Kedisi için fidye istediler

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Rektör
Emektar
Katılım
13 Haz 2008
Mesajlar
17,956
Reaksiyon puanı
336
Puanları
83
Kedisi için fidye istediler

Bursa'da Kezban Kılıç'ın kedisi Sakine kaçırıldı, evlerinin önüne "Kedini görmek istiyorsan merdiven altına bir paket sigara bırak" notu bırakıldı

fft2mm412170.jpg


İki yıl önce bulduğu bir ayağı topal olan sokak kedisiyle birlikte evinde 17 kedi barındıran Kezban Kılıç, 10 gün önce 'Sakine' adını verdiği kedisini tuvaletini yaptırmak için bahçeye çıkardı.

Arkadaşıyla sohbet ettiği sırada kedisinin kaybolduğunu anlayan Kezban Kılıç yaptığı tüm aramalara rağmen kedisine ulaşamadı.

'Sakine' dediği kedisinden umudunu kesen Kezban Kılıç, önceki gün evinin kapısında üzerinde "Sakine'yi görmek istiyorsan saat 21.00'e kadar merdivenin altına bir paket sigara bırak. Sabah 08.00'de kedini kapıda bağlı olarak bulacaksın" şeklinde not bulunca umutlandı.

Sigarayı istenilen yere koyan Kılıç, yanına ise, "Sigara sana kurban olsun. Sen sigarayı al Sakine'yi bırak. Akşama kadar bekleyemem lütfen sigarayı aldıktan sonra hemen bırak" şeklinde not yazarak bıraktı.

SİGARA VE NOTU ALDI KEDİYİ BIRAKMADI

Sabah kalkınca merdiven altına gidip bakan Kezban Kılıç, sigaranın ve notun yerinde olmadığını gördü. Kedisini tüm aramalara rağmen bulamayan Kılıç, kedisinin çalınması ve sonrasında yaşadığı fidye olayıyla ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

Sakine isimli kedisinin şu anda beş yavrusunun bulunduğunu belirten Kezban Kılıç "Kedinin bir yere kapatılmış olduğunu, işkenceye maruz kaldığını düşünüyorum.

Kedimi geri vermek için benden fidye olarak bir paket sigara istediler. Önemli olan fidyenin istenmesidir. Bu sigarada olabilir, büyük miktarda para da. Bugün kedi için bu suçu işleyenler yarın insanlar içinde aynı uygulamayı gerçekleştirebilir. Bu işin peşini bırakmayacağım" dedi.
 

orcnd

Dekan
Katılım
13 Eki 2008
Mesajlar
6,395
Reaksiyon puanı
251
Puanları
63
zaytung linki beklerken posta çıktı. gerçi çok farkları yok ya neyse :D
 
Üst