Yardım Kilo Almalıyım...

Bu konuyu okuyanlar

ozcevı

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Kilo almak vermekten daha zordur. Bilirim 40 kılodan 60a nasıl cıktıgımı bir ben bilirim.
İlk önce yapman gereken gerçekten düzenli ve olabildiğince karnını asla fazla ac bırakmayarak ıstahını düzene sokman katı yiyecekler yıyemıyorsan ilk basta sıvı kalorısı yuksek besınlerle basla.
Sonra ögün atlamamaya calıs dolu bır öğün olsun ara öğünleride hacmı kucuk fakat kalorısı yuksek besınlerı ekle aksam saatınden sonra kendıne kalorısı yuksek ıcecek hazırla muzlu mılkshe cıcı bebe fındık fıstık blendırda cekersın.
Direnç gösterdiği günler oluyor vücudunun ve kilo alman bazen duruyor bu zamanlar kılo vermede de olur o zamanlar yeme düzenını degıstır vucudu sasırt az ac bırak sonra tekrar aynen devam..
Ve canın birşey istemedıgınde iştah olmadığında kendını mutlaka az az yemeye alıstır ki iştahın kesılmesın. 2 3 Ay sabredersen baya kılo alırsın. Fakat spora ılk baslarda yonelme cok zayıfsan agırlık belkı az yapabılırsın.
Ideal kılona gelınce sporla beraber desteklersın bol sanslar. Kılo alma hıkayem böyle başladı.
Çok diyetisyene gittim fakat ınsanın kendı buldugu yol en ıyı yoldur cunku ınsan kendını en ıyı tanıyandır.
Bundan sonrada kilomu korumak için kalorimi hep normal yemeye dıkkat ettım ne az ne fazla.
Kılo almam gerektıgınde yine az arttırdım bunu hayat felsefem halıne getırdım.
Kılomla rahatlıkla oynuyorum. Sende basaracaksın. :)