Kızını sözleşmeyle satan baba yakalandı

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,325
Kızını sözleşmeyle satan baba yakalandı

t1_060320131412340215299.jpg

Antalya'da, 13 yaşındaki kızı E.Y.'yi 5 bin lira karşılığında bir hurdacıya sözleşmeyle sattığı iddiasıyla yargılanan baba Osman Y., İstanbul'da gözaltına alındı. Aile Müge Anlı'nın programına katılarak iddialara yalanlamış, 12 yaşındaki kızını sözleşmeyle sattığı iddia edilen baba kendisine boş bir kağıdın imzalatıldığını öne sürmüştü...

ANTALYA'da 13 yaşındaki kızı E.Y.'yi 5 bin lira karşılığında bir hurdacıya sözleşmeyle sattığı iddiasıyla yargılanan baba Osman Y., 7 yıl 9 ay 22 günlük cezasının kesinleşmesinin ardından İstanbul'da gözaltına alındı. Polis, Osman Y.'yi bir yıldır arıyordu. Daha önce genç kızı satın aldığı gerekçesiyle 24 yıl hapis cezasına çarptırılan 54 yaşındaki Yusuf A., ise cezaevinde kendisini asarak intihar etmişti.

Antalya'da 2006 yılında meydana gelen olayda 13 yaşındaki E.Y., babası Osman Y., tarafından, oğlunun çalıştığı inşaat malzemeleri dükkanının sahibi Yusuf A.'ya 5 bin lira karşılığında satılmıştı. 12.2.2006'da düzenlendiği öğrenilen sözleşmede E.Y.'nin vesikalık fotoğrafı ile "Kızımı 5 milyon liraya sattım. Bu tarihten itibaren kızım E.Y.'yi Yusuf A.'ya teslim ediyorum" ibaresi olduğu tespit edilmişti.

Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan hurdacı Yusuf A.'ya "Cinsel istismar amaçlı kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" ve "Zincirleme olarak cinsel saldırı" suçlarından 24 yıl hapis cezası vermişti. Baba Osman Y., ise aynı davada "Cinsel amaçlı özgürlüğünün kısıtlanmasına ve cinsel saldırıya yardım etmek" suçlarından 7 yıl 9 ay 22 gün hapis cezası almıştı. Aynı ceza maddelerinden yargılanan anne Gülay Y. ise evinde söz sahibi olmaması nedeniyle beraat etmişti.

HURDACI İNTİHAR ETMİŞTİ

Mahkemenin kararları Yargıtay'a gönderilirken duruşmadan sonra tekrar cezaevine gönderilen tutuklu zanlı Yusuf A., hastalığı yüzünden kaldırıldığı revirde intihar etmişti. Yusuf A.'nın revirin banyosunda üzerindeki pijamayı yırtarak yaptığı iple kendisini astığı tespit edilmişti.

BABANIN İZİ İSTANBUL'DA BULUNDU

Antalya 1.Ağır ceza mahkemesinin olayla ilgili verdiği kararların 2012 yılının mart ayında onanmasının ardından tutuksuz yargılanan baba Osman Y., polis tarafından aranmaya başlamıştı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Aranan Şahıslar Büro Amirliği'ne bağlı ekipler önceki gün Küçükçekmece'de bir akrabasının yanında kaldığını tespit ettiği Osman Y.'yi yakalamak için operasyon düzenlendi. Sabah saatlerinden yapılan baskında Osman Y. gözaltına alındı.

Aranan Şahıslar Büro Amirliğine getirilerek hakkındaki işlemler tamamlanan Osman Y., daha sonra önce adliyeye daha sonra cezaevine gönderildi.

MÜGE ANLI'NIN PROGRAMINA KATILMIŞTI

Aile Müge Anlı'nın programına katılarak iddialara yalanlamış, 12 yaşındaki kızını sözleşmeyle sattığı iddia edilen baba kendisine boş bir kağıdın imzalatıldığını öne sürmüştü...

060320131149248540405_2.jpg

kaynak

bu haberi alıntılarken midem bulandı, büyük acı hissettim. ruh dünyam karmakarış, toz bulanık oldu.
tamam, insanlar fakirleşti, bu duruma getirildi, kabul...
ama bu bir evlat ya, hemi de kız evlat.
satılmış resmen, ki adı her ne olursa olsun.
bir evladın geleceği, namusu, dünyası karşılığında alınan para nasıl yenilir, nasıl hazmedilir?
bu muyduk biz, böyle mi olmalıydık?
çıldırmak üzreyim!

ve bu haberi yaptığım için herkesten özür diliyorum, affınıza sığınıyorum.
çok utandım çünkü...

ama niye yaptın öyleyse derseniz,
bir teselli aradım, yapacağınız yorumlarda...
"hayır, biz bu değiliz" diye haykıran sesinizi duymak istedim.

|SeYYaH|

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Bide insan öldürmek kötüdür derler... Böylelerini kolay öldürmeyip parça parça etmek lazım.

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
parça parça etmek bu o..... una gülmek gibi gelir şişi kızdırım kızdırım derisini dağlayacaksın üstüne soğuk su döküm bidaha ölse bile devam ediceksin

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bunlar gündeme gelen bizim bildiklerimiz bide bizim duymadığımız görmediğimiz mağduriyetini duyuramayan bundan daha kötü durumda olanlarda var seyyah çok iyi bir yere değinmişsin insanlar bu duruma getirildi aynen katılıyorum sana yazıklar olsun böyle insanlara