Öneri Kimlik Fotokopisi Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
61
Arkadaşlar bir konu hakkında hatamı ettim bilmiyorum. Bir mecrada kiralık ev bakarken bir emlakçı aradı. Bir ev olduğunu söyledi. İçindekiler 1 hafta sonra taşınacak. Eve baktık beğendik. Evin içindekiler evini başka birine satmışlar. Başka bir eve geçecekler. Kiradan felan konuştuk. Evden taşınacak eski ev sahipleri ile şans eseri kendi oturduğum semtten tanıdık çıktık. Baya söyledi harbi tanıdıklarmış. Kiraya geldi iş. makul bir rakam dedim. Yeni ev sahibi kabul edermi bilmiyoruz ama biz ikna edicez dediler. İlk önce ikna edememişler düşmemiş ev sahibi tekrar görüştük. Birdaha konuşup zar zor ikna ettik. Bir miktar kapora bırakın garanti olsun dediler. Yasak olduğu için gidemiyorum. Daha sonra sözleşme için kimlik fotokopisi gönderin arkadaş sözleşme yapsın sizde pazartesi günü imzalayın dediler. Ev güzel fiyatıda biraz uyguna geldi kira olarak. Ama kimliğimi göndermek pek içime sinmedi. El mahkum mecbur ilk telefonla konuştum ne olur ne olmaz diye kaydettim. Sonra whatsaptan gönderirken kira sözleşmesi için bu tarihte kimlik fotokopimi gönderiyorum dedim. Ama ne bilim içim rahat etmedi. Baksan normal bir aile ve bizim semtte babasını felanda tanıyoruz. hafta sonu bugün pazartesi evlerine gidip sözleşme yapacağız. Karşı taraf imzalamış olarak gelecek bizde imzalayıp alacağız

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Kira sözleşmesinde sizin imzanızı atmanız, ad ve soyadınızı yazmanız gerekiyor. Kimlik fotokopisi gönderirseniz adınızı soyadınızı yazıp yerinize imza atabilirler. Sözleşmede ev sahibiyle konuştuğunuzun dışında haberiniz olmadan eklenmiş maddeler (depozito,evin içinde oluşacak zararlar,kiraya yıllık uygulanacak zam vb.) olursa siz uğraşırsınız.

Reaksiyon puanı
61
Çağırdılar zaten pazartesi günü gelin sözleşmeyi okursun imzalarsın dediler. Ondan yana sorun yok. Ben şey üzerinden korktum kimlik kartı yeni fotokopisini attım. Kötü niyetli insanlarsa üzerime şirken felan kurarlar mı diye korktum aslında. Kimlik fotokopisini atarken whatsap üzerinden yazdım sonra telefonlada görüştüm bişe olursa ispatım olsun diye. Normal bir aile ama dünyanın binbir türlü hali var valla bigün bi bakarız üzerine dünya borç çıkmış