Kesintisiz Güç Kaynağı

Bu konuyu okuyanlar

alfabet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba, Tunçmatik Dexter 850VA Ups ürününü aldım. Biraz bilinçsiz ve ani gelişen bir alışveriş oldu. Sorum şu ben bu cihazı Ps4 slim için kullanabilir miyim? Yani en azından elektrikler gittiğinde 1-2 dakikada olsa Ps4 açık kalsın ve ben kendim kapatayım istiyorum. Ps4' ün güç özellikleri şunlar;

GüçAC 100-240 V, 50/60 Hz
Güç tüketimiMaks. 165 W

Aldığım güç kaynağının güç özellikleri şunlar;

Giriş Verileri
  • Giriş Gerilimi (Düşük)
    • 162 VAC
  • Giriş Gerilimi (Yüksek)
    • 290 VAC
  • Giriş Frekansı (Düşük)
    • 50 Hz
  • Giriş Frekansı (Yüksek)
    • 60 Hz
  • Giriş Güç Faktörü
    • Belirtilmemiş
Çıkıi Verileri
  • Çıkış Gerilimi (Düşük)
    • 220 VAC
  • Çıkış Gerilimi (Yüksek)
    • 220 VAC
  • Çıkış Frekansı (Düşük)
    • 50 Hz
  • Çıkış Frekansı (Yüksek)
    • 60 Hz
  • Çıkış Güç Faktörü
    • Belirtilmemiş
  • Dalga Şekli
    • Simule Edilmiş Sinüs

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Kullanabilirsin, hatta 1 saat bile çalışması lazım rahat rahat...

alfabet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kullanabilirsin, hatta 1 saat bile çalışması lazım rahat rahat...
Hocam firmayı aradım bu ürünün konsollar için uygun olamayabileceğini söylediler. Online ups tavsiye ettiler fakat online ups cihazları 1000 TL den başlıyor. Ama konuştuğum kişinin teknik bilgiye sahip olmadığını düşünüyorum.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Online ups bir konsol için gerçekten de gereksiz diye düşünüyorum. Online upsler 1000va civarından ve 900 TL fiyattan satıştalar en az. online upsler genelde sunucu ve aşırı hassas cihaz ve çok önemli bilgileri barındıran bilgisayar ve sunucular için gereklidir. Diğer alt işler ve cihazlar için normal upsler fazlasıyla yeterli olacaktır.

Yalnız şunu diyeyim online ups inanılmaz güzel bir alet ve çok güven veriyor orası da ayrı bir mesele. Ben ev için bile aldım yani. Daha önceden line interactive bir model idi ve basit bi şeydi ama yine de 5 - 10 dk kadar bilgisayarımı (dizüstü) idare edebiliyordu. Masaüstü sistem topladım ve aşağıdaki ürüne benzer harika bir online ups aldım gerekmese bile, sırf o kaliteyi yaşamak için. :) Elektrik gittiğinde 2-3 saat koskoca masaüstü bilgisayarı çalıştırabiliyor ve kullanım sürem 10 ay kadar oldu.

Sonuç olarak şimdiki aldığın ups fazlasıyla yeterli olacaktır ama ben kaliteyi yaşamak istiyorum ileride bilgisayarıma filan da takarım dersen fiyat farkı çok değilse değiştirip online da alabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Online ups en güzel pahalı 4k tv veya büyük ekran (144hz taramalı, çok az erişim süreli) ya da kavisli tv ler için kullanılabilir. Çünkü günümüz ekranları gerçekten de çok hassas olabilmekte, eğer iyi bir ekran veya tv varsa online almak mantıklı olabilir.

Son düzenleme:

alfabet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Online ups bir konsol için gerçekten de gereksiz diye düşünüyorum. Online upsler 1000va civarından ve 900 TL fiyattan satıştalar en az. online upsler genelde sunucu ve aşırı hassas cihaz ve çok önemli bilgileri barındıran bilgisayar ve sunucular için gereklidir. Diğer alt işler ve cihazlar için normal upsler fazlasıyla yeterli olacaktır.

Yalnız şunu diyeyim online ups inanılmaz güzel bir alet ve çok güven veriyor orası da ayrı bir mesele. Ben ev için bile aldım yani. Daha önceden line interactive bir model idi ve basit bi şeydi ama yine de 5 - 10 dk kadar bilgisayarımı (dizüstü) idare edebiliyordu. Masaüstü sistem topladım ve aşağıdaki ürüne benzer harika bir online ups aldım gerekmese bile, sırf o kaliteyi yaşamak için. :) Elektrik gittiğinde 2-3 saat koskoca masaüstü bilgisayarı çalıştırabiliyor ve kullanım sürem 10 ay kadar oldu.

Sonuç olarak şimdiki aldığın ups fazlasıyla yeterli olacaktır ama ben kaliteyi yaşamak istiyorum ileride bilgisayarıma filan da takarım dersen fiyat farkı çok değilse değiştirip online da alabilirsin.

Online ups en güzel pahalı 4k tv veya büyük ekran (144hz taramalı, çok az erişim süreli) ya da kavisli tv ler için kullanılabilir. Çünkü günümüz ekranları gerçekten de çok hassas olabilmekte, eğer iyi bir ekran veya tv varsa online almak mantıklı olabilir.
Hocam ups bozuldu sanırım! Ups' yi akım korumalı prize taktım. Ups' ye ise ps4' ü taktım ve açtım. Daha sonra sanki elektrik kesilmiş gibi akım korumalı prizin düğmesinden kapattım ups kendi aküsünü devreye sokacakmı diye ama ups kapandı ve kapanış o kapanış şuan ne açılıyor ne şarj oluyor.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Arkasında sigorta yuvası var mı?

alfabet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Ekli dosyalar

• IMG_20191010_200841.jpg
    IMG_20191010_200841.jpg
    54.9 KB · Görüntüleme: 332

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
O reset tuşu, ona bastığında da çalışmıyorsa FUSE yazan bir yuva ara.

1570727411376.png

O reset tuşu otomatik sigorta tuşu :

1570727635033.png

alfabet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Ekli dosyayı görüntüle 80069

Ekli dosyayı görüntüle 80069

O reset tuşu otomatik sigorta tuşu :

Ekli dosyayı görüntüle 80070
Hocam reset tuşuna basılmıyor dediğiniz fuse ile alakalı birşeyde yok üstünde. Şarjı bitmiş olabilir mi?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Hocam reset tuşuna basılmıyor dediğiniz fuse ile alakalı birşeyde yok üstünde. Şarjı bitmiş olabilir mi?
Peki üzerinde ışık filan yanıyor mu, yanıyorsa hangi renk yanıyor? ön taraftan foto atarsan iyi olur.

alfabet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Ekli dosyalar

• IMG_20191010_202416.jpg
    IMG_20191010_202416.jpg
    37.4 KB · Görüntüleme: 273
  • IMG-20191010-WA0043.jpeg
    IMG-20191010-WA0043.jpeg
    57.5 KB · Görüntüleme: 308

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Sigortası atmış olmalı, sigorta nasıl devreye alınır kısmını oku kullanım kitapçığından... Sigorta devreye girmiyorsa farklı bir arıza olabilir.

upsye bağlı tüm cihazları ups den ayır ve sigortayı devreye almaya çalış.

alfabet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İl
Sigortası atmış olmalı, sigorta nasıl devreye alınır kısmını oku kullanım kitapçığından... Sigorta devreye girmiyorsa farklı bir arıza olabilir.

upsye bağlı tüm cihazları ups den ayır ve sigortayı devreye almaya çalış.
Hocam kitapçıkta öyle bir bölüm yok. Cihazın üzerinde sadece açma kapama tuşu var nasıl yapılacağını bilmiyorum sanırım iade edeceğim umarım sıkıntı çıkarmazlar iade konusunda.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Nasıl yok :D Ne biçim kitapçık o öyle...

Şunu da yazayım alacaksan bir daha "dexter" marka veya model ups kesinlikle alma. Genelde zaten düşük kalite oluyor fakat burada eğer internetten almış isen arızalı ürünü bilerek de göndermiş olabilirler, ellerinde kalan arızalı ürünleri kakalamaya çalışıyo kurnaz satıcılar.

Mümkünse ekranlı iyi bir ups cihazı almalısın.

alfabet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Nasıl yok :D Ne biçim kitapçık o öyle...

Şunu da yazayım alacaksan bir daha "dexter" marka veya model ups kesinlikle alma. Genelde zaten düşük kalite oluyor fakat burada eğer internetten almış isen arızalı ürünü bilerek de göndermiş olabilirler, ellerinde kalan arızalı ürünleri kakalamaya çalışıyo kurnaz satıcılar.

Mümkünse ekranlı iyi bir ups cihazı almalısın.
Anladım hocam teşekkür ederim yardımın için. Peki hangi modeli tavsiye edersin ben ps4 için düşünüyorum birde işte dursun lazım olur diye.