Kedim'e Ne yapayım?

Bu konuyu okuyanlar

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
2 yaşındaki kedim 6 gün önce kayboldu. Doğduğundan beri her şeyin en iyisiyle (pahalısıyla) besliyordum. Aramız da çok iyiydi. Kucağıma yatıp uyuyakalır, saklanbaç vs. oynardık. 6 gün önce sokağa kaçtı. Daha önce hiç sokak görmemişti. Bu öğlen penceremden miyavlama sesi geldi. Bir baktım şok oldum. Pencereyi açtım ve ,kirliydi biraz, evime girdi. Ortalıkta gezindikten sonra tekrar geri çıktı ve benle hiç muhattap olmadı. Çok şaşırdım, seslenince bile oralı olmuyordu. Kedile nankördür lafını terslerdim ama şuan katılıyorum. Sizce bu kediyi tekrar eve almalı mıyım yoksa sokak kedisi olarak kabullenip bakmayı bırakmalı mıyım? Şuan bir içeri giriyor bir dışarı çıkıyor. Demin evde 2 saate yakın uyudu sonra geri çıktı

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Ev ortamına alıştığı için dışarda olması çok doğru olmaz. Köpek v.b şeylerin ne olduğunu, yaptığını bilmediği için kaçmayıp başına bişey gelebilir. Sonuçta sizin kediniz dışarı atmak olmaz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
Şuan ki hali normal kedi erkek mi? Dişarsi onun için cennet beslemeye ve veterinere götürmeye devam et tabi dışarda takılıyor demeyi unutma.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Şuan ki hali normal kedi erkek mi? Dişarsi onun için cennet beslemeye ve veterinere götürmeye devam et tabi dışarda takılıyor demeyi unutma.
Dişi ve kısırlaştırlmış. Yazlık olduğu için ya evime götüreceğim ya burada bırakacağım 2 seçeneğim var.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Dış ortama alışık olmadığı için kendine bakamaz. Her ne kadar nankör de olsa bakmaya devam et derim.
İyi kötü 2 senedir bakıyorsun. Sonra pişman olabilirsin.