin icinde bu bocekten olabilir, ama bu kolayi icilmez yapmaz ki.
ustune ustluk bocek butun halinde degil sadece renk pigmentleri var...

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
meyve yiyin salata yapın yiyin çok daha lezzetli ve sağlıklı ben bayılıyommmm

lapa_lapa

Asistan
Reaksiyon puanı
2
mnyk dedi ki:
Bunların hepsi yalandan ibarettir arkadaşlar. Yani en azından doğruluğu kesin değildir. Yani daha doğrusu kolanın özütü içinde ne olduğunu bilemeyiz. Bildiğim kadarıyla Coca-Cola nın gizli formulünü 2 kişi(3 de olabilir tam hatırlamıyorum) bilmektedir. hatta bir iş için uçağa binmek zorunda olurlarsa biri binmiyormuş ki eğer uçak düşecek olursa gizli formulü bilen biri kalsın diye :) bu anlattığımı bir yerden duymuştum emin değilim. Ama şu gerçek var ki içinde ne olup olmadığını bilemeyiz. Ama ben böyle böcekli fareli şeyler olduğunu inanmıyorum. Bi ara da Pepsi için içinde fare kanı var yalanı çıkmıştı. Bunu rakip firmaların işi olduğuna eminim. Çünkü herşeyiyle bu formülü gizli tutma haklarına sahipler. Ama tabi ki ne olursa olsun bu durum kolanın yararlı bir içecek olduğunu göstermez. Zaten en başında asit olması başlı başına zarardır. Ben de kola içiyorum ama lütfen olabildiğince uzak duralım sağlığımız için. Ben de çocukken çok içerdim ama şimdi azalttım. Bir de lütfen çocuklarımıza kolayı kötü birşey olarak öğretelim. Saygılarla... :)

coca colanın ozutu aciklanmıştı ola yagi ve koka bitkisinden olusuyormus rengini de bocekten degil karamelden alıyor. bu konuda kesinlikle sana katılıyorum bu bilgilerin dogrulugu kesin degildir ve kesin olmayan biseyin de bu kadar yayilmasini yanlis buluyorum ben.

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
logo_solust.gif

Kola´lı içeceklerin temel hammaddesinin meyan kökü olduğu ve farelerin de meyan kökü ile beslendiğininin yanı sıra büyük sirketlerin tonlarca üretim yapmaları sebebiyle meyan köklerini farelerle birlikte kepcelerle topladıkları söyleniyor. Böyle bir olasılık var mıdır?

Türkiye´de Tarım Bakanlığı izniyle ve Sağlık Bakanlığı denetimiyle üretilen tüm meşrubatlarda (kolalı meşrubatlar dahil), bu iddiada bahsedilen üretim koşullarının yaşanması mümkün değildir. Bir ürünü satın alırken ilgili Bakanlık izinlerine sahip olmasına ve etiketinde yer alan kalite güvence ibarelerine dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Moon-X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Napıyomuşuz Bim'e gidiyomuşuz 1.30 ykrş.'a 2,5 Litrelik bir Lé Porta (portakallı) alıyoruz. İçin soğuk oraletin asitlisi süper coca colayı unutturmazsa aha burayay yazıyom herkez okusun diye =) ciddim deneyin hem daha ucuz Cipse para kalır ehuha

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Kola iki maddeden rengini alır biri Karamel diğeri Kafein. Bu böcek ve fare olağı kola karşıtlarının uydurdukları birer yalan. Zamanında colanın yazısınında arapca bir kelime olduğu şölenmişdi. Akıl var mantık var cocacola 100 yıllık firma ve adının yazılısı senelerdir öle şimdimi ne anlama geldiğini fark ettiler.

Bu tüm iddalar bir arap ülkesi Zemzem suyu ile yapılmış kola çıkardıkdan ve ülkemizde colaturko çıktıkdan sonra nedense ortaya atılmaya başlandı.

Cocacolala ilgili tüm iddalar rakip firmaların müşteri çalmak için uydurdukları birer oyun gibi geliyor bana açıkcası. Son 2 yıldır bu tür iddalar atılıyor.

Coca Cola icindeki bir maddeden dolağı bağımlık yapıyor deseniz inanırım çünkü Colanın esas ham maddesi Coca denen bir bitki. Bu bitti bazi işlemlerden geçirilip uyuşturucu yapımında kullanılıyormuş. Coca cola özünde bu bitti var.

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
cok sacma..yok tersi yazılıncada Allah yok anlamına geliyomuş..Meyan kökleri kepcelerle toplanıoda kardeşim hiçmi temizlenmio,kök bikere topraktan çıkar,onu yıkamıyolarmı o topraktan arıtmıyolarmı..Rakip firmaların uydurmaları işte.Aynı danone nin türk cocuklarının gelişmesini önlemek amacıyla yapıldı denmesi gibi,LC Waikiki'nin pkk başlarından leyla zananın ortak oldugu söylentılerı gibi..

bize bu gibi ayrıntılar komplo teorisi gib gelse de adamların tek hedefleri dünya! menfaati ve saltanatı olduğu için belki de böyle küçük görünen ayrıntılarla mesaj vermeyi gelenek haline getirmişler...:wheelchair:
böyle şeylerle uğraşmak aklımıza gelmese de bazı küçük beyinlilerin özel uğraşı demek ki bunlar.... :icon_-1:

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Napıyomuşuz Bim'e gidiyomuşuz 1.30 ykrş.'a 2,5 Litrelik bir Lé Porta (portakallı) alıyoruz. İçin soğuk oraletin asitlisi süper coca colayı unutturmazsa aha burayay yazıyom herkez okusun diye =) ciddim deneyin hem daha ucuz Cipse para kalır ehuha
+1
forever BİM :icon_:

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
kolayı bırakmak mı?asla :D
haram olsa cola turka çıkmazdı.gerisi beni ilgilendirmez.bırakmam kolayı :D

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42

Ya dostum bi git Allahını seversen. O dediğini içeceğime katran içerim daha iyi! Koladan başka herşeye benziyor. Sanırım sen uç şeyler denemeyi seviyorsun :D Dikkat et sakata gelme, heleki BİM BAKKALİYESİ'nden hiçbir şey alma, benden sana tavsiye...:wheelchair: