Keylogger'dan Korunma

aquantes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ilk önce keylogger ın ne demek olduğunu açıklamakla başlayalım.Keyloggerlar klavyeden basılan her tuşun loglarını tutan casus yazılımlardır. Bu yazılımlar siz internette gezinirken gireceğiniz paraloların ve kişisel bilgilerinizi bir metin dosyasına kaydedip başka bir kullanıcıya ulaştırır. Internet cafeye gidip icqyu kullandıktan sonra ertesi gün aynı icqya bağlanmak istediğinizde size yanlış parola hatası verebiliri veya kredi kartınızda para
çekilmiş olabilir.Son zamanlarda sözde kendini uyanık sanan cafe sahipleri bu yazılımları bilgisayarlarına kurup müşterilerin şifrelerini çalmaktadır. Bende bu zararlı yazılımlardan nasıl kurtulabileceğinizi anlatmaya başlıyorum.

Piyasada bir sürü keylogger bulunmaktadır ve her keylogger değişik bir mantıkla log tutmaktadır.Bu yüzden hepsinden aynı yöntemle kurtulmak mümkün değildir. Basit bir keyloggerdan kurtulmak için Başlat>Çalıştır "msconfig" (tırnaklar yok) yazıp açılan pencereden Başlangıç sekmesine gelerek listede açılışta çalışmaya başlayan programları görerek keylogger programınıda tespit ederek başlangıçta çalışmasını durdurabilirisiniz.

Bazı gelişmiş keyloggerlarda ise keyloggerları yok etmek bu kadar kolay değildir.Ã�imdi size bu programlardan nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağım.

Ghost Keylogger programının bilgisayarda çalışıp çalışmadığını öğrenmek için synconfig.exe adlı dosyayı aratıp sistemde olup olmadığını öğrenebilirisiniz.
Ve ghost keylogger programının hangi dizinde olduğunu öğrendikten sonra o dizine gidip uninstall.bat dosyasını çaılıştırın.Artık ghost keyloggerdan kurtuldunuz.

Diğer bir keylooger programı olan iOpus starr programının sistemde olup olmadığını anlamak için windows\system klasöründe starrcmd.exe dosyasını aratın.Eğer öyle bir dosya varsa ve kaldırmak istiyorsanız Başlat>Çalıştır "starrcmd" (tırnaklar yok) yazın ve çıkan programda settings sekmesine gelin.Ardından Advanced Setup tuşuna basarak "Uninstall Starr" diyin.Bir diğer yöntme ise Başlat>Çalıştır "regedit" (tırnaklar yok) yazıp kayıt defterini açarak düzen>bul a gelip wsys.exe diye aratıp çıkan tüm kayıtları silmeniz gerekir.

Bir diğer Keylogger programı olan Invisible Keylogger Stealth programının sistemde olup olmadığını anlamak için vikxd.vxd dosyasını aratın.Eğer öyle bir dosya sistemde
bulunursa kaldırmak için program ekle/kaldırdan iks yazan programı kaldırmayı deneyin.Eğer öyle bişi yoksa windows klasöründe system.ini dosyasında bulunan
"device=vikxd.vxd" ve "vikxdlog=c:\kitkat\kitkat1.dat" yazan satırları silin.

Bu keyloggerlardan kurtulmanın bir diğer yöntemi ise Anti-Keylogger programını kullanmak.Programı Sitedeki Linkleri Sadece Üyelerimiz Görebilir.. adresinden indirebilirsiniz.Program
keylogger ları bulup kaldırabiliyor.Yanlız deneme sürümünde sadece keylogger ları buluyor.Yani kaldırmıyor.Programın tam sürümü için biraz parayı gözden çıkarmanız
gerekiyor.Tabi crackleyip belesh kullanmakta sizin elinizde..

tmpuser

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Internet cafeye gidip icqyu kullandıktan sonra ertesi gün aynı icqya bağlanmak istediğinizde size yanlış parola hatası verebiliri veya kredi kartınızda para
çekilmiş olabilir.Son zamanlarda sözde kendini uyanık sanan cafe sahipleri bu yazılımları bilgisayarlarına kurup müşterilerin şifrelerini çalmaktadır.
Anlattığın çözüm yolları pratik değil hepsini sırayla denemek lazım vede oldukça profesyonel işi ve kesin çözüm vermeyebilecek çözüm bence

Daha kesin ve pratik kökten çözüm bi önerin varsa onu da alalım

şimdi ben oturduğumda internet cafeye ghost mu yüklü hangi keylogger yüklü nerden biliyim ?

Reaksiyon puanı
188
internet cafe gibi yerlerde USB den çalışan linux dağıtımlarını kullanırsanız hem güvende olursunuz hemde verileriniz her zaman yanınızda olur...

forumibo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kardeş bu alıntı heralde hem uzun hemde bir programdan bahsetmişsin ama link falan yok

aquantes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardes allıntı degıl benım emegım ve toplanmıs bılgıler sımdı ıs yerındeyım ben sıze pc de keyloger olup olmadını 1 kac kodlarla yayınlayacam sıtede merak etmeyın

CoCo52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu keyloggerlardan kurtulmanın bir diğer yöntemi ise Anti-Keylogger programını kullanmak.Programı Sitedeki Linkleri Sadece Üyelerimiz Görebilir.. adresinden indirebilirsiniz.Program
keylogger ları bulup kaldırabiliyor.Yanlız deneme sürümünde sadece keylogger ları buluyor.Yani kaldırmıyor.Programın tam sürümü için biraz parayı gözden çıkarmanız
gerekiyor.Tabi crackleyip belesh kullanmakta sizin elinizde..

Gerçekten senin emeğin ise teşekkürler; ama bu son paragraftaki ifade benim bayaa bi kafamı karıştırdı:confused1:

Cybernetic

Asistan
Reaksiyon puanı
0
online oyun oynayanların korkulu ruyası !!

'' dışh !! ''

Keylogger ! :D

aquantes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ewt CYbernetic bırcok car soyabılırsın kısılerın sıfrelerını alabılırsın ve daha bırcok seyler

aquantes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer pc inde keylogger olduğundan şüpeleniyorsan oncelıkle onu bulmalıyız
1-) c:windows\system32 klasörüne gir.
2-) Bu dizinde SystemDll32.exe ve systemDll32.log dosyalarını görüyorsan(ki yanyanadır) pc de key loger mevcut demektir.(ki birçok key loger var ama bu meşhur olanı)
KEY LOGGER' ı silmek için;
Bilgisayarını güvenli modda açarak regedit programını çalıştır.(başlattan run,regedit yaz enter)
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run
anahtarı altındaki SystemDll32 ismindeki anahtarı sil ve sistemi yeniden başlat...

Saygılarımla ...

Cybernetic

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sizin şu çar demenize de ben hastayım ha :D

( bilmeyenler icin çar : characterin dile yatkın okunuşu )

characterim 4 kere hacklendi sagolsun arkadas cevresi vs sayesinde.

önerim eger bir online oyun oynuyor iseniz sabit bir pc den oynayın ve olabildigince arkadaslarınızı pc nize oturtmayın.. bilmediginiz sitelerden bişeyler indirmeyin.. msn deki arkadaslarınızdan bişeyler alıp durmayın..

ayrıca kahretsin ben bu uyelik id sini aldıgımda bilmiyordum ancak cybernetic dunyaca unlu bir keylogger programının ismiymiş..

kimse korkmasın ben öcü degilm :p

CoCo52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mütişsin Dostum...:lol: Bu Arkadaş Kafayı Hack Mack İle Bozmuş:unsure::D
:D Ya yanlış anladın ya da ben açıklamayı eksik yapmışım. Ben, yazının alıntı olup olmadığını sormak istedim; çünkü alıntı gibi gözüküyo o ifadeyle beraber, yoksa bu işlerle kafayı bozmuş değilim.:mrgreen: