Kızlar başta olmak üzere insanların geneli neden olgunlardan hoşlanır?

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
Arkadaşlar yaş 33 e dayandı, yaşıtım kızlar pek bakmıyor ama 20 li yaşlardaki kızlar daha çok bakıyor gülümsüyor, birazda 40 yaş kadınlar bakıyor, benimde 40 yaş kadınlar daha çok hoşuma gidiyor, şuanda evlenmek için 28 yaş vede 40 yaş kadın denk gelse 40 yaşı seçerdim.

bunun sebebi ne? İnsanlar neden olgunlardan hoşlanıyor?

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Tamamen kendi kafa yapına bağlı olduğunu düşünüyorum benim için kendi yaşıtlarım da ister olgun ister çılgın olsun her türlü ilerler o ilişki.

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Bence insanlar şefkat ve içindeki çocukluktan dolayı olgun istiyor. Aynı yaştakiler aynı düşünür ama yaşı büyük olan biraz daha merhametli ve anaç davranır. İnsanların istediği de bu. Annesi babası gibi sahiplenecek birisi. Tabi yaşı büyük insanların yaşamışlığı tecrübesi de daha fazla ama insanlar hep aynı. 20 yaşındaki ile 50 yaşındaki insan aynı davranıyor. O yüzden olgun insan abartıldığı kadar önemli bir etken değil.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,173
Olgun meyve gibi düşübebiliriz belki ?

Kucuk yaslardaki salakliklarimizdan dolayi buyudukce daha duzgun biri oldugumuzu dusundugumuzden kaynakli olabilir.
Aslında olgun meyve olması iyidir ama olgun olmadan ısırılmak iyi değildir.

Umarım herkesin karşısına ısırılmamış olgun meyve çıkar. Ama bu zamanlarda zor olan birşey istiyorum sanki

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar yaş 33 e dayandı, yaşıtım kızlar pek bakmıyor ama 20 li yaşlardaki kızlar daha çok bakıyor gülümsüyor, birazda 40 yaş kadınlar bakıyor, benimde 40 yaş kadınlar daha çok hoşuma gidiyor, şuanda evlenmek için 28 yaş vede 40 yaş kadın denk gelse 40 yaşı seçerdim.

bunun sebebi ne? İnsanlar neden olgunlardan hoşlanıyor?
Bence bu tamamen bireyden bireye göre değişebilir. Sizin kafa yapınız buna müsait olabilir fakat başka birisi olgunlardan değil tam aksine daha olgunlaşmamış hayatı tam anlamıyla kavrayamamış ve hayat ile ilgili birikimi olmayan insanları tercih edebilir. Bence tamamen zevk ve seçim meselesi.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Neden mi? Kızlar için konuşursak erkekler geç büyür o yüzden yaşça olgun kişiler fikirce olgundur diye düşünülüyor.Genelde doğru olduğu içinde seçiliyorlar:) Yaşıtlarım çocuk bence hala? İstisnalar kaideyi bozmaz.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Gençken her şeyin en olanını merak edersiniz. Yaşlanınca da hakkından gelebileceğinize ilgi göstermeye başlarsınız. Çünkü gücünüz yavaşça tükenmeye başlar. Zorlanmaya başlarsınız. Olgun olanlar da size göre örnek alabileceğiniz kişilikler.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Yaştan ziyade burda bence ağırbaşlılığa bakılır.Öyle cıvık cıvık konuşan çocuksu konuşma hareketleri ve tarzları itici oluyor.Genelde bu yüzden tiktok çekenler de sevilmeme sebebi.Özellikle çalıştığım yerde bu tip hareketleri yapanlar genelde tiktok tayfası.Aklı başında nerde nasıl davranması gerektiğini bilen insanı herkes beğenir doğal olarak.

Reaksiyon puanı
10,560
İlkokulda olan çocuklara kurt ilaçları sıkalım o zaman ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bize nasip olmadı hiç olmazsa genç nesil kurtsuz yetişsin.
Kozaya girmelerini engellemek lazim ciktiktan sonra önemi yok ??

Umbre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Bir de yaşından olgun davranmak var. Ben 8. sınıfta öyleydim mizahtan anlamayan bir kız vardı sonra engelledim gitti çok boş yapıyordu iyi yapmışım ben de olgun kızlardan hoşlanırım mesela.

BMW_M4

Doçent
Reaksiyon puanı
1,161
Ben kızı kasaya göre sev şeyyyyy kasa derken BMW yani. ;)

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,173
@_Zaur_ İşini iyi biliyorsun kral bi ara almanyaya gidek anladın sen ?
Alman kızların konuşması kaba olur. Dilleri bir farklı.

Öyle ülke seçmek lazım ki kızın konuşmasından bile etkilenesin.

Misal Latin Amerikası güzel olur. Ayy Papi diyorlar ya kızlar oyhşşşşşş ? ? ?

Ahmet-

Profesör
Reaksiyon puanı
1,042
Alman kızların konuşması kaba olur. Dilleri bir farklı.

Öyle ülke seçmek lazım ki kızın konuşmasından bile etkilenesin.

Misal Latin Amerikası güzel olur. Ayy Papi diyorlar ya kızlar oyhşşşşşş
Rusları görcen asıl kral ? Amerikalılar dediğin gibi öyle.