Rehber Kendi mobile oyunumu yaptım (Soru sorabilirsiniz)

Bu konuyu okuyanlar

serhatwxe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhabalar.
Yaklaşık 2 senede önce pandemi döneminde başladığım virüs temalı zombi oyununa ortalama 5 ay civarı süre ayırdım. Erken başladım fakat bu aralıkların çoğu boş geçti. Oyun 5 ay civarı bir sürede bitti. Küçüklüğümden beri oyun sektörüne ilgim vardı ve yıllardır bir oyun yapacağım diyordum, sonunda ortaya kendi çapımda bir şey oyun çıkardım.

Oyunun fragmanı:

Oyunu değerlendirirken lütfen büyük şirketlerin çıkardığı oyunlarla karşılaştırmayın. Bu oyunu ben tek başıma yaptım. Bazı modelleri hazır kullandım. Çoğu model bana ait. Silahlardan Deagle bana ait. Fakat oyundaki tüm silahların animasyonunu yine kendim yaptım. Oyunumun en büyük 2 kötü yanı bir boyutu, iki multiplayer olmaması.

Kullandığım programlar:
Oyun motoru:
Unreal Engine 4
Yazılım dili: C++'ın görsel programlama hali olan Blueprint
Model aşaması için:
Maya 3D (Modelin çoğu aşaması burada geçti)
Zbrush (Detaylı, organik modeller buradan)
Substance Painter (Texture, materyal buradan)
Mari 3D (Ana karakterin surat texturunu buradan hallettim)
Marvelous Designer (Kıyafetler)
Photoshop (Klasik emektarımız :) )

• 10 farklı harita, 50 level.
  • 15 Farklı Zombi.
  • 15 Farklı Silah.

4216864549.jpeg

648537055.jpeg

2043170135.jpeg

Bu oyuna ayırdığım emek - bilgi birikimini PC oyunu çıkarmak için harcasaydım, güzel bir oyun çıkarabilirdim. Ama deneyim oldu.
Hoşunuza gitmişse ya da destek amacıyla indirip 5 yıldız verirseniz çok iyi olur.
Oyun ile alakalı her türlü merak ettiğiniz soruları buradan yanıtlayacağım.

Oyunun Linki:
https://play.google.com/store/apps/d...iva.killzombie

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
iphone kullanıyorum bu yüzden indiremeyeceğim.

Ama videodan gördüğüm kadarıyla tek başına güzel bir iş çıkarmışsın diyebilirim, tebrikler.

Bunu oyun stüdyoları ile paylaş, belki ekmek kapısı olur.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,154
Mükemmel değil ancak kötü de değil. Tek kişilik bir kadro için gayet iyi. 9-12 kesim için tercih edilesi bir oyun olacaktır ama bunun için reklam ve pazarlamanın iyi yapılması lazım. Tabii imkanınız varsa. Emeğinize sağlık.

Mikail_Ebrinç

Profesör
Reaksiyon puanı
2,700
Merhabalar.
Yaklaşık 2 senede önce pandemi döneminde başladığım virüs temalı zombi oyununa ortalama 5 ay civarı süre ayırdım. Erken başladım fakat bu aralıkların çoğu boş geçti. Oyun 5 ay civarı bir sürede bitti. Küçüklüğümden beri oyun sektörüne ilgim vardı ve yıllardır bir oyun yapacağım diyordum, sonunda ortaya kendi çapımda bir şey oyun çıkardım.

Oyunun fragmanı:

Oyunu değerlendirirken lütfen büyük şirketlerin çıkardığı oyunlarla karşılaştırmayın. Bu oyunu ben tek başıma yaptım. Bazı modelleri hazır kullandım. Çoğu model bana ait. Silahlardan Deagle bana ait. Fakat oyundaki tüm silahların animasyonunu yine kendim yaptım. Oyunumun en büyük 2 kötü yanı bir boyutu, iki multiplayer olmaması.

Kullandığım programlar:
Oyun motoru:
Unreal Engine 4
Yazılım dili: C++'ın görsel programlama hali olan Blueprint
Model aşaması için:
Maya 3D (Modelin çoğu aşaması burada geçti)
Zbrush (Detaylı, organik modeller buradan)
Substance Painter (Texture, materyal buradan)
Mari 3D (Ana karakterin surat texturunu buradan hallettim)
Marvelous Designer (Kıyafetler)
Photoshop (Klasik emektarımız :) )

• 10 farklı harita, 50 level.
  • 15 Farklı Zombi.
  • 15 Farklı Silah.

4216864549.jpeg

648537055.jpeg

2043170135.jpeg

Bu oyuna ayırdığım emek - bilgi birikimini PC oyunu çıkarmak için harcasaydım, güzel bir oyun çıkarabilirdim. Ama deneyim oldu.
Hoşunuza gitmişse ya da destek amacıyla indirip 5 yıldız verirseniz çok iyi olur.
Oyun ile alakalı her türlü merak ettiğiniz soruları buradan yanıtlayacağım.

Oyunun Linki:
https://play.google.com/store/apps/d...iva.killzombie
bu oyun bilgisayar a çıkacak mı iyi oyuna benziyor

Alioth

Asistan
Reaksiyon puanı
394
Map dizaynı çok boş olmuş onun dışında seslendirme,spritelar falan güzel olmuş fragmandan gözüktüğü kadarıyla araba sürüş ve zombilerin yapay zekası pek hoş gözükmedi bana,öncelikle oyunun türünü bilmiyorum amaç gidip zombi öldürmek ise oynanabilir ama hikayeli ve ciddi bir oyun ise bu map dizaynı ile bu oyun oynanmaz,ama en azından berbat bir iş olmamış pc de çok daha güzel işler başarabilirsin

Son düzenleme:

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Oyun güzel bir şeye benziyor elinize sağlık ?

serhatwxe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
600mb fazlaymış ya :D
Gün içinde indirir oynarım :)

Hahahaha valla öyle ya herkes fazla diyor biraz üzücü, olay nickinize döndü. 5 yıldız vermeyi unutmayın hocam :)

iphone kullanıyorum bu yüzden indiremeyeceğim.

Ama videodan gördüğüm kadarıyla tek başına güzel bir iş çıkarmışsın diyebilirim, tebrikler.

Bunu oyun stüdyoları ile paylaş, belki ekmek kapısı olur.

iOS'a çıkarmak beni biraz aştı yakında onu da zorlayacağım ama. Teşekkür ederim :)

Mükemmel değil ancak kötü de değil. Tek kişilik bir kadro için gayet iyi. 9-12 kesim için tercih edilesi bir oyun olacaktır ama bunun için reklam ve pazarlamanın iyi yapılması lazım. Tabii imkanınız varsa. Emeğinize sağlık.

Teşekkürler hocam reklam ve pazarlama işi için önce forumları zorluyorum. Sonra harçlığımı alıp Google kuponlarıyla vs. halledeceğim. Sonrasını düşünürüm artık :)

bu oyun bilgisayar a çıkacak mı iyi oyuna benziyor

Android'e çıkıyor hocam, teşekkürler bu arada.

Map dizaynı çok boş olmuş onun dışında seslendirme,spritelar falan güzel olmuş fragmandan gözüktüğü kadarıyla araba sürüş ve zombilerin yapay zekası pek hoş gözükmedi bana,öncelikle oyunun türünü bilmiyorum amaç gidip zombi öldürmek ise oynanabilir ama hikayeli ve ciddi bir oyun ise bu map dizaynı ile bu oyun oynanmaz,ama en azından berbat bir iş olmamış pc de çok daha güzel işler başarabilirsin

Map Dizaynı için aynı yorumları aldım maalesef ve ne yazık ki haklısınız biraz boş. Amaç zombi öldürmek. Teşekkür ederim yorumunuz için.

Oyun güzel bir şeye benziyor elinize sağlık ?

Teşekkürler :)