"Katli vaciptir"

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,325
Adnan Zeki Bıyık: "Katli vaciptir"

katli-vaciptir-2904141200_l.jpg

Toplumsal konularla verdiği mesajlarla bilinen ve kamuoyunun “sıra dışı müftü” olarak adlandırdığı Kırklareli İl Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık, Kırklareli, Kars, Manisa, Adana ve Akhisar’da çocukları öldürenlerin idamını isteyen bir fetva yayınladı.

Müftü Bıyık’ın “katli vaciptir” şeklindeki fetvası şöyle:

“Toplumumuzun selameti açısından, idamın gelmesi şarttır. İdam hayattır. Kanun kural, din, Allah, kitap tanımayan, töreleri hiçe sayan sözde insan sayılan mahlukları hapislerde beslemek caiz değildir."

Geçen yıl, Bir şehrimizde küçük bir kız çocuğuna tecavüz ettikten sonra öldüren katil ile ilgili olarak bir fetva yayınlayan Müftü Bıyık, bu kez de görev yaptığı ilde bir meslektaşlarının 10 yaşındaki masum yavrusunu öldüren katil için bir fetva yayınladı.

Bu tip insanlıktan nasibini almamış, hayvanların bile yapmayacağı bir fiili yapanların vallahi ve billahi ibret-i alem için öldürülmesi vaciptir. Böyle ucubelerin cesetlerinin de toplumun salahı için meydanlarda birkaç gün bekletilmesi gereklidir. Bu durum pedagojiye bilumum evrensel etik kurallara uygundur. Meclisten ricam o ki, her konuda çıkaramasalar bile Allah aşkına, peygamber aşkına, vatan aşkına, bu masum yavrulara tasallut eden domuz tabiatlı insanlara idam cezasını getirin. Bu yasayı çıkarın. Bu yasayı masum çocuklarınıza tasallut edilip hunharca öldürüldüğünü hayal ederek çıkarın. Ey Meclisin değerli mensupları! "Empati yapın empati"

Bu yavrulara ağlamaktan gözlerimin feri kalmadı. Bir de anne ve babaları düşünün. O annelerin feryatları arşı tepemize yıkacak. Bu sözlerimi bir din adamı olmaktan öte küçük bir kızın babası olarak haykırıyorum...Ne olur muhterem büyüklerim! masum minicik bedenler buz gibi toprağın altında yatarken , onların katili olan vicdansızları hapishanede yedirip içirerek ödüllendirmeyin...Babasının vergileriyle beslemeyin bu vicdansızları...

Tüm bu tip insan müsveddelerini de Kahhar-ı Zülcelâl'e havale ediyorum.”

KaynaK

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
özellikle ve özellikle KADINLARA VE sabi ÇOÇUKLARA yapılan zulümler ve ölümler için idamı şiddetle istiyorz keşke bunun için bi refandurum yapılsa inanıyorumki çoğunluk evet diycektir yüzde 50 bile yeter evet demeye ahh keşke keşke nerde o günler

Reaksiyon puanı
10,325
özellikle ve özellikle KADINLARA VE sabi ÇOÇUKLARA yapılan zulümler ve ölümler için idamı şiddetle istiyorz keşke bunun için bi refandurum yapılsa inanıyorumki çoğunluk evet diycektir yüzde 50 bile yeter evet demeye ahh keşke keşke nerde o günler

doğru dersin [MENTION=156007]djvietnam[/MENTION], ne ellisi, sorsunlar bu millete çocuk kaatillerine idam getirilsin mi diye, eminim yüzde 99.99 çıkacaktır. o geride kalan 0.001 pay ise zaten çocuk katline meyyal ruh hastaları olacaktır.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
doğru dersin @djvietnam, ne ellisi, sorsunlar bu millete çocuk kaatillerine idam getirilsin mi diye, eminim yüzde 99.99 çıkacaktır. o geride kalan 0.001 pay ise zaten çocuk katline meyyal ruh hastaları olacaktır.

bazılarıda bu yasa geçerse soluğu anayasa mahkemesinin kapısında alır insan haklarına ihlal diye forumda olmasak bi şey derimde anladın sen hocam

Reaksiyon puanı
10,325
bazılarıda bu yasa geçerse soluğu anayasa mahkemesinin kapısında alır insan haklarına ihlal diye forumda olmasak bi şey derimde anladın sen hocam

bilmez miyim ben onları, evet belki gitmek isterler de, façaları yemez bu defa... bunca yavrular böyle vahşice katledilirken o bahsettiğin birilerinin böyle bir saçmalığa müracaat edecek cesaret bulacaklarını zannetmem. bu millet tükürüğe boğar valla.

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ölüme ölümle cevap verilmez. Sen müebbet cezasından tatmin olmuyorsan zaten başka sıkıntı var

Reaksiyon puanı
10,325
Ölüme ölümle cevap verilmez. Sen müebbet cezasından tatmin olmuyorsan zaten başka sıkıntı var

yıllar evvel tartıştığımız bir hanım komşumuz vardı, islam'ın kısas hükmünü bir -haşa- canilik olarak, vahşet olarak nitelendiriyordu. sonra çok sevdiği bir yakını öldürüldü, büyük sarsıntılar geçirdi. o günden sonra da tevbekar oldu, en doğru hükmü yüce Allahın verebileceğini itiraf etti.

şimdi sana gelince arkadaşım, belli ki çocuğun yok, yahut bir sevdiğini hunharca katledilmemiş -Allah hiçbir zaman göstermesin de- ama bu acıyı yaşayan insanlara da saygın olması gerektir diye düşünüyorum. yukarıda fetva veren hoca ne diyordu...

masum minicik bedenler buz gibi toprağın altında yatarken , onların katili olan vicdansızları hapishanede yedirip içirerek ödüllendirmeyin...Babasının vergileriyle beslemeyin bu vicdansızları...

evet hem adam benim çocuğumu katledecek, sonra da benim ödediğim vergiyle içeride bey gibi, paşa gibi beslenecek öyle mi?

hadi git işine be!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
forumda bakıyorum da tutucu insan çok, o zaman butün terör eylemleri haklı onlarında bi yakını bi sevdiği öldürülmüş olabilir. sadece devlet eliyle ölüm mü vacip. şehzade mustafa da ölürken çok mutlu olmuştur emin sizin gmrüşünüzle

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Sonsuz saygım var. İnsanların acılarını da anlıyorum benim başıma gelse bende şeyi isterim sanırım ama bu doğru olduğu anlamına gelmez. Dediğim gibi müebbet gibi idamdan daha ağır bir ceza yetersiz geliyorsa hukuka guvenilmiyordur. İdam da çözüm falan olmaz.

Hem nice bebek katilleri var asılmayan sayın denen sizin de diyenlere oy verdiğiniz.

Şimdi asamayacaginiz adam için idam isteme git işine

Reaksiyon puanı
10,325
Sonsuz saygım var. İnsanların acılarını da anlıyorum benim başıma gelse bende şeyi isterim sanırım ama bu doğru olduğu anlamına gelmez. Dediğim gibi müebbet gibi idamdan daha ağır bir ceza yetersiz geliyorsa hukuka guvenilmiyordur. İdam da çözüm falan olmaz.

Hem nice bebek katilleri var asılmayan sayın denen sizin de diyenlere oy verdiğiniz.

Şimdi asamayacaginiz adam için idam isteme git işine

şimdi ben işin bu noktaya gelmesini istemezdim ya, bi yerde sen mecbur ettin beni...
sana sormak istediğim şu: hiç kıvırmadan ve direkt olarak cevap vermeni istiyorum:

sormadan evvel bişey daha hatırlatayım... bizi boşver, olabilir ki biz yanlış da düşünmüş olabiliriz, işin içine duygularımızı falan karıştırmış olabiliriz, kabul... ama, bu konuda Allah da yanlış düşünmüş olabilir mi -haşa- sence?

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
O işi gecicen İmralıdaki asılmadıysa kimse asilmayi hak etmez. Allahın hukuku ona var başkasına yok olmaz kendi içinde çelişki.

Olmayacak şeyin davasını yapıp durmaya gerek yok

Can3r

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İdam cezasının uygulandığı ülkelere bakarsanız, genelde karmaşık ve sosyal düzeyi bozuk ülkeler göreceksiniz.Amerika'nın bazı eyaletlerinde de uygulanmaktadır; hatta o eyaletlerde de bu durum geçerlidir.Çocuklara ve kadınlara zarar verebilecek potansiyeldeki insanları, daha önceden tespiti yapılıp toplum izolasyonu sağlanmadığı sürece bu işin sonunun idamla geleceğini düşünmek akıllıca bir davranış değildir.

İdam Yasağı Uygulayan Ülkeler:
Afganistan, Amerika Birleşik Devletleri, Antigua ve Barbuda, Bahama, Bangladeş, Barbados, Belarus, Beliz, Birleşik Arap Emirlikleri, Botsvana, Burundi, Çad, Çin, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Dominik Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Endonezya, Eritre, Etiyopya, Filipinler, Filistin Yönetimi, Gabon, Gana, Gine, Guatemala, Guyana, Güney Kore, Hindistan, Irak, İran, Jamaika, Japonya, Kamerun, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Komor Adaları, Kuveyt, Kuzey Kore, Küba, Laos, Lesoto, Libya, Lübnan, Malavi, Malezya, Mısır, Moğolistan, Nijerya, Oman, Özbekistan, Pakistan, Ruanda, Saint Lucia, Saint Vincent ve Granada, Sierra Leone, Singapur, Somali, St. Kitts ve Nevis, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Swaziland, Tacikistan, Tanzanya, Tayland, Tayvan, Trinidad ve Tobago, Uganda, Ürdün, Vietnam, Yemen, Zambiya, Zimbabwe.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
12'sindeki çocukları evlendiren,
Çocukları taciz edeni,tecavüz edeni koruyan,
Tecavüz,taciz mağdurlarını "suçlu" ilan edenler,
mağduru tecavüzcüsü ile evlendirmeye çalışanlar,
Kadına,çocuğa şiddeti olağan karşılayan,uygulayanlar da en ağır cezaları alsın.

Kızını dövmeyen dizini döver diyen,
O da açık seçik giyinmese idi, öyle bakmasa idi,orada olmasaydı gibi salakça bahanelerle pislikleri savunanlar da en ağır cezaları alsın.

Her katil,tecavüzcü bir travma geçirmiştir.
Çocukluğunda tacize uğrayan,şiddet görenler işte o idam edilsin dedikleriniz.
Adam gibi çocuklar yetiştirseniz ,
kadını dövmeyi, çocuğa el kaldırmayı marifet saymasanız bunlar azalır,hatta biter.
Yakınım,akrabam deyip şiddet yanlılarını savunursanız idam sonuç vermez.

Sorun idam cezasının olup olmamasında da değil.
Adalet yok. Katili 4-5 yılda salıyorsun dışarı, 120'den fazla hırsızlık yapmış ve daha 30'una gelmemiş kişiler var bu ülkede.
Hele tecavüzde, bir tebrik edilmediği kalıyor tecavüzcülerin.

Bu ülkede adalet nasıl sağlanır bilmiyorum. İdamın da tekrar uygulanması bu düzenle bir işe yaramaz.
Önce bu düzenin doğrultulması gerekiyor.

Ek olarak belirteyim, meydanlar da bekletilmesi hiç de pedagojiye,evrensel etik kurallarına filan uygun değil.
Çocuklarımızı travmalardan, şiddetten korumamız gerekirken,travmaya yol açacak görüntülere maruz bırakırız.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Kısasta hayat vardır.

C.A.

Asistan
Reaksiyon puanı
3
herşeyi halka soruyorlar bunu da sorsunlar halka refarandum ile bakalım ne çıkacak. merak içindeyim

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
bazı arkadaşları tebrik etmek lazım. nasıl da siyasete çekiyorlar. osmanlı tarihini az biraz okuyanlar görecektir. biri sıkıysa bi hırsızlık ya da böyle bi çocuk katletsin. sen idamı getirdiğinde bir kere adam bu korkudan dolayı yapamaz o işi. bişey çaldığında eli gidecek bunu bilir. ikinci defa yaparsa ayak gidecek bunu bilir. bunu bilen adam inadına yapamaz bunu. mesele burada sedd-i zerâi ( kötülüklerin engellenmesi)dir. ve bu kısas dediğimiz şey en eski tarihlerden beri vardır. açın bi yahudi din tarihini görürsünüz. on emiri bi okuyun.

bu gibi durumlar için getirsinler. birileri meydanda sallandıracan da milletin psikolojisi bozulacak diyor. abd filmlerine dizilerine bakın. adamı mis gibi yatırırlar. iki şırınga enjekte ederler. etrafta 10 kişi vardır görevli vs. bu kadar. tabi kısas diyince kimilerinin akıllarına şeriat, iran geliyor. hemen bi kıyas yapıp taksim meydanında insanların asıldığını hayal ediyorlar herhalde. hayal gücü kuvvetli insanlar işte.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadşlar dış mihrakları unutuyorsunuz
ilk başat ABD (USA) KARŞI GELİR İDAMA

vimjunon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Her yerde söylüyorum, cinsiyeti yada yaşı farketmez kim tecavüze uğradıysa tecavüz edenin suçluluğu kesinleşince hadım edilmesi gerekir! Madem idamı getiremiyoruz, kısas yapılamıyor o zaman bari bu şekilde bir ıslah yoluna gidilsin. Tecavüz vs. bir anlık gaflet değildir arkadaş. Sapıklığın kökeni başka yerdedir ve KÖKTEN yok edilmelidir!

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
idam insanlık dışı bir uygulamadır. bir insan suçu ne olursa olsun öldürülmemelidir.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
İdam; potansiyel suçlulara bir gözdağı ve de ibret olması açısından gereklidir. Zaten Türk-İslam tarihinde de idamın çok sık uygulandığı görülmemektedir. Amaç adam öldürmek değil, nizamı sağlamak adına gözdağı vermektir.

Bir de şu olaya hümanist bakanları anlayamıyorum. Bir cana kıyarken insanlığını yitiren bir mahluka ben nasıl insan gözüyle bakabilirim? Nasıl öldürdüyse öyle de ölmeli..

Reaksiyon puanı
10,325
İdam; potansiyel suçlulara bir gözdağı ve de ibret olması açısından gereklidir. Zaten Türk-İslam tarihinde de idamın çok sık uygulandığı görülmemektedir. Amaç adam öldürmek değil, nizamı sağlamak adına gözdağı vermektir.

Bir de şu olaya hümanist bakanları anlayamıyorum. Bir cana kıyarken insanlığını yitiren bir mahluka ben nasıl insan gözüyle bakabilirim? Nasıl öldürdüyse öyle de ölmeli..

aynen!
bizim ılık su demokratları o acıyı yaşamadan -ki, Allah hiç bir zaman göstermesin- kaatilin yanında olmayı marifet bilir, bununla övünürler. bakıyorum da bizim sitede de bayağı bir sayıdalarmış.

birçok konuda bu arkadaşlarla karşıt olsak da bu konuda müşterek düşünebileceğimizi zannediyordum, yanılmışım.

CMYK

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Oluşturulan gündemin oyuncakları.
Ama benim dünyaya gönderilme amacım Allah'a kul olmak insanları Allah'a kul olmaya davet etmek ve İslam dinini dünyanın Her yerine ulaştırıp hakim kılmak. Insanlık islam ile huzur bulur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Devlet idamı getiremiyorsa bunları temizleyecek yasa dışı bir ekip kursun. Suçu kesinleşen, şüpheye yer kalmamış adamların koğuşuna soksun oldu bitti. sorarlarsa bizi tehdit ediyordu, tecavüz edecekmiş bize diye, biz de namusuzu koruduk derler.

Bazılarına komik gelebilir ama geçenlerde aynı hücre arkadaşını öldüren iki mahkum. tehdit edildiklerni iddaa etmişlerdi. hiç bir şey yapamıyorsan bir tane dexter getirt olsun bitsin. bu kısım şaka tabii ama idam cezası gelmeden bile bu yaratıklara korku salınabilir.

BlackXr

Profesör
Reaksiyon puanı
32
tecavüz edeni cinayet işleyeni helede çocukları sırf ibreti alem olsun diye geberteceksin.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
katillerin öldürülmesini isteyenlerin o katillerden hiçbir farkı yoktur

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Zehirli solüsyonla idam geri getirilsin.

Son mesajlar