KDE 4.7 Kullanıma Hazır

kelestemur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
KDE 4.7 Kullanıma Hazır

Linux severlerin en çok kullandığı masaüstü ortamlarından KDE, Beta sürümden üç gün sonra kararlı sürümle Linux'cuların karşısında. Üstelik yepyeni özelliklerle birlikte.

Neptunmavisi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu ne ciddiyetsizlik umarsızlık birde Editor olacakmışsın.

Dur sen bu işi bilmiyorsun ben sana Editörlüğü öğreteyim.

Bir Yazılım ile ilgili bir açıklama yaptınmı Ör: o yazılımın yeni sürümünün özelliklerini ve beraberinde getirdiği yenilikleri kaynaklarıyla birlikte yayınlamalısın.

Muhtemelen bu mesajımdan ötürü ya bir uyarı yada Ban alırım. sorun değil. ben bir şey kaybetmem SDN bir üye kaybeder. :D
Anladınmı Süper Editor!

Bu arada Paraşüt editör ne yaw?

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235

Bir Yazılım ile ilgili bir açıklama yaptınmı Ör: o yazılımın yeni sürümünün özelliklerini ve beraberinde getirdiği yenilikleri kaynaklarıyla birlikte yayınlamalısın.

Muhtemelen bu mesajımdan ötürü ya bir uyarı yada Ban alırım. sorun değil. ben bir şey kaybetmem SDN bir üye kaybeder. :D
Anladınmı Süper Editor!

Gereksiz yere kimseye ceza vermiyoruz. Ama sanki ben seni başka bir olaydan hatırlıyorum, neyse şimdi hatırlatmayayım.. :)

Merhabalar,
Forumdaki bir problem nedeniyle habere ait link oluşmamış. Haberin linkini buraya kopyalıyorum:
http://shiftdelete.net/kde-4.7-kullanima-hazir-31062.html

Haber için teşekkür ederiz, sitede Linux haberlerini yazacak birisinin olduğunu bilmek çok sevindirici. :) Aramıza hoş geldin, başarılar...

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157

Anladınmı Süper Editor!

Burası başka bir siteye benzemez.Bu sert eleştiri karşısında sadece bireysel karşılık alırsın yaptığım gibi.
Her zaman oluşabilecek bir durum meydana gelmiş, kenarda hata yapmayı bekleyip hata görünce saldırma girişimi kimseye bişey kazandırmaz, sadece o kişilerin kalitesini belli eder.
Tamam kendinize saygınız olmayabilir, editör arkadaşada saygınız yok bari diğer üyelerle yapılan işe biraz saygınız olsun!

ChichoSakamoto

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Atalay Keleştemur'u tanımayanların aşağıdaki linki incelemesinde fayda var. Kimseyi banlamak gibi bir isteğimiz yok.
Ancak ölçüyü kaçırmamalı ve yıllardır bu sektörün en saygın dergilerinde editörlük yapmış arkadaşımıza karşı seviyeyi düşürmemelisiniz.
SDN'de yazılan her haberi eleştirebilir, beğenmediğinizi söyleyebilirsiniz. Fakat bunu saygı çerçevesinde yapın lütfen.

http://www.kelestemur.net/hakkinda

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Görselliğin çok ön planda olduğu KDE masaüstü yöneticisi artık sadeliğe ve işlevselliğe önem vermelidir. Yoksa insanların çoğu benim gibi Gnome 2.32 ile yoluna devam edecek. Yeni gnome 3 'de aynı hatada olduğunu not olarak düşmek isterim.

Unutumadan Linux kullanıcısı olan editör arkadaşımıza Linux haberlerini yaptığı için teşekkür ederim. Alkışlar ona.:clap:

Neptunmavisi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gereksiz yere kimseye ceza vermiyoruz. Ama sanki ben seni başka bir olaydan hatırlıyorum, neyse şimdi hatırlatmayayım.. :)

Evet Keyloger, Sen beni başka bir OLAYDAN mı hatırlıyorsun? vay uyanık vaaay hatırlat hatırlar korkup kaçacak değilim. o zamanda senden kaçmamıştım dikkat edersen! ve ozamanda sen beni şimdi olduğu gibi provake etmiştin yinede ettin. ben çokmu olay çıkarıyorum sana göre? Toplum polisi gibi konuşuyors evet iyi hatırlamışsın, o zaman iyi kapışmıştık değilmi?

Geçen yılki cgrsozen in spamcı olduğum yönündeki iftirasından ve senin taraf tutmandan ve bana yönelmeden ötürü forumda hiçde adil olmayan bir kavgamız olmuştu. adil olmayan diyorum çünkü ben tektim. :) ve bir çok SDN yönetimine şikayet etmiştim. ama hiçbiride takmadı haliyle ve sayenizde 1 yıldan fazla boykot ettim bu siteyi. görüyorumki yine bana laf dokundurup provake etmek istiyorsun.

Demek başka bir olaydan hatırlıyorsun haa? ve ben olay çıkaran huysuz biriyim öylemi? ispat etsene etmezsen aynen iade ederim sana.

Maalesef, Huyum kurumasın! ne bir lafın altında nede haksızlığın altında kalmam. Muhtemelen bu mesajlarımdan sonra üyeliğimi sileceksin, ben cevabımı verdimya, birde ben bir şey kaybetmem SDN bir üye kaybeder.

Keyloger, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Evet Keyloger, Sen beni başka bir OLAYDAN mı hatırlıyorsun? vay uyanık vaaay hatırlat hatırlar korkup kaçacak değilim. o zamanda senden kaçmamıştım dikkat edersen! ve ozamanda sen beni şimdi olduğu gibi provake etmiştin yinede ettin. ben çokmu olay çıkarıyorum sana göre? Toplum polisi gibi konuşuyors evet iyi hatırlamışsın, o zaman iyi kapışmıştık değilmi?

Geçen yılki cgrsozen in spamcı olduğum yönündeki iftirasından ve senin taraf tutmandan ve bana yönelmeden ötürü forumda hiçde adil olmayan bir kavgamız olmuştu. adil olmayan diyorum çünkü ben tektim. :) ve bir çok SDN yönetimine şikayet etmiştim. ama hiçbiride takmadı haliyle ve sayenizde 1 yıldan fazla boykot ettim bu siteyi. görüyorumki yine bana laf dokundurup provake etmek istiyorsun.

Demek başka bir olaydan hatırlıyorsun haa? ve ben olay çıkaran huysuz biriyim öylemi? ispat etsene etmezsen aynen iade ederim sana.

Maalesef, Huyum kurumasın! ne bir lafın altında nede haksızlığın altında kalmam. Muhtemelen bu mesajlarımdan sonra üyeliğimi sileceksin, ben cevabımı verdimya, birde ben bir şey kaybetmem SDN bir üye kaybeder.

Keyloger, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bernim provoke ettiğimi söylüyorsun ama yine geçen olaydaki gibi, iğneleyici ve kışkırtıcı girişimlerle kendin olayı kızıştırıyorsun ve yazdığın mesajlardan anlaşıldığı üzere bu siteyi hiç tanımıyorsun.

Neyse ben cevap hakkımı sonralara saklayacağım.

Neptunmavisi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Mai Nai,

Sözlerinde haddini bilirsen iyi olur, Saygısızlık demişsinde bir eleştiri yapmak saygısızlıkmı oldu? başka sitelere benzemez demişsin, bütün siteler kötümü sana göre? Benim saygısız biri ve saldırgan biri olduğumu ve kendime bile saygımın olmadığını belirtmişsin? nerden tanıyorsun beni askerlik arkadaşımıydık? o cümleleri misliyle sana iade ediyorum, moderator olman bana haksızlık edeceğin anlamına gelmez. sende saygı denen bir şey olsaydı beni saldırgan saygısız diye itham etmezdin. saldırganda sensin saygısızda sensin.

ChichoSakamoto, Benim seviyeyi düşürmek gibi bir niyetim yok, tepki vermeyi olay çıkarma saygısızlık yapma olarak anlayan zihniyette moderatorler olduğundan, ve tepki vermenin gayet doğal bir konu olduğunun bile farkında olamayan moderator diye kullanıcıyı incitme yetkisini kendinde gören Moderatorlerde sucu aramalı.! sizde Seviye dersi vermeyiniz bana. Seviye dersinizi kendinize saklayınız. Seviyeli olmayı bilecek yaştayım.

Görüldüğü gibi Moderatorler birbirini destekler vay yalnız kalan kullanıcının haline, Moderatorler örnekte gördüğünüz gibi, Kullanıcıya hakaret eder kırar incitir ve kendisi yinede haklıdır. Kendinizi çok kutsamışmı sanıyorsunuz?

---------- Post added at 16:00 ---------- Previous post was at 15:57 ----------

Neyse ben cevap hakkımı sonralara saklayacağım.

Benmi ilk sana yönelen bir mesaj yazdım bu başlıkta? Cevap hakkını her zaman beklerim her zaman. ne zaman senden ve cevaplarından korkup kaçtıysam o zaman burda yazarsın korkup kaçtı diye.

by efsane

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Arkadaşlar lütfen sakin olun. Ufak bir sistem hatası oluşmuş. Hemen editör dostumuza yüklenmenin bir manası yok, benden önceki arkadaşlarım da bunu belirtmeye çalışmışlar.

Hiç kimsenin size ders vermeye çalıştığı yok. Eleştirdiğiniz için yasaklanmayacağınızdan emin olabilirsiniz ama saygı çerçevesi içerisinde olduğu sürece. Eğer biz size saygıyı öğretemiyorsak, siz de arkadaşımıza editörlüğü öğretemezsiniz.

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
Gnome hala 2.32 KDE 4.7 bu ne iş anlamadım. A birde Gnome'un tutmayan 3.0 girişimi vardı.
Gerçi Unity deneyimi onu da gölgede bıraktı ya hadi hayırlısı.

KDE şu ana kadar kullanıcılarını ve sempatizanlarını hayal kırıklığına uğratıp küstürmedi. İnşallah ileriki zamanlarda da böyle gider.

Yeni KDE'nin sürümlere yansımasını ve depolara girmesini dört gözle bekliyorum.
Haber için teşekkürler.

Neptunmavisi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
by_efsane,

Ben bana saygılı olunduğu kadar saygılıyım, muhtemelen sizde öyle, size gösterilen saygı kadar karşıdaki kişiye saygı gösterirsiniz. ben şunu gördümki, bu forumda bir konuda tepkinizi belirttinizmi moderatorlerin kendilerini kutsanmış sandıklarından olsa gerek, moderatorler kullanıcıya karşı birlik olur ve kullanıcıya hakaretleride normal karşılayıp hakaret eder ve şimdiye kadar gördüğüğüm kadarıyla bu gayetde normal karşılanıyor. ilginç! dilerseniz mesajları tek tek incleyip moderatorlerinde mesajlarını inceleyip kim önce saygısızlık yapmış yapmamış bunları gözden geçirip sonra beni linç etmeye kalkışsanız daha iyi olmazmı?

Dediğim gibi silersenizde silin umrumda bile değil! ben bana yapılan ithamlara cevap verdim. ve bana saygısız olay çıkaran seviyesiz diyen bütün modların ithamlarını onlara misliyle iade ediyorum. önce modlarınıza saygıyı öğretin sonra kullanıcıları azarlayın. !

by efsane

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Yanıtı kendiniz veriyorsunuz zaten, saygı gösterdiğiniz kadar görürsünüz. Konuyu uzatmayınız lütfen.

Neptunmavisi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yanıtı kendiniz veriyorsunuz zaten, saygı gösterdiğiniz kadar görürsünüz. Konuyu uzatmayınız lütfen.

Sizlerde bana Saygı gösterdiğiniz kadar benden karşılık alıyorsunuz! tekrar belirteyim, bu forumdaki siz moderatorler kendinizi sanırım kutsanmış sanıyorsunuz. uyanında kendinize gelin Padişah değilsiniz moderatorsunuz.!

Ben konuyu uzatma taraftarı değilim, bana yönelme olmadığı sürece bu başlık altında yazmayacağımda. tekrar belirtiğim gibi, ben bana yönelen çirkin ithamlara (güzelcene cevap verdim)!

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Sayın paraşüt editörümüzün sayfasını inceledim. :D
http://www.kelestemur.net/

Linux ile ilgili birçok haber yazmış. Kendisinden daha fazla linux haberi görmek isteriz.
Bize linux öğretsin, kendisine başarılar dilerim. Bu arada kde 4.7'yi hangi dağıtım ile denememi önerirsiniz?http://a

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Arch'ın canlı sürümünü bulamadım.
Link verirseniz sevinirim.

kelestemur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arch'ın canlı sürümü yok bildiğim kadarıyla. Kubuntu ile deneyebilirsiniz. Muhtemelen yakın zamanda 4.7 paketleri hazır olur.

Neptunmavisi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben Arch Linux derim her zaman. :)

Ben Mandriva Linux derim. :)

Arch yeni kullanıcılar için uygun değildir, kurulumu ve konfigurasyonu zodur. Mandriva ise One CD hem Live Cd formatında, hemde beraberinde wireless sürücüler, ekran kartı sürücüleri ve diğer farklı kapalı kod uygulamaları beraberinde barındırır. aynı zamanda Bilgisayara kurulabilinirde. Kullanımı ve konfigurasyonu kolay ve güçlü bir Distrodur.

Linuxa yeni geçenlere Mandriva ve Linux Mint tavsiye ederim.

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
Linux OS ve CentOS KDE 4.7 ile gelen dağıtımlara sahip yanılmıyorsam. Kubuntu'da RC1 var.

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Konuyla ilgisi yok ama Linux ve Açık kaynak yazılım kullanımında Türkiye genelinde ciddi bir artış olduğu düşüncesindeyim. Özellikle insanlara ihtiyaçları doğrultusunda kullanımını anlattığınızda önce tepki veriyorlar sonra üstelediğinizde ve anlatığınızda haklı olduğunuzu anlayıp kullanmaya başlıyorlar. Demek ki neymiş Allah'ın bahş ettiği güzel nefesimizi boşa heba etmeyecekmişiz. :) Bakın kullanıcı sayımız yavaş yavaş ve git gide güçlenerek artıyor. Linux gelecektir.

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
herneyse kde de pardus varsa kullanilir yok baska bir dagitim mi ozaman gnome yi tercih ederim

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
KDE hala eskisi gibi çok sistem kaynağı kullanıyor mu?

SoLidBurn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Konudaki gereksiz mesajlar silinse ne güzel olur

Arc Linux'ta Türkçe dil desteği ile kde'nin yeni sürümü mecvut mu?

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Üstadlar bu arayüzü kullanan dağıtım hangisi / varmıdır ? Eğer varsa link mevcutsa yazarsanız çok iyi olur. Çünkü resimden gördüğüm kadarıyla çok görsel bişeye benziyor :) Benim gibi görselliği sevenlere baya bi hitap edicek gibi :)