Yardım Kilo Almalıyım...

Bu konuyu okuyanlar

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Yaklaşık pandemi başladı başlayalı hızlı bir kilo kaybım oldu.
Şuan 53 kiloyum.
Lakin herhangi bir iş veya eylem yapmıyorum.Bu yüzden bu kilo vermem acayip mantıksız.
Tüm gün evin içindeyim.Ara sıra dışarı çıkıyorum.
1,78 Boyum var.
Damarlarım gözüküyor.
Kemiklerim de sayılıyor.
Doktora gittim herhangi kilo vermeme neden olacak herhangi bir hastalığım yok.
Kilo almak için ne yapmalıyım?

Bella Ciao

Profesör
Reaksiyon puanı
3,193
Yaşınız nedir? Yaşa göre de bakılmalı, boya vermişsiniz gibi.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Şuan 53 kiloyum.
Lakin herhangi bir iş veya eylem yapmıyorum.Bu yüzden bu kilo vermem acayip mantıksız.
1,78 Boyum var.
Damarlarım gözüküyor.
Kemiklerim de sayılıyor.
Hocam yaşınız 16 boy uzaması gerçekleşmiş cidden aradığım ve soru sormak istediğim insansınız benimde yaşım 17 boyum 170 doktor 180 olacağımı söyledi 22 yaşına kadar babam 180 annem ise 155 çünkü sizin boyunuz ne zaman uzadı ? 16 yaşında mi 178 oldunuz yoksa bir kaç senedir 178 misiniz ? kilo alma konusuna gelecek olursak iki türlü kilo alma şekli vardır biri sağlıklı beslenmek diğeri de kendi tabirim ile dişinin kestiğini yemek benim yöntemim bu oldu ve ben dişimin kestiğini yedim midem büyüdü ve 50 kilodan 60 kiloya ulaştım 2 senede sizde bunu deneyebilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Twitter da bununla ilgili bir makale okumuştum insanlarda nadir olarak kilo almama geni mi ne keşfedilmiş o olabilirmi acaba
Hocam valla o gen bende de vardı bundan 2 sene önceye kadar ne yesem kilo almıyordum ama 2 senede 10 kilo aldım ?

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,753
En sevdiğin yiyeceklerden bol bol yemelisin ekmek ve türevlerine karbonhidrata ağırlık vermelisin. Başlarda belli bir seviyeden fazla yemek istemeyeceksin ama kendini zorlayıp mideyi genişletmen gerek. O mide genişler de doymaz olursa zaten bol bol yemeye alıştın demektir.

Metabolizman çok hızlı çalışıyor olabilir. Hastanelerin dahiliye bölümüne gidip "diyetisyene vermek için testler yaptırmak istiyorum" dersen kan vs alırlar yağ ölçerler metabolizma hızını ölçerler bir sürü evrak verirler eline. Devlet hastanelerinin de diyetisyenleri olur onlardan birine veya ille de para basacam ben dersen özele gidebilirsin diyetisyen o evraklarla neler yapacağını bilir.

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Hocam yaşınız 16 boy uzaması gerçekleşmiş cidden aradığım ve soru sormak istediğim insansınız benimde yaşım 17 boyum 170 doktor 180 olacağımı söyledi 22 yaşına kadar babam 180 annem ise 155 çünkü sizin boyunuz ne zaman uzadı ? 16 yaşında mi 178 oldunuz yoksa bir kaç senedir 178 misiniz ? kilo alma konusuna gelecek olursak iki türlü kilo alma şekli vardır biri sağlıklı beslenmek diğeri de kendi tabirim ile dişinin kestiğini yemek benim yöntemim bu oldu ve ben dişimin kestiğini yedim midem büyüdü ve 50 kilodan 60 kiloya ulaştım 2 senede sizde bunu deneyebilirsiniz

Hocam valla o gen bende de vardı bundan 2 sene önceye kadar ne yesem kilo almıyordum ama 2 senede 10 kilo aldım ?
9.sınıfta 1,75 falandım.
10.sınıfta bir hastalığım nüksetti ondan dolayı boy kilo ölçümüm sıkça yapıldı.En sonra Haziran başı ölçüldüm.1,78 olmuştum.
Tahmin ettiğim gibi.Her yıl 2-4 cm arası bir uzama meydana geliyordu.
Yani anlayacağınız henüz boy uzama hızım dinmedi.
Kilo almak için yiyip içip yatıyorum.Yok olmuyor.Kilo almıyor aksine veriyorum.
Yemek ayırt etmeden yiyen biriyim.Ama artık daha çok kilo almaya yönelik şeyler yemeye çalışıyorum.
Zayıf olduğum için dışarıdan cidden ruh gibi duruyorum.
Okula gitmeden cidden kilo almam gerek.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,753
Benimde yaşım 17 boyum 170 doktor 180 olacağımı söyledi 22 yaşına kadar babam 180 annem ise 155 çünkü sizin boyunuz ne zaman uzadı ?
Günlük olarak bol protein ve kalsiyum içeren şeyler tüketirsen 1.77 olursun ama daha fazlasını bilemem

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
9.sınıfta 1,75 falandım.
10.sınıfta bir hastalığım nüksetti ondan dolayı boy kilo ölçümüm sıkça yapıldı.En sonra Haziran başı ölçüldüm.1,78 olmuştum.
Tahmin ettiğim gibi.Her yıl 2-4 cm arası bir uzama meydana geliyordu.
Yani anlayacağınız henüz boy uzama hızım dinmedi.
Kilo almak için yiyip içip yatıyorum.Yok olmuyor.Kilo almıyor aksine veriyorum.
Yemek ayırt etmeden yiyen biriyim.Ama artık daha çok kilo almaya yönelik şeyler yemeye çalışıyorum.
Zayıf olduğum için dışarıdan cidden ruh gibi duruyorum.
Okula gitmeden cidden kilo almam gerek.
Hocam hastalığınız kilo almaya engel bir durum teşkil ediyor mu ? Mesela metabolizmayı fazla çalıştırması gibi ?

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Hızlı yiyerek kilo alabilirsin. Yavaş yemek iştahını kapatır.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Günlük olarak bol protein ve kalsiyum içeren şeyler tüketirsen 1.77 olursun ama daha fazlasını bilemem
Hocam proteini etten alıyorum her gün 500 gram kadar ya kırmızı ya da beyaz et yiyorum sonra kalsiyum günde iki uzun ve geniş bardak süt içiyorum tam yağlı şekilde birde peynir çok fazla yiyorum kahvaltıda ama bunları yapmaya 5 aydır falan başladım iştahım açıldı doktora gittikten sonra en fazla yediğim şey peynir oldu yeni alınmış bir süzme peynir kutusunda 4 kalıp oluyor ben o büyük kalıplardan bir tanesinin yarısını tek kahvaltıda tek başıma yiyorum öyle düşünün yani

Hayır.Teşkil etmiyor.
Hocam biraz fazla sağlıksız olur ama yiyip direk uzanıp yatsaniz öyle bir vaktiniz varsa veya gece yemek yiyin uyumadan önce falan daha hızlı kilo alırsınız ama sağlıksız olur Allah korusun

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,753
Hocam proteini etten alıyorum her gün 500 gram kadar ya kırmızı ya da beyaz et yiyorum sonra kalsiyum günde iki uzun ve geniş bardak süt içiyorum tam yağlı şekilde birde peynir çok fazla yiyorum kahvaltıda ama bunları yapmaya 5 aydır falan başladım iştahım açıldı doktora gittikten sonra en fazla yediğim şey peynir oldu yeni alınmış bir süzme peynir kutusunda 4 kalıp oluyor ben o büyük kalıplardan bir tanesinin yarısını tek kahvaltıda tek başıma yiyorum öyle düşünün yani

Hocam biraz fazla sağlıksız olur ama yiyip direk uzanıp yatsaniz öyle bir vaktiniz varsa veya gece yemek yiyin uyumadan önce falan daha hızlı kilo alırsınız ama sağlıksız olur Allah korusun
Her gün 500 gram et de biraz fazla onu azalt araya bir iki gün boşluk koy gut hastalığı olursun sonra :)

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Her gün 500 gram et de biraz fazla onu azalt araya bir iki gün boşluk koy gut hastalığı olursun sonra :)
Hocam eti bu denli yeme sebebim futbolcuyum aynı zamanda protein ihtiyacı oluyor o yüzden ama bir yandan da kendim basketbola çıkıyorum evin altında basket sahası var orada 3 4 saat full basket oynuyorum herhalde bu kadar şeyin üstüne birde genetik engel yoksa boyum uzar sanırsam ?

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290

Onu da denedim.Oda kısa süreliğine kilomun sabit kalmasını sağladı.
Kilom TL'nin değeri gibi düşüyor yaw.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Bence akışına bırak. Zorla kilo alacak değilsin herhalde

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Hocam zaten sabit kalır sonra almaya başlarsınız düşmemesi değil mi zaten öncelik şuan sizin için bırakın sabit kalsın hocam daha iyi sonra da yavaş yavaş almaya başlarsınız

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Hocam zaten sabit kalır sonra almaya başlarsınız düşmemesi değil mi zaten öncelik şuan sizin için bırakın sabit kalsın hocam daha iyi sonra da yavaş yavaş almaya başlarsınız
Lakin Yaptığımda 56 kiloydum.Öyle bir süre gitti.Şimdi 53 kiloyum.
Cidden şaka gibi.
Yiyorum,içiyorum,yatıyorum 3 temel eylemi harfiyen yapıyorum.
Hala veriyorum.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Hocam birde sizin için harika bir önerim var boyunuz daha uzar mı bilmiyorum uzama ihtimali var ise bu verdiğim öneriyi es geçin vereceğim öneri ise fitness hocam gerçekten işe yarıyor hemde yağ değil kas olarak kilo alıyorsunuz öyle de Güzel bir olay eğer boyunuzun uzama ihtimali var ise onu kesmemek adına halter hareketlerini yani genel olarak size yukarıdan ağırlık ile baskı yapacak hareketleri yapmazsınız boyunuzun uzaması durunca da tamamen başlarsınız ve kas yaparsınız full harika bir vücuda sahip olursunuz hem bu şekilde sağlıklı da olmuş olur

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,753
Hocam eti bu denli yeme sebebim futbolcuyum aynı zamanda protein ihtiyacı oluyor o yüzden ama bir yandan da kendim basketbola çıkıyorum evin altında basket sahası var orada 3 4 saat full basket oynuyorum herhalde bu kadar şeyin üstüne birde genetik engel yoksa boyum uzar sanırsam ?
Öyleyse 1.80 üstüne bile uzama ihtimalin var :D yine de ortalama 1.77 diyelim ben zamanında denemiştim ben de öyleydim babam 1.83'tü ben 1.80 de kaldım

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Öyleyse 1.80 üstüne bile uzama ihtimalin var :D yine de ortalama 1.77 diyelim ben zamanında denemiştim ben de öyleydim babam 1.83'tü ben 1.80 de kaldım
Hocam inşallah uzarim doktor da röntgen falan çekti uzayacaksin dedi ama bazıları 17 yaşından sonra kimse uzamaz diyor kafama takılıyor bazıları da ben 3 senede 15 cm boy attım diyor 17 den 19 a kadar anlamadım gitti bazıları da askerdeee bile boyum uzadı diyor ?

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Hocam birde sizin için harika bir önerim var boyunuz daha uzar mı bilmiyorum uzama ihtimali var ise bu verdiğim öneriyi es geçin vereceğim öneri ise fitness hocam gerçekten işe yarıyor hemde yağ değil kas olarak kilo alıyorsunuz öyle de Güzel bir olay eğer boyunuzun uzama ihtimali var ise onu kesmemek adına halter hareketlerini yani genel olarak size yukarıdan ağırlık ile baskı yapacak hareketleri yapmazsınız boyunuzun uzaması durunca da tamamen başlarsınız ve kas yaparsınız full harika bir vücuda sahip olursunuz hem bu şekilde sağlıklı da olmuş olur
Yapacak tek şey o kaldı.
Squad muguad barfiks marfisk kilo kaldırma bekle beni ben geliyorum.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Yapacak tek şey o kaldı.
Squad muguad barfiks marfisk kilo kaldırma bekle beni ben geliyorum.
Hocam aman dikkatli olun bende böyle gazla başlamıştım belimi sakatlıyordum en başta sonra güzelce videolar izledim ve yavaşça hareketleri denedim şuan kilom 60 yağ oranım yüzde 8.5 falan yani hızlı başlamayın size önerim shreded brotherslarin ev serisi var onları yaparak başlayın başlangıç için 5 kilo dumbell yeter

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Daha yaşın çok genç ileri yaş için normal değil. O yaş için metabolizman hızlı çalışıyordur. Çok normal. Yapacağın en iyi şey sağlıklı beslenmek ve spor abartmadan tabi.

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,368
Dostum aynı yaşta aynı boydayız.
Ben 70 kiloyum.

Yemek yemeni arttırıp aynı zamanda da fitness vb. çalışabilirsin (göbekli olma diye).
Çok çalışmana gerek yok 2 dambıl ile günde 20 dk antrenman yapman yeterli.
Ve 2 günde bir çalışabilirsin.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Stresten uzak durup hem öğün sayısını hem aldığın kaloriyi düzenli arttırmak ve bunu sürekli yapmak.Mesela haftanın 6 günü güzelce yedin 7. Günü pek bişi yemedin diyelim o hafta boşa gider.Kilo alamama için yapılan diyette zayıflama ile aynıdır süreklilik ister.Zma kullan balık yağı abartmadan kullanabilirsin.Ben de kilo alamama problemi olan biriyim stresten uzak kendimi sevdiğim spor yaptığım ve yemeğe dikkat ettiğim zaman zor da olsa almıştım.Ancak şimdi stres hayatımın tamamında o yüzden ben de alamıyorum.

Watty Hoods

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Stresten uzak dur ve ayrıca çok fazla uyuma.Uyumak iştahı kaçırır, araştırabilirsin.Alacağın kaloriyide yavaş yavaş artırabilirsin.

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Şuan 53 kiloyum.
1,78 Boyum var.
Damarlarım gözüküyor.
Kemiklerim de sayılıyor.
Yani kilonun biraz daha olabilir nasıl kilo alabilirim derken? Yemek yemiyormusunuz yada çokmu calısıyorsunuz?

Reaksiyon puanı
1,768
Spor yap reis kas yap
Miden genişlerse daha durduramazsın kendini surekli kilo alorsın
Bilek (önkol) kasından baldira kadar ne kadar spor hareketi varsa yap (benim gibi?) ilk antrenmanda kasların ağricaktır da sonradan alışırsın eger duzenli devam edersen

Belin ağrırsa bol bol plank yap iyi geliyor ama sen yine de belini ağrıtmamaya çalış