Kendimden yaşca büyük biriyle arkadaş olunur mu?

SandyShores

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Benden 6 yaş büyük ve en son 5 sene önce gördüm fakat tanışmadık. Sizce olunur mu? Ben 14 yaşında o 20

Mikail_Ebrinç

Profesör
Reaksiyon puanı
2,700
O zaman sıkıntı yok benim en küçük arkadaşım 10 11 aylık :) konuşamıyor zaten konuşsun amca amca diye dolaşır (14 yaşındayım bu arada 4.yegenimde yolda:))

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Benden 6 yaş büyük ve en son 5 sene önce gördüm fakat tanışmadık. Sizce olunur mu? Ben 14 yaşında o 20
Eğer sen onun seviyesine veya o senin seviyene gelebiliyorsa muhabbetiniz yeri geldiğinde ciddi yeri geldiğinde taştaş muhabbeti oluyorsa kısacası kıvamında ve hem dertleşmek hem eğlenmek size uyuyorsa olunur unutma ki akıl yaşta değil başta olduğu için senin yaşanmışlıkların vs seni büyük biri gibi konuşturabilir mesela benim yaşım 16 çok şey yaşadım kaybettiklerim vs oldu genelde de ciddi muhabbetler dertleşmek aradığım için abi diyeceğim insanlar etrafımda kendi yaşımdan fazla arkadaşım yok

Reaksiyon puanı
10,560
Bence arkadaşlık olmaz abi kardeş ilişkisi olur ondan. İstersen akıl yaşın 100 150 yaşında olsun farketmez.

Bizlerin geleneği önce normal yaşa bakar. Ne kadar salakta olsa 70 80 yaşında birine dede amca dayı dediğimiz gibi.
Yaşlar ilerledikçe arkadaşlarının yaş aralığı elbet artacaktır. Zaten fiziksel olarakta düşünce olarakta farklar azalır.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Benim bir 23 yaşımda iyi arkadaşım var, o askerde olduğundan yazışıyoruz bazen ve nadiren telefonla konuşuyoruz. Ben ise 16 yaşındayım. :) Anlaşabiliyorsanız neden olmasın?

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
I ı olmaz. Yaşlar daha yüksek olsa neyse de. Sen afacan o ergenlikten yeni çıkmış birisi. Merhaba Merhaba olur ancak. Sen 20 o 26 olsaydı olurdu

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Dedemden büyük arkadaşım vardı. Bilgisayar konuşur, telefon bakar, anılarından ve bolca yemek olanlarından bahsederdik. Rahmetli oldu Selahattin Amca, eski devlet subayı.

Velhasıl bence on numara olur. Herkesin hayatına dokunabilmek, tecrübelerinden faydalanmak, anılarından empati kurmak çok güzel şeyler.

INY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Kendimden büyük arkadaşlarım var, saygı çizgisini geçmediğin sürece neden arkadaş olamayasın ki?

SandyShores

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Dedemden büyük arkadaşım vardı. Bilgisayar konuşur, telefon bakar, anılarından ve bolca yemek olanlarından bahsederdik. Rahmetli oldu Selahattin Amca, eski devlet subayı.

Velhasıl bence on numara olur. Herkesin hayatına dokunabilmek, tecrübelerinden faydalanmak, anılarından empati kurmak çok güzel şeyler.
Huzur içinde yatsın ?

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
@SandyShores
amin inşallah. güzel bir komutan olduğuna eminim. rastgele tanıştık ve arkadaş kaldık. pandemi sebebiyle gitmedim ama artık whatsapp ve bilgisayarı da açmıyordu. yapacak birşey yok. Ama yinede gerek iş yeri gerekse önceki gerekse sosyal hayat benden 20 yaş büyük abilerim var arkadaş olduğum. Tavsiye de ederim. Kendinden de küçüklerle takılabilirsin.

Zaten sana uyum sağlayanlar yanında durur uyum sağlamadığın kaybolur :)