kilo verme

Bu konuyu okuyanlar

spigen

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Merhaba 2 seçenek var hangisi daha mantıklı
şuan 184 boy 91 kiloyum %23 yağ oranı var 2 seçenek şöyle
1-70-75 kilo düşüp full kas yapmak
2-kas yaparak kilo vermek hangisi daha mantıklı olur?
not:yağ oranım çok olduğu için 1 bana daha mantıklı bide sizin fikrinizi almak istedim

CjR

Asistan
Reaksiyon puanı
90
not:yağ oranım çok olduğu için 1 bana daha mantıklı bide sizin fikrinizi almak istedim
Bence 1 daha mantıklı

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
1 hocam. Yağ yakarak gelişmeyi pek mantıklı bulmuyorum. Mesela benim boyum 1.86, kilom 83'tü 71.5 a kadar düştüm ancak şuan 75'im sanırım. Vücudunuzun taşıyacağı ağırlık 20 kg azalırsa daha kolay gelişebileceğinizi düşünüyorum.

spigen

Asistan
Reaksiyon puanı
45
1 hocam. Yağ yakarak gelişmeyi pek mantıklı bulmuyorum. Mesela benim boyum 1.86, kilom 83'tü 71.5 a kadar düştüm ancak şuan 75'im sanırım. Vücudunuzun taşıyacağı ağırlık 20 kg azalırsa daha kolay gelişebileceğinizi düşünüyorum.
hocam 20 kilo versem yüzüm çok değişirmi aynımı kalır ?

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
20kg verir iseniz tabiki incelme olur hocam spor yapmakla birlikte yağ oranınızı düşünürseniz yüzünüzün hatları belirginleşir.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Yalniz yag oranin oyle fazla degil.
Bence önce kaslanmaya bak sonra yağ yakarsın.

Kas yapicam derken az cok yaglanir vucut. Sonra yag yakicam diye birdaha ugrasirsin.
Kas yapmak icin kalori fazlasi, yag eritmek icin kalori acigi gerekir.
Aşırı kilolu olsaydin yag yakarken kas yapabilirdin ama oda suan pek etkili cozum olmaz. Tabi bahsettigin kaslanma az birsey sekillenmekse 1. Secenekte mantikli. Ilk zamanlar kilo verirkende biraz agirlik calisirsan kaslarin azda olsa şekillenir.

Son düzenleme:

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
2
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence 1 daha mantıklı
Sanmıyorum bazı vücut tipleri zor kilo verir ve sağlıksız bir şekilde olduğundan fazla kilo kaybı da yaşayabilir ama ikinci seçenek daha iyi çünkü spor yaparak verecek bu da onun tam olması kilo da yapacak. Bi şey diyecem neden BKİ yapmıyorsun en kolayı o bence ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence 1 daha mantıklı
Sanmıyorum bazı vücut tipleri zor kilo verir ve sağlıksız bir şekilde olduğundan fazla kilo kaybı da yaşayabilir ama ikinci seçenek daha iyi çünkü spor yaparak verecek bu da onun tam olması kilo da yapacak. Bi şey diyecem neden BKİ yapmıyorsun en kolayı o bence ?