Kia Sportage, en Güvenilir 4x4 !!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

mr_rain

Guru
Avrupa Otomotiv Endüstrisi’nin nabzını tutan değerlendirme kuruluşu Euro NCAP , 2010 yılı testlerinin sonuçlarını açıkladı. Buna göre Kia Sportage, Euro NCAP tarafından 2010 yılının en güvenli küçük off road 4 x 4 aracı seçildi.

2010 yılında toplam 29 araç , Euro NCAP’in güvenlik testlerinden geçti. Bu araçlardan sadece % 65’i en yüksek puan olan 5 yıldız almaya hak kazandı. Yönetici , küçük aile, süpermini, küçük off-road 4x4 ve küçük MPV olmak üzere 5 farklı katagoride değerlendiren araçların içinden en yüksek puan alanlar, kendi katagorilerinin en güvenilir araçları oldular.

Kia Sportage, yetişkin yolcu güvenliğinden % 93, çocuk yolcu güvenliğinden % 86, yaya güvenliğinden % 49 ve sürüş güvenliği sisteminden % 86 alarak son derece yüksek skorlarla 5 yıldızın sahibi oldu. Bu yüksek skorlar da Kia Sportage’ın 2010 yılının en güvenilir 4x4 aracı seçilmesini sağladı.Kia’nın lider SUV modeli Sportage ülkemizde, 2010 yılının Mayıs ayında satışa sunuldu. Yeni Sportage modeli ile birlikte standart olarak sunulan aktif güvenlik teknolojileri arasında EBD destekli ABS fren sistemi, ESC (Elektronik Stabilite Kontrolü) ve HAC (Yokuşta Kalkış Desteği Kontrolü), DBC (Yokuşta Fren Kontrolü), TCS ( Çekiş Kontrol Sistemi ) gibi farklı güvenlik donanımları bulunuyor. Yeni Sportage, ülkemizde standart olarak altı hava yastığı ile satışa sunuluyor. Çift ön, yan ve perde hava yastıkları, tüm yolcular için maksimum koruma sağlıyor. Ayrıca, ön koltuklarda standart olarak bulunan aktif baş destekleri, yolcuları boyun zedelenmelerine karşı koruyor.

http://www.otomobilgazetesi.com/kia-sportage-2010-yilinin-en-guvenilir-4x4-araci-secildi-9061.html
 
Üst