Kitap Yazmayı Düşünüyorum

Bu konuyu okuyanlar

salak adam

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ben bi kitap yazmak isterim sizce yapmalımıyım bedeli ne olur nasıl yapılır bi açıklarmısınız

--- Mesaj Güncellendi ---

yav neden biri başlığa bişey yazmıyo be

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
O kadar çok kitap ve yazar var ki, tahmin dahi edemezsin. İçerik olarak ne düşünüyorsun?

salak adam

Doçent
Reaksiyon puanı
1
öncelikle kitabın konusu hayatımızda olup bitenler olucak @by efsane insanların şimdiki hayatımızda olup bitenlerini yazıcam yayın evleri bunun için ne kadar ister neler yapmalıyım

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Kitap yazmaya başlayacak bir kişinin bana göre öncelikle yazacağı dile hakim olması gerekir.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Eskiden cin ali vardıya onun gibi bir şey yaz salak adamın maceraları tam sana göre :D

salak adam

Doçent
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION] yav tabi kendi hakkımda bişeyler yazıcam SDNyide yazarım çok komik olaylar anlatırım alırsanız iyi olur

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
öncelikle kitabın konusu hayatımızda olup bitenler olucak @by efsane insanların şimdiki hayatımızda olup bitenlerini yazıcam yayın evleri bunun için ne kadar ister neler yapmalıyım

Kitabı yazmadan baskı parasını düşünmek kusuruma bakmayın ama doğmamış çocuğa don biçmek gibi oluyor.

Kitap yazmaya başlayacak bir kişinin bana göre öncelikle yazacağı dile hakim olması gerekir.

Bence gerek yok, o kadar uzman isimlerde o kadar basit kelime hataları var ki :D

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Kitabın bunu isteyeceğini hiç sanmıyorum :D

BEFEGA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
10 Bin TL desem vazgeçecek misin ? :D

10 Bin TL diyorum :p

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Kitap güzel olursa yayın evi ücretsiz basabilir. Tabi denemek lazım. Sen yaz. Kitap yazmak yorum yazmaya benzemez. Öncelikle yukarıda da ifade edildiği gibi dile hakim olmalısın. Öncelikle bunu geliştirmelisin.

meLodrama

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bak önce Adam Faver - OlasılıkSız bu kitabı bi oku ondan sonra yazmaya başla. :)

tabi bu kitabı okuduktan sonra diger kitaplarınıda okuyum yok zar adamı okuyum yok empati derklen yaşlanır gidersin zaten. :D sen boşver kitap yazmayı bana gel ben sana aydan aya okuyacagın kitaplarıda temiin ederim ne olur yapma bize bunu yeterKi. :D

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
@salak adam Önce bi başlangıç, önyazı tarzı bişey yazıp yayınevine göstermen gerekiyor. Ona göre bir değerlendirmede bulunurlar. Hatta yazıp burda paylaşırsan forumdan yardımcı olabilenler bile çıkabilir. :)

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Sen kitabını yazarsın. Yayın evine beğenirse kendi basar ve belli bi yüzde alır. Ha beğenmesine bakmadan parayı verir bastırırsın. Sen yeter ki önce kitabı yaz. Konuyu bulman gerek. Daha sonra yazacağın türde bi kitap okuman gerek. Nasıl yazacağını bilmen gerek. En önemlisi de arkadaşın dediği gibi Türkçe'ye hakim olmak gerek. Sürekli aynı düze cümleler kurulmaz kitaplarda. Mesela şunu düzeltmekten başlayabilirsin; "olucak" değil "olacak" olacak o. :)

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
cok hayalcisin. sirf fantezi olsun diye kitap uazacaksin ha. kim alacak sen birde baban mi? yavv illa yazmak istiyorsan yazar olmak isitiyorum diyorsan once bir kensini gelistir. mesela ne yapabilirsin blog yazarsin . sonra turkce buyuk sozlugu yala yut. neden mi her kelimenin kulllanilma yeri vardir. oyle kelimeler vardir ki sadece insanlar icin kullanilir gidip hayvanlar ya da esyalar icin kullanamazsin. bir baska bir sey o anlami karsilayacak kelimeyi bulman lazim. mesela kavga falan vardir kirmizi kablar akti denezsin allara bulandi dersin.( uydurdum, tabii ki Turkce uzmani degilim ama okudugum bir kitaplara gore konusuyorum ) . sonra imla kurallari var nasil yok soru isareti ardindan unlem koyunca bilmem ne oluyor parantez icin de nokta nokta olunca bie anlam veriyor. yani cocuk oyuncagi degil . hayatta eziyet cekmeden calismadan hic bircsey olmaz. hayalci olma.

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Belli bir okuyucu kitlesi oluşturabileceğine eminim. :D

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Sen hele bi yazda basacak salakta çıkar alacak salakta :D