Kendi paramla ömrüm boyunca iphone se2020 aldım acı reçete

Bu konuyu okuyanlar

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Arkadaşlar ömrüm boyunca “yaş 32” refah görmedim çalışma hayatımda, ne ev alabildim ne araba ne motosiklet tatile gidemedim eğlenemedim evden işe işten eve ve 33 yaşıma acı reçete ile girecem.

bu nasıl bir hayattır [emoji20]

İslam felsefesi bu mudur?

yabancılar keyfince yaşıyor okumamışı bile belli oranda keyif yapıyor biz burada bitkisel hayat yaşıyoruz.

günde 10-12-14 saat çalışıyoruz elde var sıfır [emoji20]
Denilecek Bir Şey Yok Hocam Ben Şahsen Konuşmaktan Bıktım Henüz 16 Yaşındayım Umarım Fırsatım Olursa Bir Şekilde Kepenkleri ABD'İngiltere Veya Almanya Gibi Ülkelere Atmayı İstiyorum Hayırlısı Bakalım Ne Diyelim [emoji53]

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Bunun İslam Felsefesi ile ne alakası var ?
Genelde bu coğrafyada fakirliği överler Peygamberin ağzı kokardı ayakkabısı yoktu saçları yağlı doğru dürüst yıkanamıyordu derler akşam bir hurma bulursa şükrederdi derler hırkası bile yırtık pırtık.

Ömründe para altın görmemiş sağdan soldan gelenle idare etmiş yatağı bile yok, evide yıkılmak üzere olan bir harabe, evin içi küf kokuyor fare ile dolu.

ve bunu bugün anlatanlar övünerek ve övünmemizi istiyorlar yaşam biçminiz bu olsun diyorlar.

sen hiç Hz. İsa (a.s) ve Hz. Musa (a.s) böyle bir hayata maaruz kaldığını duydun mu?

zorluklar islamda, huzur refah hristiyanlıkta.

Kusura bakma dostum, bugün isyan günümdeyim ?

not: müslümanım

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Dostum İslam ile ne alakası var bu durumun anlamadım.
Burası çile dünyası diye bir şeyler geçiyor diye mi dedin bunu?

Tek çile fakirlik değildir. Aşk, kimsesizlik, aldatılma, tanrı arama, kendini kaybetme...

Eğer hayatın kötüyse bunun sebepleri aklını zamanında iyi kullanmamış olmandır ve iPhone gibi şeyleri bir şey sanıp, kendine acımandır.

Sen iyi bir insan ol yeter.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Genelde bu coğrafyada fakirliği överler Peygamberin ağzı kokardı ayakkabısı yoktu saçları yağlı doğru dürüst yıkanamıyordu derler akşam bir hurma bulursa şükrederdi derler hırkası bile yırtık pırtık.

Ömründe para altın görmemiş sağdan soldan gelenle idare etmiş yatağı bile yok, evide yıkılmak üzere olan bir harabe, evin içi küf kokuyor fare ile dolu.

ve bunu bugün anlatanlar övünerek ve övünmemizi istiyorlar yaşam biçminiz bu olsun diyorlar.

sen hiç Hz. İsa (a.s) ve Hz. Musa (a.s) böyle bir hayata maaruz kaldığını duydun mu?

Sorumun cevabı bu değil. İslam Felsefesi ile ne alakası var onu söylermisin ? Aynı ülke sınırları içerisinden ben Ateistim veya Hristiyanım diyen farklı muhamele görüyormuş gibi konuşuyon.

Sen çalıştın çabaladın FEN LİSESİNDE okudun sınavlarda derece yaptın doktor oldu 2-3 dil öğrendin veya ticaret yaptın para kazandında İslam mı elinden aldı ?

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Bana göre hiç bir şey işte.
Sana göre hiç bir şey olabilir ama donanım olarak şuan iyi.
İşletim sistemi de iyi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorumun cevabı bu değil. İslam Felsefesi ile ne alakası var onu söylermisin ? Aynı ülke sınırları içerisinden ben Ateistim veya Hristiyanım diyen farklı muhamele görüyormuş gibi konuşuyon.

Sen çalıştın çabaladın FEN LİSESİNDE okudun sınavlarda derece yaptın doktor oldu 2-3 dil öğrendin veya ticaret yaptın para kazandında İslam mı elinden aldı ?
Şimdi bunu direk ona bağlamayalım eskiden eğitim şartları pek iyi değildi diye biliyorum.
Fakat borsayı öğrenmeye çalışabilirdi.50k kazanan var.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Böyle bir kıyaslamaya girmedim. Ben sadece bu ürünler sizde yok diye üzülmeyin anlamında dedim.
Neden üzülmeyelim?
PlayStation 5 yok.Xbox Series X yok.Amiral gemisi telefon yok.RTX 30* veya 20* yok.4k televizyon yok.Hadi televizyon neyse daha standart hale gelmedi.Doğru dürüst akıllı saat yok.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Dostum İslam ile ne alakası var bu durumun anlamadım.
Burası çile dünyası diye bir şeyler geçiyor diye mi dedin bunu?

Tek çile fakirlik değildir. Aşk, kimsesizlik, aldatılma, tanrı arama, kendini kaybetme...

Eğer hayatın kötüyse bunun sebepleri aklını zamanında iyi kullanmamış olmandır ve iPhone gibi şeyleri bir şey sanıp, kendine acımandır.

Sen iyi bir insan ol yeter.

saydıklarının hepsi en ağırı en acısıyla bende mevcut ? konu açmıştım buraya

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189

Hz. Muhammed'in(SAV) ve sahabelerin tebliğin ilk yıllarında Mekkeli müşriklerin boykotları sonucu midesine taş bağladıkları bile olmuştur fakat yırtık veya eski bile olsa temiz giyinmişlerdir. Ayrıca imkanları olduğu halde aç yatmamışlardır ama bizler gibi de fazla fazla yememişlerdir.
Yaşadıkları yerin ve kendilerinin temizliğine dikkat etmişler, misvak kullanmayı ve hafta en az bir kez banyo yapmayı öğütlemişlerdir.
Lütfen böyle konularda kulaktan dolma bilgilerin doğruluğundan emin olmadıkça yorum yapmayın

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Türkiye'nin dini İslam değil ve İslam ile yönetilmiyor ki? Kaldı ki Arap ülkelerinin bir çoğu rahat içinde yaşarken bir çoğu da sefillik çekebiliyor. O yüzden bu yanlış bir düşüncedir.
Dini İslam değil ama onların Doları varsa bizimde Allah'ımız var deniyor yani sadece resmi olarak.

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Günümüzde gerçek anlamda İslam ile yönetilen bir ülke yok sadece Müslüman nüfusun yoğun olması sebebiyle İslam'a yakın olan ülkeler var.
Eğer gerçekten İslam'la yönetilen bir ülke olsa,orası dünyanın en müreffeh ülkesi olurdu.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
İslamiyet sosyal bir dindir. İnsanlar gerçekten kendilerine göre düzenledikleri için bugün gerçek anlamda bir İslami yönetim yoktur.

Dini İslam değil ama onların Doları varsa bizimde Allah'ımız var deniyor yani sadece resmi olarak.
Burada ki mesaj halkın iradesini para ile kontrol edemezsiniz demekti. Çünkü AKP'yi halk seçti ve halkın iradesi de AKP.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Günümüzde gerçek anlamda İslam ile yönetilen bir ülke yok sadece Müslüman nüfusun yoğun olması sebebiyle İslam'a yakın olan ülkeler var.
Eğer gerçekten İslam'la yönetilen bir ülke olsa,orası dünyanın en müreffeh ülkesi olurdu.
Katılıyorum.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Denilecek Bir Şey Yok Hocam Ben Şahsen Konuşmaktan Bıktım Henüz 16 Yaşındayım Umarım Fırsatım Olursa Bir Şekilde Kepenkleri ABD'İngiltere Veya Almanya Gibi Ülkelere Atmayı İstiyorum Hayırlısı Bakalım Ne Diyelim [emoji53]
İşte bu ülkeyi sarmasını istedikleri zihniyet budur. İstekleri baya bir yerine gelmiş anlaşılan!
Ben senin başta Atatürk'e sonra da bu ülkeye olan sadakatinden resmen şüphe ediyorum şu an. Bu kadar açık verme....

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
İşte bu ülkeyi sarmasını istedikleri zihniyet budur. İstekleri baya bir yerine gelmiş anlaşılan!
Ben senin başta Atatürk'e sonra da bu ülkeye olan sadakatinden resmen şüphe ediyorum şu an. Bu kadar açık verme....
Kendi ülkeni eleştirsen daha yerli olur.

ahmetyasinayd

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar ömrüm boyunca “yaş 32” refah görmedim çalışma hayatımda, ne ev alabildim ne araba ne motosiklet tatile gidemedim eğlenemedim evden işe işten eve ve 33 yaşıma acı reçete ile girecem.

bu nasıl bir hayattır ?

İslam felsefesi bu mudur?

yabancılar keyfince yaşıyor okumamışı bile belli oranda keyif yapıyor biz burada bitkisel hayat yaşıyoruz.

günde 10-12-14 saat çalışıyoruz elde var sıfır ?
hırsız olmadan refah bir hayat sürdüremezsin