Klavye kendiliğinden tuşlara basıyor

Bu konuyu okuyanlar

majikat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
umarım konuyu doğru yere açmışımdır.
casper marka bir laptop'a sahibim.

windows7 işletim sistemi ile kullanıyorum.

basmadığım halde ctrl-f kombinasyonunu uyguluyor. ilk açıldığında olmuyor. belli süre kullanım sonrası kendiliğinden ve sürekli olarak ctrl-f yapıyor. özellikle flash animasyonlu siteleri açtığımda karşılaşıyorum ancak sürekli değil. pc açıldığında olmuyor. özellikle belli bir süre kullanımdan sonra oluyor

yardımıcı olabilecek olursa çok sevinirim teşekkürler şimdiden

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bir virüs ya da manyamış :D bir program/cık olabilir. iyi bir virüs programı ile tarattınız mı ? ne zaman başladı bu durum, öncesinde var mıydı?

majikat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir virüs ya da manyamış :D bir program/cık olabilir. iyi bir virüs programı ile tarattınız mı ? ne zaman başladı bu durum, öncesinde var mıydı?

evet yeni başladı. benimde virüs olabileceği aklıma geldi. nod32 eset full sürümle tarattım. spybotla tarattım. malwarebytes tarattım hiçbir şey çıkmadı.
hatta sistem geri yukleme de yaptım o da kar etmedi.

çok saçma bir durum çünkü klavye sorunlu desem ilk açılışta vs olmuyor belli bir kullanım sonrası oluyor

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Bu Casper hataları beni benden alıyor.Zamanında Casper kullanmıştım bir ara teknolojinin açıklayamayacağı hatalar veriyordu cidden bana yapay zekaya sahip gibi gelmişti.Bill amca gelse o bile şaşar kalırdı yani.

majikat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu Casper hataları beni benden alıyor.Zamanında Casper kullanmıştım bir ara teknolojinin açıklayamayacağı hatalar veriyordu cidden bana yapay zekaya sahip gibi gelmişti.Bill amca gelse o bile şaşar kalırdı yani.

sormayın valla işyerinden getirdim bilgisayarı garip garip sıkıntıları var. Ama en can sıkıcı olan bu çünkü birden kontrol-f komutu vermişim gibi arama bölümüne geçiyor. kendi kendine çıldırıyor açıkçası

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
sormayın valla işyerinden getirdim bilgisayarı garip garip sıkıntıları var. Ama en can sıkıcı olan bu çünkü birden kontrol-f komutu vermişim gibi arama bölümüne geçiyor. kendi kendine çıldırıyor açıkçası

Bu hatayı aldığınız süreçte ekran klavyesi ile kontrol edebilir misiniz? Herhangi bir tuşa basılı kalıyor olmasın?

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
İlk önce donanımsal mı yazılımsal mı onu anla bence . Çok sıkıntı olmazsa bir format at , format atamam diyorsan ASC ve Wise care ile tarat pc ni belki yazılımsal bir sıkıntıdan oluyordur , bu programlar virüs programı değil hataları filan gideriyorlar ama çözüleceğini sanmıyorum bunlarla bile ancak benim bir sürü sorunumu çözdü bu programlar haftada bir taratıyorum .

Donanımsalsa zaten bildiğin gibi klavyede bir tuş basıktır yada başka sıkıntı vardır klavyede . Bazen sıvı temasından filanda oluyor diye biliyorum .

majikat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk önce donanımsal mı yazılımsal mı onu anla bence . Çok sıkıntı olmazsa bir format at , format atamam diyorsan ASC ve Wise care ile tarat pc ni belki yazılımsal bir sıkıntıdan oluyordur , bu programlar virüs programı değil hataları filan gideriyorlar ama çözüleceğini sanmıyorum bunlarla bile ancak benim bir sürü sorunumu çözdü bu programlar haftada bir taratıyorum .

Donanımsalsa zaten bildiğin gibi klavyede bir tuş basıktır yada başka sıkıntı vardır klavyede . Bazen sıvı temasından filanda oluyor diye biliyorum .
şimdi wise care ile tarıyorum sonucu yazarım
donanımsal olsa pc ilk açıldığında da yapması gerekmez mi? örneğin şu an yapmıyor yaklaşık 2 saattir.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
donanımsal olsa pc ilk açıldığında da yapması gerekmez mi? örneğin şu an yapmıyor yaklaşık 2 saattir.

Açıkçası gerekmez. :)

Benim de şöyle bir sorunum var, bilgisayarım bazı dönemlerde kendini kapatıp yeniden açıyor. Ve saati belli olmuyor, bazen açar açmaz, bazen de 12 saatte bir yapıyor.

Araştırdığım kadarıyla sorunum donanımsal ama net bir saati yok. :)

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
şimdi wise care ile tarıyorum sonucu yazarım
Bilmiyorum teknoloji işinde hiç olmaz dediğim donanımsal değildir yazılımsaldır dediğim şeyler donanımsal çıktığı için mantık aramıyorum daha . Normalde senin mantıkta düşünürüm bende . Ama bencede yazılımsaldır .

majikat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açıkçası gerekmez. :)

Benim de şöyle bir sorunum var, bilgisayarım bazı dönemlerde kendini kapatıp yeniden açıyor. Ve saati belli olmuyor, bazen açar açmaz, bazen de 12 saatte bir yapıyor.

Araştırdığım kadarıyla sorunum donanımsal ama net bir saati yok. :)

yani klavyedeki bir tuşun basılı kaldığını varsayıyorum o zaman sürekli olması gerekmez mi o anlamda soyledim :D
--- Gönderi Güncellendi ---
şimdi yapmaya başladı örneğin ekran klavyesi normal görünüyor

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    192.9 KB · Görüntüleme: 3,510

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Şöyle yapalım, elinizde bir flash disk varsa live bi linux sürümünü bir kaç saat deneyin. Bakalım Linux'ta da yaşanacak mı sorun.

Serkan_klc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sorunu cözen yokmu akla gelincek bütün trojen virüs programlariyla tarattim wise care ile ayarlar yaptim halen cikiyor ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrica devamli yapmiyor bunu devamli yapsa tus takili diycem de

Son düzenleme:

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Bu sorunu cözen yokmu akla gelincek bütün trojen virüs programlariyla tarattim wise care ile ayarlar yaptim halen cikiyor ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrica devamli yapmiyor bunu devamli yapsa tus takili diycem de

Takıldığı dönemde şu kısmın ekran görüntüsünü alıp bize atabilir misiniz;

1527969288439.png

LeventProGmr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bize de olmuştu sadece klavyeyi çıkar güzelce sil kurut çünkü içine toz moz vs. girmiştir otomatik olarak basar yani.

Şafak 37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bendede yaşanıyor kaç kere format attım ama düzelmedi bende attığınız resimdeki uygulama daha çok açılıyor bide nadiren Windows media player ve hesap makinesi açılıyor yazıda yazıyor

cemill

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aynı sorun bendede yaşanıyor kaç kere format attım ama düzelmedi bende attığınız resimdeki uygulama daha çok açılıyor bide nadiren Windows media player ve hesap makinesi açılıyor yazıda yazıyor
Şu an aynı sorun bende de var. Media Playerı açıyor hesap makinesini açıyor f11e basıp tam ekran yapıyor YouTubeda video izlerken durduruyor sesi kısıyor vs. Sizin sorununuz çözüldü mü acaba?

Şafak 37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an aynı sorun bende de var. Media Playerı açıyor hesap makinesini açıyor f11e basıp tam ekran yapıyor YouTubeda video izlerken durduruyor sesi kısıyor vs. Sizin sorununuz çözüldü mü acaba?
Kendi kendine düzeldi. Biraz araştırdığımda bazı eski bilgisayarların böyle şeyler yaptığını söylediler benimki 12 senelik bilgisayar

cemill

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kendi kendine düzeldi. Biraz araştırdığımda bazı eski bilgisayarların böyle şeyler yaptığını söylediler benimki 12 senelik bilgisayar
Ben de daha bugün bilgisayar servisine bıraktım, çocuk daha sonra aradı ve bilgisayarımda hiçbir sorun olmadığını söyledi ama biraz daha bekletmeye karar verdik. İyice inceleyecekler, umarım benimki de düzelir ??

Şafak 37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de daha bugün bilgisayar servisine bıraktım, çocuk daha sonra aradı ve bilgisayarımda hiçbir sorun olmadığını söyledi ama biraz daha bekletmeye karar verdik. İyice inceleyecekler, umarım benimki de düzelir ??
Senin bilgisayarın yenimi
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnşallah düzelir.

Şafak 37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Virüs varmı acaba diye görev yöneticisinde çok gezdim ama bulamadım

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Küçük bir ihtimal olsa da, bilgisayarınıza DarkComet RAT virüsü bulaşmış olabilir. Bilgisayarınızı güvenli modda başlatın. Aşağıdaki linkten programı indirin.
Programı yönetici olarak çalıştırıp taramayı başlatın. Eğer virüs bulursa virüsleri silin. Ardından bilgisayarınızı normal modda başlatın. Sonuçları paylaşın.
Eğer hala aynı şey oluyorsa, bilgisayarınıza Kaspersky Free kurun. Tarama bittikten sonra virüsleri silin.
Ardından bilgisayarına Malwarebytes kurun. Taramayı başlatın. Çıkan virüsleri silin.
Eğer çözülmezse, bilgisayarınıza format atın.
Format attıktan sonra dahi çözülmezse, sorun donanımsaldır.

cemill

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sorunun düzeldimi? Bende sorun düzeldi demiştim ama bu gün 2 üç kere aynı sorunu yaptı
Bilgisayar servisinde 3 gün durdu, oradaki görevli herhangi bir sorun bulamadım dedi iade etti :)) umarım böyle devam etmez, sinir krizi geçirtiyor insana resmen

Küçük bir ihtimal olsa da, bilgisayarınıza DarkComet RAT virüsü bulaşmış olabilir. Bilgisayarınızı güvenli modda başlatın. Aşağıdaki linkten programı indirin.
Programı yönetici olarak çalıştırıp taramayı başlatın. Eğer virüs bulursa virüsleri silin. Ardından bilgisayarınızı normal modda başlatın. Sonuçları paylaşın.
Eğer hala aynı şey oluyorsa, bilgisayarınıza Kaspersky Free kurun. Tarama bittikten sonra virüsleri silin.
Ardından bilgisayarına Malwarebytes kurun. Taramayı başlatın. Çıkan virüsleri silin.
Eğer çözülmezse, bilgisayarınıza format atın.
Format attıktan sonra dahi çözülmezse, sorun donanımsaldır.
Bilgisayarı formatladıktan sonra da devam etti sorun :/

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Bilgisayar servisinde 3 gün durdu, oradaki görevli herhangi bir sorun bulamadım dedi iade etti :)) umarım böyle devam etmez, sinir krizi geçirtiyor insana resmen

Bilgisayarı formatladıktan sonra da devam etti sorun :/
Konuya biraz uzağım. Laptop mu kullanıyorsunuz? Bilgisayarsa farklı klavye ile deneyin. BIOS'u varsayılan ayarlara sıfırlayın.

cemill

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Konuya biraz uzağım. Laptop mu kullanıyorsunuz? Bilgisayarsa farklı klavye ile deneyin. BIOS'u varsayılan ayarlara sıfırlayın.
Laptop kullanıyorum ve format attım. Hala aynı devam ediyor Donanımsal sanırım ama anlayamadım

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Öncelikle BIOS'a girip her bölümün fotoğrafını çekin. Ardından BIOS ayarlarını varsayılan hale getirin. Gerekli ayarları eski haline getirip BIOS'taki ayarları kaydedip çıkın.

Şafak 37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende kaç kere format attım ve bilgisayarım biraz performansı düşük vürüs programını kaldırmaz. Zaten ben fazla kullanmıyorum ara sıra açıyorum eski bişey. Üstelik o zaman sorun aralıksız yaşanırken kullandığım flaşımı başka bir pc de avira antivürüs ile taratmıştım. Ama tertemizdi.