Kendi işletim sistemimi yapacağım

Bu konuyu okuyanlar

Murat01Can

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
55
Başlıkta yazdığı gibi kendi işletim sistemi mi yapacağım ancak tek başıma değil birkaç kişiyle birlikte yapacağız 5-6 kişi falan
Adını henüz daha bulamadık ancak en yakında adını koyacağız

Kendi işletim sistemi çekirdeğimizi oluşturucağız
Hem bilgisayar hemde Mobil işletim sistemi
Apple gibi renkli ve şık uygulamalar
Çip ve PIC olacak
Çoğu oyunu indirebilicek

Biz bu yaptığımız işletim sistemini sadece biz kullanıcağız

Önerileriniz varsa konuya cevap vererek söyleyebilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer işletim sistemi çekirdeği oluşturamazsak Unix tabanlı yapacağız

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Programlama bilginiz ne durum da ?
İşletim sistemleri hakkında neler biliyorsunuz ?

Murat01Can

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
55
Programlama bilginiz ne durum da ?
İşletim sistemleri hakkında neler biliyorsunuz ?
Kodlamayı biliyoruz kendi bilgisayarınızı yapacağız ancak sataşını sunmuyacağız yanlışsa biz kullanıcağız bu iş için fazla para harcayacağız gibi görünüyor.

Phorkys

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
56
Kodlamayı biliyoruz kendi bilgisayarınızı yapacağız ancak sataşını sunmuyacağız yanlışsa biz kullanıcağız bu iş için fazla para harcayacağız gibi görünüyor.
Hangi dilleri biliyorsunuz?Sıfırdan kendi işletim sisteminizi yapmak kolay bir iş değil bakın size öyle gelmeyebilir ama gerçekten çok zor gün gelecek bıkacaksınız,sıkılacaksınız ama gerçekten yapabileceğinize inanıyorsanız yolunuz açık olsun ben technopatten geldim buraya. sizle aynı şeyi yapmak isteyen arkadaşlar vardı ve sanırım yapamadilar ses seda yok.Size önerim halı hazırda bulunan bir işletim sistemini kullanıp katlarınızı onun üstüne çıkın eskiden arkadaşlarımla sıkıntıdan Windows 7'yi modlardık ve bir görev çubuğunu değiştirmek nerdeyse 1 günümüzü aldı.Zor bir iş umarım başarırsınız.

AVG Brave

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Başlıkta yazdığı gibi kendi işletim sistemi mi yapacağım ancak tek başıma değil birkaç kişiyle birlikte yapacağız 5-6 kişi falan
Adını henüz daha bulamadık ancak en yakında adını koyacağız

Kendi işletim sistemi çekirdeğimizi oluşturucağız
Hem bilgisayar hemde Mobil işletim sistemi
Apple gibi renkli ve şık uygulamalar
Çip ve PIC olacak
Çoğu oyunu indirebilicek

Biz bu yaptığımız işletim sistemini sadece biz kullanıcağız

Önerileriniz varsa konuya cevap vererek söyleyebilirsiniz.

Eğer işletim sistemi çekirdeği oluşturamazsak Unix tabanlı yapacağız
Çoğu oyunu indirebilecekse MS-DOS (Windows) tabanı uygun olur.
En az masraflı bir GNU dağıtımı düşünebilirsiniz.
Hem de, sadece biz kullanacağız?
Sadece siz kullanacaksanız ISOyu editle yeter. Herkese sunun ki, biz de faydalanabilelim; hem parasını da çıkarmış olursunuz.

Murat01Can

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
55
Hangi dilleri biliyorsunuz?Sıfırdan kendi işletim sisteminizi yapmak kolay bir iş değil bakın size öyle gelmeyebilir ama gerçekten çok zor gün gelecek bıkacaksınız,sıkılacaksınız ama gerçekten yapabileceğinize inanıyorsanız yolunuz açık olsun ben technopatten geldim buraya. sizle aynı şeyi yapmak isteyen arkadaşlar vardı ve sanırım yapamadilar ses seda yok.Size önerim halı hazırda bulunan bir işletim sistemini kullanıp katlarınızı onun üstüne çıkın eskiden arkadaşlarımla sıkıntıdan Windows 7'yi modlardık ve bir görev çubuğunu değiştirmek nerdeyse 1 günümüzü aldı.Zor bir iş umarım başarırsınız.
Kendi bilgisayarımızı ve mobil işletim sistemizi yapmaya çalışıyoruz eğer kendi işletim sistemizi yapamazsak elimizde bulunduğu bilgisayarıları ve mobil cihazlar ile kendi işletim sistemizi yapıcağaz zaten çoğu kişi kendi işletim sistemini yapıyor.

Çoğu oyunu indirebilecekse MS-DOS (Windows) tabanı uygun olur.
En az masraflı bir GNU dağıtımı düşünebilirsiniz.
Hem de, sadece biz kullanacağız?
Sadece siz kullanacaksanız ISOyu editle yeter. Herkese sunun ki, biz de faydalanabilelim; hem parasını da çıkarmış olursunuz.
Unix tarzı olacak uygulamaları Apple uygulamalarına benzeyecek çoğu uygulamayı ve oyunu indirebilicek

Murat01Can

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
55
Programlama kısmını anlarım da..... Cihaz üretimi planlıyorsanız sizin iş yaş. Baştan söliyim
Yapmaya çalışıyoruz ancak herkes ile paylaşmak için değil sadece biz kullanıcağız eğer cihaz yapamazsak olan bilgisayarılar ile işletim sistemi yapacağız

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Yapmaya çalışıyoruz ancak herkes ile paylaşmak için değil sadece biz kullanıcağız eğer cihaz yapamazsak olan bilgisayarılar ile işletim sistemi yapacağız
En iyisi Tuşlu telefonlar için program yapın. Mesela Nokia Symbian modeller için başka bir program üretin. Bilgisayar altyapılı felan. Exe çalıştıran

Murat01Can

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
55
Kendi bilgisayarımızı ve Telefonumuzu yapamadık ancak ancak kendi bilgisayarımızı programlama yapıcağız ve Unix yada Java yapmaya düşünüyoruz

Dil Swift olacak

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Programlama seviyeniz ne durumda biliyorum demekle olmuyor maalesef .
Neler biliyorsunuz biraz anlatında size fikir verelim .

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Başarılar dileyelim bari .

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Ben de yıllar yıllar önce foruma senin gibi konular açmıştım, kendi işletim sistemimi, kendi arama motorumu, telefonumu ilh… lakin büyüdükçe ve daha fazla şey bilince işin ne kadar zor olduğunu fark ettil. Mesela Google ve Apple, bunlar hiçbir şey yokkan sınırlı teknoloji ile kuruldu ve teknolojiyle birlikte ki kendi teknolojilerini üreterek, üzerine koyarak ilerledİler. Onlara rakip olmak, imkansız değil ama büyük bir güç, fikir ve irade lazım. Dahası sıfırdan başlamak da her ne kadar çok cazip olsa da riskli ve zor. Tonlarca patenti ihlal etmemen lasım. Milyonlarca satır kod… bildiğim kadarıyla ailen zengin ve bir şeyler yapmak istiyorsun. Azmetmelisin. Lakin hayal kurmak kadar kolay değil.