Kendi paramla ömrüm boyunca iphone se2020 aldım acı reçete

Bu konuyu okuyanlar

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Bu bir eleştiri değil.
Konu dışındaki bir konuda söyleyebileceklerim bu kadar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Konu dışındaki bir konuda söyleyebileceklerim bu kadar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen eleştiri diye kendi öznel düşünceni söyledin bu bir eleştiri değil ve bana bunu atıyorsun.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Sen eleştiri diye kendi öznel düşünceni söyledin bu bir eleştiri değil ve bana bunu atıyorsun.
Eleştiri yapamam diyorum. Sadece kimi eleştirdiğimi söyledim. Konu siyasete taşınırsa yazabilirim.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
İşte kimi eleştirdiğin belli değil yapıcı bir eleştiri değil.
Recep Tayyip Erdoğan'ın yıllardır anayasasında "Laiktir" ibaresi geçen bu ülkede dini sonuna kadar kullanması ve bundan asla taviz vermemesi bu ülkenin en büyük problemidir.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise koltuk sevdasına bu problemi çözebilecek birine koltuğu devretmemesi de bundan daha büyük bir problemdir.
18 yıllık özet budur.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Recep Tayyip Erdoğan'ın yıllardır anayasasında "Laiktir" ibaresi geçen bu ülkede dini sonuna kadar kullanması ve bundan asla taviz vermemesi bu ülkenin en büyük problemidir.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise koltuk sevdasına bu problemi çözebilecek birine koltuğu devretmemesi de bundan daha büyük bir problemdir.
18 yıllık özet budur.
Memnun oldum. Taraflı gibi geldin öncekilerde.
Bunun yanında halkın eski m.bakanının dolar umurumda değil dese de gerekli tepkiyi koymaması,doların artışına rağmen iktidarda bir baskı oluşturmaması bir hatadır. Basın özgürlüğünün olmaması ve bunun normalmiş gibi gösterilmesi. (birçok korkak kanalın ınstagram'dan yapılan istifayı açıklamaması gibi.)

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
İslam'ı İslam yapan insanlar değildir, insan değiştiremez ve yeni ayetler, hurafeler uyduramaz. İnsanların İslam'dan soğumasının nedeni onu kullanarak insanların duygularıyla oynayanlardır. Bu arada iPhone alınca zengin mi oluyorsunuz? Hani donanım falan desen daha mantıklı.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
18 yıllık özet budur.

2 Hafta forumdan uzak kaldın bak görenler yandaş sanıyor taraflı sanıyor seni :D Performansında düşüş var.
Kimseyi eleştiremiyon sanıyorlar...
Birazdan Trolsün yandaşsın laftamaları gelmezse iyidir :p:p

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Levent Kırca bununla ilgili bir skeç hazırlamıştı. Başbakanı değiştirse bile enflasyon artıyordu, sorun sadece koltuk sevdasında değil, sorun millette.

Reis reis, ne bu illet?

Dolar dolar, ne bu zillet?

Celladına aşık olmuşsa bir millet,

İster ezan ister çan dinlet,

İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet,

Müstehaktır ona her türlü zillet.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Bu arada iPhone alınca zengin mi oluyorsunuz? Hani donanım falan desen daha mantıklı.
Sadece donanım değilki PS5 özel oyunları,Xbox Series X'de Gamepass,4k oyun deneyimi,100 mbps internet.
iOS,MacOS (ben Windows ve Linux'dan yanayım çünkü Mac'lerde oyun iyi değil diye biliyorum fakat isteyen olabilir),Windows 10 (Ağır bir işletim sistemi.İyi donanım gerek.)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
2 Hafta forumdan uzak kaldın bak görenler yandaş sanıyor taraflı sanıyor seni :D Performansında düşüş var.
Kimseyi eleştiremiyon sanıyorlar...
Birazdan Trolsün yandaşsın laftamaları gelmezse iyidir :p:p
Sen performansı beğenmediysen sıkıntı var demektir :p. 1 aydır yokum ben :D.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Levent Kırca bununla ilgili bir skeç hazırlamıştı. Başbakanı değiştirse bile enflasyon artıyordu, sorun sadece koltuk sevdasında değil, sorun millette.

Reis reis, ne bu illet?

Dolar dolar, ne bu zillet?

Celladına aşık olmuşsa bir millet,

İster ezan ister çan dinlet,

İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet,

Müstehaktır ona her türlü zillet.
Sonra da yurt dışına gitmek isteyince kızılıyor.
Bence bu ülke 20 yıl sonra yenilenecek daha iyiye gidecek. Tabii yurtdışına gitmek engellenirse. Şuanda okuyan kesim artıyor. Ayrıca bence üniversite okumayan veya en azından lise okumayan oy kulanmamalı. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
İşte bu ülkeyi sarmasını istedikleri zihniyet budur. İstekleri baya bir yerine gelmiş anlaşılan!
Ben senin başta Atatürk'e sonra da bu ülkeye olan sadakatinden resmen şüphe ediyorum şu an. Bu kadar açık verme....
Türk Olduğum İçin Gururluyum Atama Saygılıyım 10 Kasımda Yas Bile Tutarım Ama Burda Olay Milliyetçilik Değil Yaşam Şartları Eğer Ülkende Yaşam Şartları Kötü Olursa Buna Mecbur Kalırsan Öyle Yada Böyle Kepenkleri Göç İle Diğer Ülkelere Atarsın Ülkeye Sadakatım Var Yok Değil Ama Ekonomik Anlamda Umudum Yok Ben Ömrümün Sonuna Kadar Bir Ev Bir Araba Alıp Mezara Girmek İstemiyorum Belkide Hayattan Daha Fazlasını Bekliyorum? Belkide Bir İşci Olmak Yerine Kariyer Planlıyorum? Siz Yaşamak İsteyebilirsiniz Bende Şuan Yaşamak Zorundayım Ülkeme Ve Bayrağıma Sonuna Kadar Sadık Bir İnsanım Ama Sırf Bunun İçin Ömrümün Sonuna Kadar Bu Şartlarda Yaşayamam Yolu Uzun Biriyim Ben Bu Yorumu Bana Hızlıca Yapıp İşi Milliyetçiliğe Çekmek Yerine Bulunduğumuz Duruma Bakın Derim Şuanda Refah Seviyesi Olarak Ne Durumda Olduğumuza Bakın Ben Bir Telefon Alırken 6000 Birim TL Cinsi Para Ödüyorum Yurt Dışında 600 Birim Ödeniyor? Herkes Kendinden Sorumlu Bu Dünyada Ülke Bayrak Ata Sevgisinin Yeri Ayrıdır Ama Sırf Bunlari Yapmisim Gibi Göstereyim Diye Ne Kendime Ne De Diğer İnsanlara Bu Ekonomik Şartlarla Burda Kalın Burda Yaşayın Ömrünüzün Sonuna Kadar Boğuşun Diyemem Ülkemi Her Ne Kadar Sevsemde "Gerçekler" Denen Bir Kavram Var Ve Ona Baktığımda Ekonomik Açıdan Bu Gidişle Burda Yaşamam Sadece Geleceğimi Ve İsteklerimi Çöp Etmek Olucaktır İyi Forumlar Dilerim.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Milletin yüzüne bakmadığı telefonlar niye bizde servet değerinde anlaması güç.

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Ülkenin yarısından fazlası yoksulluk sınırının altında...

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Vergiyi Çık Yine Pahalı Be Hocam Onlarda Vergi Dahil O Fiyatlara Geliyor Neredeyse Yinede Pahalı :/ Ben Telefonumu 4 Senede Bir Ancak Degisebiliyorum O Da Öğrenci Oldugumdan Ve Para Arttirdigimdan Ev Gecindirme Sorunum Olmadigindan Ordaki Adamlar Senede Bir Değiştiriyor Hatta Yetmiyor 2.İncisini Alıyor Yani Vatan Millet Toprak Sevgimizi Eleştiren Kesim Ne Bekliyor Buna Gözlerimizi Kapayıp Sürünelim Mi? Anlamıyorum Hocam Cidden Ama Sende Haklısın [emoji108]

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Türk Olduğum İçin Gururluyum Atama Saygılıyım 10 Kasımda Yas Bile Tutarım Ama Burda Olay Milliyetçilik Değil Yaşam Şartları Eğer Ülkende Yaşam Şartları Kötü Olursa Buna Mecbur Kalırsan Öyle Yada Böyle Kepenkleri Göç İle Diğer Ülkelere Atarsın Ülkeye Sadakatım Var Yok Değil Ama Ekonomik Anlamda Umudum Yok Ben Ömrümün Sonuna Kadar Bir Ev Bir Araba Alıp Mezara Girmek İstemiyorum Belkide Hayattan Daha Fazlasını Bekliyorum? Belkide Bir İşci Olmak Yerine Kariyer Planlıyorum? Siz Yaşamak İsteyebilirsiniz Bende Şuan Yaşamak Zorundayım Ülkeme Ve Bayrağıma Sonuna Kadar Sadık Bir İnsanım Ama Sırf Bunun İçin Ömrümün Sonuna Kadar Bu Şartlarda Yaşayamam Yolu Uzun Biriyim Ben Bu Yorumu Bana Hızlıca Yapıp İşi Milliyetçiliğe Çekmek Yerine Bulunduğumuz Duruma Bakın Derim Şuanda Refah Seviyesi Olarak Ne Durumda Olduğumuza Bakın Ben Bir Telefon Alırken 6000 Birim TL Cinsi Para Ödüyorum Yurt Dışında 600 Birim Ödeniyor? Herkes Kendinden Sorumlu Bu Dünyada Ülke Bayrak Ata Sevgisinin Yeri Ayrıdır Ama Sırf Bunlari Yapmisim Gibi Göstereyim Diye Ne Kendime Ne De Diğer İnsanlara Bu Ekonomik Şartlarla Burda Kalın Burda Yaşayın Ömrünüzün Sonuna Kadar Boğuşun Diyemem Ülkemi Her Ne Kadar Sevsemde "Gerçekler" Denen Bir Kavram Var Ve Ona Baktığımda Ekonomik Açıdan Bu Gidişle Burda Yaşamam Sadece Geleceğimi Ve İsteklerimi Çöp Etmek Olucaktır İyi Forumlar Dilerim.
Madem sadıksın, ülke için uğraşacaksın. Uğraşamam deyip gidiyorsan bu yazdıklarının hepsini al çöpe at.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Madem sadıksın, ülke için uğraşacaksın. Uğraşamam deyip gidiyorsan bu yazdıklarının hepsini al çöpe at.
İktidar Problemli Muhalefet Problemli Sen Problemlisin Seninle Aynı Kafada Giden Kesimde Problemli Siz Düzelmeden Bize Demeniz Mantıksız Tünelin Ucunda Işık Görmüyorum Ama Emin Ol Görürsem Her Türk Evladı Gibi Vatanım İçin Gerekeni Yaparım Göç Edenler Bile Dönüp Yapar Ama Yeter Ki Tünelin Ucunda Işık Olsun Ama Yok.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,227
Hz. Muhammed'in(SAV) ve sahabelerin tebliğin ilk yıllarında Mekkeli müşriklerin boykotları sonucu midesine taş bağladıkları bile olmuştur fakat yırtık veya eski bile olsa temiz giyinmişlerdir. Ayrıca imkanları olduğu halde aç yatmamışlardır ama bizler gibi de fazla fazla yememişlerdir.
Yaşadıkları yerin ve kendilerinin temizliğine dikkat etmişler, misvak kullanmayı ve hafta en az bir kez banyo yapmayı öğütlemişlerdir.
Lütfen böyle konularda kulaktan dolma bilgilerin doğruluğundan emin olmadıkça yorum yapmayın
Gerçeği ben biliyorum merak etme ama bize dayatılan bu.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
İktidar Problemli Muhalefet Problemli Sen Problemlisin Seninle Aynı Kafada Giden Kesimde Problemli Siz Düzelmeden Bize Demeniz Mantıksız Tünelin Ucunda Işık Görmüyorum Ama Emin Ol Görürsem Her Türk Evladı Gibi Vatanım İçin Gerekeni Yaparım Göç Edenler Bile Dönüp Yapar Ama Yeter Ki Tünelin Ucunda Işık Olsun Ama Yok.
Başbuğ Atatürk ışık arama, ışık ol demiş.
Ben ışık olamam belki ama ışık görüyorum çok şükür.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
En azından lise okumayan oy kulanmamalı. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
50 yaş üstü oy kullanmasın diyorum. Hem risk grubundalar, hem çalışamıyorlar, hem dolandırılıyorlar, hem de malum partiye oy veriyorlar :)
Sadece donanım değil ki, Windows 10 (Ağır bir işletim sistemi.İyi donanım gerek.)
Windows 10 ağır bir işletim sistemi değil, düşük donanımla bile yeterli. Çok nadir olsa da "Geçici Oturumla Profil Açtınız" hatası çıkıyor. Tek isteğim onun düzeltilmesi :)

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Başbuğ Atatürk ışık arama, ışık ol demiş.
Ben ışık olamam belki ama ışık görüyorum çok şükür.
Tabi Görüşler Farklıdır Bak Ona Saygım Sonsuz Sen Görebilirsin Işık Ama Ben Göremiyorum Basın Susturuluyor Eleştiri Yapanlar Hapishanelerde Çürüyor Ekonomi Bakanı Maaşınızı Dolarla Mı Alıyorsunuz? Gibisinden Komik Yorumlar Yapıyor Yanlış Anlama Hocam Tartışmak Veya Bir Algı Yaratmak İstemiyorum Ama Bu Durumlar Cidden Can Sıkıcı Cidden Tekrardan İyi Forumlar Dilerim

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Tabi Görüşler Farklıdır Bak Ona Saygım Sonsuz Sen Görebilirsin Işık Ama Ben Göremiyorum Basın Susturuluyor Eleştiri Yapanlar Hapishanelerde Çürüyor Ekonomi Bakanı Maaşınızı Dolarla Mı Alıyorsunuz? Gibisinden Komik Yorumlar Yapıyor Yanlış Anlama Hocam Tartışmak Veya Bir Algı Yaratmak İstemiyorum Ama Bu Durumlar Cidden Can Sıkıcı Cidden Tekrardan İyi Forumlar Dilerim
Bende çözüleceğini söylüyorum. İleride bu düşünceleriniz değişecek. Garantisi benden.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Bende çözüleceğini söylüyorum. İleride bu düşünceleriniz değişecek. Garantisi benden.
Benimde Temennim O Hocam Umarım Değişirde O Dediğimi Bende Yapmam Kalırım Burda Benimde Dileğim O Yönde Hayırlısı Diyelim Sohbet İçin Teşekkürler İyi Forumlar Hocam [emoji108]