Kitlenme sorunu

35_toll

Doçent
Reaksiyon puanı
12
merhaba arkadaşlar. son birkaç aydır bilgisayar kasasından aşırı derecede ses çıkıyordu ve ara ara pc kilitleniyordu ben de sorunu kendim çözemeyeceğimi düşünüp vatan bilgisayarın teknik servisine götürdüm. bir hafta kadar sonra pc'yi geri almaya gittiğimde bana verdikleri raporda "uzun süre test edildi ve bir soruna rastlanmadı" gibisinden şeyler yazıyordu. bilgisayar genelde video izlerken/oyun oynarken kilitlendiğinden olsa gerek orada test edildiği zaman bu soruna denk gelmediler ve hiçbir düzeltme yapmadan geri gönderdiler. bilgisayarı geri aldığım günden beri neredeyse her gün bu kitlenmeleri yaşıyorum. işlem yaparken hiç olmadığı kadar kasması ve kasadan aşırı ses çıkması da cabası.

muhtemelen donanımsal bir sorun var diye düşünüyorum (üç kez format attım düzelmedi) ve bilgisayarın 1 yıl daha garanti süresi olduğundan değişim veya para iadesi isteme hakkım var ama yukarıda belirttiğim gibi adamlara durumu ispatlayamadığımdan tam bir çıkmazdayım :) ne yapabliirim bu durumda fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

m.Mypat

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Büyük ihtimal ile işlemciniz fazla ısındığından dolayı makinanız kitleniyor. Ses ise işlemci fanından geliyor olabilir.

Vatan gibi büyük yerlerin müşteri ilişkileri ürünü satana kadar açıkcası.Ürünü tekrar götürüp senin yanında açmalarını sorunu görmelerini rica edebilirsin.

35_toll

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Büyük ihtimal ile işlemciniz fazla ısındığından dolayı makinanız kitleniyor. Ses ise işlemci fanından geliyor olabilir.

Vatan gibi büyük yerlerin müşteri ilişkileri ürünü satana kadar açıkcası.Ürünü tekrar götürüp senin yanında açmalarını sorunu görmelerini rica edebilirsin.

Dediğim gibi bilgisayarın ne zaman kitleneceği belli olmuyor yani bir günde üç defa kitlendiği de oluyor üç günde bir defa kitlendiği de. fanlardan ben de şüpheleniyorum ama umarım öyledir diyorum bir yandan. zira sorun ekran kartı veya işlemcinin kendisindeyse çok daha vahim :)

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
dostum nadir olarak görünen bir sorun olsabilir benim laptoptada bi sorun olmuştu ne olduğunu çözemediğim kitlenme anormoal şekilde işlemci duruyordu donup kalıyordu.servise verdim adamlar recovery yapıp verdiler.sonra 1 defa daha verdim nerdeyse bir ay durdu devamlı test edildi sorun görlmedi dendi geri verildi.adamlarla çok tartıştım.en son buldum ne olduğunu telefon sinyalinden işlemciyi kitliyor yada usb modem sinyali kitliyor.gittim servise telefonu laptopun üstüne koydum arama yaptım hemen kitlendi gördünüzmü sorun neymiş dedim.anakartdeğişti sorun çözüldü.bi ihtimal seninkide böyle olabilir bi test et belki aynıdır

35_toll

Doçent
Reaksiyon puanı
12
dostum nadir olarak görünen bir sorun olsabilir benim laptoptada bi sorun olmuştu ne olduğunu çözemediğim kitlenme anormoal şekilde işlemci duruyordu donup kalıyordu.servise verdim adamlar recovery yapıp verdiler.sonra 1 defa daha verdim nerdeyse bir ay durdu devamlı test edildi sorun görlmedi dendi geri verildi.adamlarla çok tartıştım.en son buldum ne olduğunu telefon sinyalinden işlemciyi kitliyor yada usb modem sinyali kitliyor.gittim servise telefonu laptopun üstüne koydum arama yaptım hemen kitlendi gördünüzmü sorun neymiş dedim.anakartdeğişti sorun çözüldü.bi ihtimal seninkide böyle olabilir bi test et belki aynıdır

sanmıyorum bir yıl boyunca aynı yerde kullandım bilgisayarı (yakınında telefon veya modem yok) ama bu dediğim sorunları sadece son bir ay içinde yaşadım.

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Acaba işlemcin mi çok ısınıyor ?
Ses Fanlardan yada HDD'den gelebilir.Benim HDD'yi 2 gün önce gönderdim ses sorunundan dolayı geri.

35_toll

Doçent
Reaksiyon puanı
12
arkadaşlar bu sabah yine aynı kitlenme sorunuyla karşılaştım. daha sonra bilgisayarı kapatmadan hemen kasayı açtım ve ekran kartının aşırı derecede ısındığını gördüm. ya sorun tamamen kartta ya da fan görevini yapamıyor mu ne dersiniz? (fanların dönmesinde bir sıkıntı yok)

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu sabah yine aynı kitlenme sorunuyla karşılaştım. daha sonra bilgisayarı kapatmadan hemen kasayı açtım ve ekran kartının aşırı derecede ısındığını gördüm. ya sorun tamamen kartta ya da fan görevini yapamıyor mu ne dersiniz? (fanların dönmesinde bir sıkıntı yok)
Termal macunu değişecen işlemcinin o zaman.
Termal macun değişme ile ilgili bilgi için: http://forum.shiftdelete.net/islemci/273959-termal-macun-degistirme-islemci-ve-ekran-karti.html

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Ekran kartı zaten ısınır elinizi koymakla az ya da çok ısındığı anlayamazsınız program ile kaç derece ısındığına bakın.